Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

Buna fetele[flo] ca tot vb de butoaie.....si io am cazut in el,basca ca bonus am si un morcov undeva..cu frunze cu tot[bang] eu am facut laapro pe 5 feb la marinescu pt chist endom de 4 cm pe ovar drept,ma rog este a 2 laparo pt chist ,dar prima a fost pe ovar stang..si pe 19 feb m-am dus sa imi faco eco sa vad io ce e acolo[bang]si am vazut ..deci pe ov drept ala operat ,mai e un chist endom de 1,1 cm[bang] si pe ovarul stang unde marinescu mi-a zis ca am unchist hematic care se retrage ,de 1,4 cm...dr care mi-a facut eco a vazut chistul ca are 2,4 cm si a mai vazut inca un chist de 2cm hematic sau endometriozic,nu era f sigura,initial a zis ca este endom..dar a vazut ca imi schimb culoare la fata si a zis ca nu ef sigura... s-a minunat ca nu mi-a trecut primul chistul hematic pana acum,ca io am aflt de el in ...asa ca,ma mai duc la inca un eco sa mai aflu o parere[bang] sincer nu prea stiu ce sunt chisturile astea hematice...in dec la eco mi-a zis dr care mi-a facut-o ca apar din cauza punctiei(io am un fiv intrerupt,2 embrioni morti)....dar marinescu in ziua cd mi-afacut laparo nu mi-a zis de al 2 lea chist... intrebrea mea e: voi stiti din ce cauza apar chisturile hematice?ce sunt de fapt? ca mie alt dr mi-a zis ca sunt tot de natura endometriozica... si se pot trata cu ceva?dispar de la sine? didisor, dar o inseminare nu poti incerca? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dragele mele, am facut casuta noua: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161476"]aici[/url] Lyly, chiar nu stiu ce sa-ti spun referitor la chisturile hematice. Din auzite stiu si eu ca alea se absorb sau se elimina la menstra. Mai multe nu stiu. Dar nu mi se pare normal ca imediat dupa laparo sa ai iar chisturi, fie ele hematice sau endometriozice. Parerea mea e ca trebuia sa curete tot ce a gasit acolo. Ca doar de aia a facut interventia, iar tu ai suportat o anestezie generala. Mergi si la alt medic. Poate primesti totusi alta parere, diferita. Stiu ca nu-mi impartasesti parerea vis-a-vis de Tutunaru, dar pana acum este singurul care a avut cele mai multe rezultate pe afectiunea noastra. Te pupic dulce![pup][flo] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...