Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

salutare fetelor la multi ani si la multi bebei si la putine dureri elly ne faci surprize???adik[bibe], pt mine surprizele sunt doar placute, restu' sunt cosmaruri[:D] eu sunt pe ultima suta cu ac-urile, adica abia am inceput ultima luna, si azi mi-a fost as de rau, ca dupa prima operatie, am vazut alb in fata ochilor si m-am asezat jos al meu mi-a dexchis gemul si staeam si incercam sa respir , cam greu cu starile aste, eu la menopauza am suportat mult mai bine...de mancat tot asa cu portia foarte redusa , fara prea multe chestii de craciun gen porcarii(produse de porc)....traiesc cu limonada si cu mancarea in gat.... am avut si dureri de burta jos asa si cand ma asez, sper sa nu fie balauri la mine in burtica... hai ca ma plang ca o baba, va puuup pe toate si sa avem parte de un an mai bun[pup][pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Didishor[pup] un An Nou fericit si implinit! De la ce iti este tie, mama, asa de rau? De la ACO? N-am mai auzit asta. Am luat si eu dar nu aveam probleme digestive, sau ameteli. Eu am luat asa pe sarite...in total vreo 2-3 luni. Luam cand imi aparea cate un chist, pe ov drept ca ala era cu probleme. Dar nu am avut simptome din astea. O singura data am avut o sangerare care nu se mai oprea...adik mi-a venit cm-ul...si ajunsesem cu el in ziua 20 si nimic...se tzaraia asa. Am fost la dr si mi-a dat tratament, am intrerupt ACO si mi s-a intre rupt si sangerarea. Sper sa te faci bine. Hai ca mai ai un pic. Ce-a fost mult a trecut. Trece repede si luna asta. [pup][flo] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elly de la ele imi este rau alta cauza nu vad si mai iau si hepatoprotectoare, de luat am mai luat ac-uri pe la 16 ani tratament cica pt un ovar inflamat...trec eu si peste astea dar tu nu evita subiectul , ia zi cei cu intarzierea asta???[bibe][:D] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D] Mai shmecherieee! :))))) Nu e mama nicio intarziere...e doar tembelul meu de cm care vine cand vrea el, ca de obicei![bang] In plus, nici nu cred ca am ovulat luna asta ca nu am avut mucus specific. Trebuie sa vina ...ca vad ca ma cam deranjeaza burtica si sanii sunt pietroi. Macar sa vina si sa nu treaca de 32 de zile. Eu asa sper. Ca daca nu....pic iar in butoi. Daca si cu operatie, si cu tratament, si acum cu naturiste cm-ul meu face tot ce vrea el...apai...eu ce sa mai zic?!!!
Citat:
citat din mesajul lui xdidi
elly de la ele imi este rau alta cauza nu vad si mai iau si hepatoprotectoare, de luat am mai luat ac-uri pe la 16 ani tratament cica pt un ovar inflamat...trec eu si peste astea dar tu nu evita subiectul , ia zi cei cu intarzierea asta???[bibe][:D] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!!!!!!!! Cum a fost de rev? Eu si gemenii,nu am ascultat sfatut doc si am dansat pana la 3:30 intr-un club.duminica musafiri ,saracutii cred ca i-am cam stresat dar trebuie sa se obisnuiasca cu toate.a fost super,ca si asa in ianuarie facem cerclajul macar acum sa ne mai miscam si noi. Va doresc un an nou super si numai bine!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, misspii ce mamica esti tu , duci copii in club....las' ca asa e bine sa invete de mici tot ce trebuie a sintegreze bine in societate...[:D] elly stiu cum e cu intarzierile....eu m-am hotarat sa iau pilulele dupa o dereglare, intr-o luna vene la 25z si urmatoarea la 35z, iti dai seama ca aveam inima cat un purice si nu mai vorbesc de ganduri si melancolie, apoi suparare eh , lunile astea macar nu m-am stresat cu gandul ca as fi gravida, dar mi-a fost rau suficient cat sa completez... dar lunile astea in care am luat pilulele , cu toate ca am mai slabit si m-a desumflat ca lumea, toata lumea ma intreaba daca sunt gravida[bang][bang][bang] deci nu mai am burta , decat fff putin si nici nu se vede prin haine, au luat-o razna toti...ispitele postului am zis eu'...azi am mancat si nu mi-a mai fost rau, secretul este sa manac si sa beau apa cu zeama de lamaie si scap de senzatia de rau...tot putin manac, insa ceva ciudat tot este as manac dulce non-stop si de la ciocolata nu mi-e rau[:D], de la craciun pana la rev am mancat o tava de cico de casa(scuze pt gravide).... oricum va puuuup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de mancare, nici eu nu am mai evitat produsele care ne fac rau in endometrioza [:D] dar intentionez sa trec iar la un meniu mai sanatos. Eu luna asta fac a 6 injectie iar in februarie sunt programata pentru a doua laparo, care s-ar putea converti on operatie clasica, desi nu as prea vrea din cauza aderentelor care s-ar putea forma dupa operatie. iar apoi ma gandesc sa incerc un FIV cu noroc, cred ca va fi cam dupa doua cicluri dupa ultima diphe... pup P.S. misspii nu apare pe prima pagina la reusite? eu nu am gasit-o
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi - asa este,mai bine sa se obisnuiasca de mici,sper sa-ti treaca durerile si sa fie OK. Lelu - nu m-am uitat pe prima pagina dar sunt o "reusita" si saptamana aceasta este a.14.a.Bafta multa in toate (lapo,FIV..) si sa ne auzim cu bine. Luni fac cerclajul[q],dimi ma internez... Lalely - pe unde esti? sa inteleg ca nu ti-ai revenit dupa rev?????????[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello gagicile! [pup][pup][pup][pup] Cam greu cu recuperarea dupa petrecerea de Rev, nu?! [:D][:D][:D][:D] Mispii[flo] foarte bine ca ai dantzuit baietii...sa invete din burtica de la mami ce-i frumos in viata. Ma bucur ca sunteti bine si va trebui sa ai mai multa grija de acum inainte o data ce si baietii se fac mai marisori! Bafta multa multa luni. [pup] Tu esti trecuta pe prima pagina dar doar la gravidute. Daca ne conturezi si povestioara ta de succes o trec acolo, la invingatoare![asia] Lelu[pup] mai ai un pic si tu si termini tratamentul. Sa fie intr-un ceas bun. Tin pumnii orice te vei decide sa faci de aici incolo. [flo] Didishor mai usurel mama cu dulciurile ca alea-s pacatoase rau la boala noastra. Eu le-am cam redus de tot. Ce-i drept, zilele astea nu prea.[:D] Dar revin pe calea cea dreapta cat de curand. Astept doar sa treaca si SF Ion.[pk][pk][pk] Somnic pufos scumpelor! [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misspii,ti-am citit povestea si la FIV la Sibiu, te-am urmarit treptat de pe cand mai aveai ultimele injectii de facut :)pentru ca te stiam de aici si am fost curioasa sa vad cum au decurs lucrurile, desi finalul fericit il stiam deja [:)] incercam sa vad si aici daca apare povestea ta, cu diagnostic si reusita prin FIV Sibiu, dar nu te-am gasit [:)], doar asta era. Ellyshor azi am luat ultima reteta compensata pentru diphe. urmeaza sa o fac pe 15 ian. Deja ma gandesc ca mie mi-a fost relativ usor lunile astea cu diphe, am avut ceba bufeuri dar usor suportabile, a fost chiar bine in comparatie cu zilele de ciclu pe care le aveam in trecut, adica niciodata nu am avut dureri f f mari, dar ciclul era un chin pentru ca eram lipsita de vlaga nu aveam putere in mine, dimineata ma simteam mai rau, aveam crampe, si lipsa pofta de mancare, alte ori aveam febra si uram zilele de ciclu. Mi-e frica sa nu revin la starile acestea [q], dar cred ca dupa ce curata endometrioza nu o sa le mai am, sper.... Fetelor, care a-ti mai fost operate clasic de endo? a fost ok? mie mi-e frica de aderente...oare cu laparo reuseste sa curete, daca am multe aderente de la endo?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...