Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

Multumesc tuturor pt felicitari, am citit pe fuga, noi suntem bine ne acomodam , suntem cumintel, papacim bine, mami e mai speriata de una de alta da' se regleaza pe parcurs [:D] Va pupic pe toate, timpul e foarte scurt acum, speram sa ne intram intr-un ritm si sa avem timp de stat si pe net mai mult, pana atunci va tin pumnii la toate si sa auzim numai de bebelusi la burtici [grup][pup] ************************************************* Madutz [url="http://community.webshots.com/photo/fullsize/2117142700103464070UhZrSU"] ingerashul[/url] [url="http://pregnancyplanet.net/tickers/tickers/stlojdxsy1u6k798.png"]meu iubit[/url][ruga] [mamica] de pruncutz mult dorit Matei Nectarie 18.12.2010 [il] "I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.'' I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.'' I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.'' I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile." endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La Multi Ani Ioanatugs!!![flo][pup]
Mada[pup], deci sunteti bine. Eu nu te bruiez cu telefoane ca stiu cum e acum. Cu tzitzica ati dat de capat, e laptic? Elyshor, Didisor, Lelu,[pup][pup][pup] Misspii, bafta luni la cerclaj! PS:sa stiti ca pe forum sunt mult mai multe fete cu endo care au reusit, din pacate nu au mai scris si aici sa fie consemnate pe prima pagina, se poate. Nu scapam noi de boala, pana la meno[alcool], dar copiii vin si la noi.[:)] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, madut ne bucuram toate de reusita ta, iti dai seama ca ai reusit tu sa rezisti ar trebui sa reusim si noi...in rest multa sanatate si bebe papacios si nu extraordinar de cuminte...la mine acasa e o vorba: copii cumniti sunt bonavi ....asa ca sa fie neastamparat si destept[pup] lucia ce sa zic aceleasi urari si pt pupa ta si iti multumim ca mai ai timp si pt noi....ce a mai trecut timpul ...apropo de asta tu cat ai asteptat-o pe fetita ta?doar asa ca incurajare[:D] fetelor la multi ani tutror ionicilor si sotilor cu numele acesta[:D] va pupp pe toate[pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didisor, multamesc![pup] R: 4 ani parca...nu mai stiu[alcool][:D]din 2004 am inceput serios lucrarile[:D] si la sf lu 2008 am ramas, dar abia cand m-am vazut cu ea in brate am socotit ca o am[olala] Nu imi multumi ca sunt de porc cu intratul aici[:I] Tre sa fiti tari! pana la urma fiecare isi va gasi calea spre un puiut numai al ei.[:)] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]La multi ani fetelor si un An Nou fericit plin de surprize placute si de fete cu vesti bune! Nu am apucat sa intru pana acum,ba au fost sarbatorile,ba acum am inceput serviciul si trag din mine fiind pe ultima suta sa le rezolv eu tot ce nu au rezolvat pana acum...Deci muncesc cu alte cuvinte caci de saptamana viitoare intru in concediu de odihna si apoi in prenatal. Missipi bafta la cerclaj..cam tarziu din partea mea ce-i drept.Scuze..acum am vazut ca urmeazasa faci aceasta procedura.Ai grija de baietii tai! AditzaC..nastere usoara draga mea.Un baietel sanatos...Chiar acum merg la Odiseea ta sa vad daca nu ai si nascut deja...Sunt alaturi de tine si multumesc pt tot!![pup] Beatrice,Lucialu,Mada...si celelalte fete care ati nascut:cum v-ati protejat dupa nastere de endometrioza???Pe mine ma sperie gandul ca boala asta revine asa de repede..[bang]Cred ca o sa incerc sa reiau regimul,desi recunosc ca acum nu am tinut nimic din el si am mancat de toate...Dar dupa trebuie sa fac ceva..nu pot ajunge din nou la cutit... Lelu..eu sunt operata clasic... Nu te speria de operatie,iti vei revenii.Am avut anestezie totala..a doua zi m-am dat jos din pat cam ametita..dar deja la sfarsitul zilei capeti putere.Nu a durut nimic...si nu te mint..vorbesc serios..Iti vor face multe calmante incat nu vei simti nimic.Eu m-am dus complet neinformata pt ca a trebuit sa ma operez repede...si aveam niste emotii..dar totul a fost bine...iar pt copilasul care il am in burtica as face orice sacrificiu. Chiar azi am vazut o emisiune in care se spunea ca daca ai endo ramai numai cu FIV..iar pt fetele care incearca natural sunt aici modele care demonstreaza ca se poate si natural.Nu va descurajati..trebuie sa luptam..Si eu ma descurajez cand vad astfel de lucruri..dar apoi stiu ca tot singura tb sa ma intaresc... [gravired] 25+ [baietel] David Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un An Nou fericit dragele mele!!! Sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti![pup][pup][pup] Lalely te pup cu drag si ma bucur ca mai treci si pe la noi. Cand intri in concediu poate treci mai des[:D] [pup][pup][pup] Misspii sper ca esti bine iubito. Cand te simti in stare sa intri sa ne spui cum esti. Ma gandesc la tine si sper ca esti ok, si tu si puii tai.[pup][pup][pup] Va pupic scumpelor!! O noapte linistita! E sunt in ultimele zile de cm si scap de el si luna asta.[:D] Sper sa incep anul cu o ovulatie! Doamne ajuta![ruga] Va poooooooooooooooooop![:I] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani dragele mele! bine v-am gasit in noul an [pup] nu am mai apucat sa intru pt k am fost putin plecata din tara, dar acum revin in forta [:)] didishor mama, mie mi se par cam dubioase reactiile astea ale tale la AC...eu nu am mai auzit pe nimeni sa aibe asa manifestari...dr tau i-ai spus despre ele? poate nu sunt ok pt profilul tau hormonal si ar fi trebuit schimbate... misspii - ti-am tinut pumnii si sper sa fii bine! ellyshor - te pup cu drag [pup] o sa-ti aduca o mega ovulatie anul nou ai sa vezi! [pk] aditza - nastere usoara si bb sanatos! asteptam vesti [pup] lalely - sa fii cumintzik in concediu, da? eu am cam inceput sa am ceva dureri surde si mici arsuri prin zona taieturilor de la laparo...pesemne k incep sa reintre in normal ovarele mele. akum astept sa-mi vina primul ciclu dupa diphe...sa vedem cand o fi...ma rog, eu una sper sa raman direct asa k intentionez sa ma pun pe treaba de la sfarsitul lunii [pk] va poopppp!!!![pup] Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxypuy multa bafta, sa ramai cat mai repede gravi. acum ca ai terminat injectiile, ce o sa faci mai departe? ai de gand sa monitorizezi ovulatia? mai faci ceva analize? ... lalely07 nu mi-e frica de momentul operatiei ci de ce se poate intampla dupa.... sa nu fac aderente in urma operatiei si care sa ma impiedice sa fac bebele... Oricum nu stiu care e treaba la mine pentru ca eu nu am chisturi endometriozice ca majoritatea fetelor care au endo, eu am focare de endometrioza extinsa in tot abdomenul, aderente.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, si eu tre sa ma operez probabil sapt viit de treaba asta nasoala... mi-e frica de injectiile de dupa, ca am tot citit ce ati scris si se pare ca nu e prea usor de suportat perioada respectiva... :(( Sunt chiar asa de groaznice efectele secundare? Mie mi s-a zis ca endo se rezolva in principiu cu o sarcina dusa la bun sfarsit... de ce va e frica unor dintre voi ca poate reveni dupa ce nasteti? Se poate? I s-a intamplat cuiva? Si de ce ziceti ca se fac aderente in urma operatiei? Nu e normal sa nu se mai faca din moment ce se fac injectiile alea cu diphe?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...