Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

Salutare fetelor, avem un mic colt de intretinere endo dupa bebe[:D] foarte bine asa invatam in avans...luci multumim pt sfaturi , cred ca sunt bune pt toate mamicile nane e o chestie interesanta acest dispozitiv daca nu vrei copii, faza e ca noi toate ne chinuim pe aici ca sa avem bebe va pup pe toate [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
Salutare fetelor, avem un mic colt de intretinere endo dupa bebe[:D] foarte bine asa invatam in avans...luci multumim pt sfaturi , cred ca sunt bune pt toate mamicile nane e o chestie interesanta acest dispozitiv daca nu vrei copii, faza e ca noi toate ne chinuim pe aici ca sa avem bebe va pup pe toate [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
aaaa pai si eu vreau bb si din cate stiu nici nu e indicat steriletul pana nu faci macar unul. mi se pare interesant pentru "dupa bb", pt a tine treaba in frau. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
Salutare fetelor, avem un mic colt de intretinere endo dupa bebe[:D] foarte bine asa invatam in avans...luci multumim pt sfaturi , cred ca sunt bune pt toate mamicile nane e o chestie interesanta acest dispozitiv daca nu vrei copii, faza e ca noi toate ne chinuim pe aici ca sa avem bebe va pup pe toate [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
aaaa pai si eu vreau bb si din cate stiu nici nu e indicat steriletul pana nu faci macar unul. mi se pare interesant pentru "dupa bb", pt a tine treaba in frau. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, de Adita stie cineva ceva? a nascut ? cum se simte? oricum cand va intra sa stie ca o pupam tare tare... fetelor, m-am programat la dr. dracea pe la inceputul lui febr.....ma gandesc serios la niste stimulari(asta in cazul in care se poate)...voi ce ziceti de ea, mi-a recomandat-o cineva care a reusit sa faca bebe la ea[:D]...sper sa fie ok, dar mai e atat pana atunci....numai bine termin pastilele, imi vine si voi fi in "presupusa perioada fertila"...sper sa n-am parte de balauri, deja ma apuca frica n-am mai fost la eco din iunie, inainte de operatie[alcool][alcool][alcool] stiam eu ca daca iau pastile ma voi relaxa, dar acum incepe iarasi stresul....si mai am o prb observata si de sot, nu stiu dc dar nu prea mai am chef de bebe, nu stiu cum sa va zic....incep sa zic ei nu acum ...adica eu care acum cateva luni eram disperata....nu stiu ce se intampla cu mine, dar mi s-a cam luat cheful......ma gandesc sa mai fac o scoala si nu as avea timp...asta daca apuc sa invat pana la vara....sau poate e de la pastile[:-@]' dar de cateva luni mi s-a cam luat.... va puuup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi - eu zic ca starile acestea sunt normale,este si frica si multe altele.Eu nu am vrut copii mult timp,era bine asa ,comod si bine. Dar nu am crezut ca o sa fie asa acum . Acum am luat-o razna rau ,am impresia ca nu o sa ajung cu gemenii la termen si zic numai tampenii.Medicul a zis ca o sa nasc la o clinica privata dar eu i-am zis ca nu au conditii suficiente pentru gemenii mei ,la care medicul a facut o fata si a intrebat :dar ce va trebuie mai mult.Si eu i-am zis terapie intensiva,incubatoare....a facut o fata zicand clar ca sunt dusa rau.Pe sot l-am terminat..nu mai am rabdare cu mutatul ,nu am gasit inca casa si trebuie sa ma mut nu mai tarziu de aprilie. Bafta multa in februarie!!!!! Eu m-am schimbat cu adevarat doar de la transfer ,inainte avem si eu dubii,medicul de la SB zicea ca fac FIV doar de frica sa nu creasca chistul endo si cu speranta sa scap de endometrioza,dar cand am vazut cele 2 cerculete am picat ... Fetelor va pup pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, un pic de detasare nu strica, e natural dupa ce ai trecut prin atatea belele tot cu ochii spre bb. Stai linistita, sunt convinsa ca nu s-a schimbat nik in interiorul tau, acolo adanc e dorinta si mai ales bucurie dc e sa vina BB.[pup] Misspi, si la tine e natural sa iti faci griji pt gemenuti. Mai ales ca noi suntem cu necazuri, iar tu ai gemeni, deci cumva grija dubla. Iar faza cu cuibaritul face parte tot din treaba ca vin BBeii.[:)] Cu casa, eu zic ca e super dc reusiti sa va gasiti pana nasti, dc e vorba de cumparat insa e bine sa te temperezi cumva(ce blasfemie zic unei gravidute[:D] ), mai bine sa fiti multumiti de tot si toate, decat sa va para rau mai tarziu, ca banuiesc ca acolo veti ramane niste ani, iar timpurile sunt cum sunt, banii sunt la mare pret pe tip de criza, cash-ul. Hai ca se rezolva tot, ia-le pe rand, voi sa fiti sanatosi si sarcina sa avanseze frumos ca restul se face.[pup] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misspii, calmeaza situatiile ca ies nervosi gemenii si sunt 2 si unde's multi dusmanul nu sporeste[:D]....eu cred ca va fi bine.... si daca n-ai probleme reale, decat temeri iti recomand sa mergi in privat...confortul tau si faptul ca poti fi cu bebe din prima clipa conteaza foarte mult... luci stiu ce zici , datasarea e tot, imi doresc bebe in continuare, dar parca acum ca niciodata simt ca nu e momentul...parca, nu stiu sunt prea obosita sa am un copil din cauza cautarii unei metode de a face unul[:D] sper ca intelegeti ce vreau sa spun , sunt un pic bulversata.. va puup pe toate [pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lelu
roxypuy multa bafta, sa ramai cat mai repede gravi. acum ca ai terminat injectiile, ce o sa faci mai departe? ai de gand sa monitorizezi ovulatia? mai faci ceva analize? ... lalely07 nu mi-e frica de momentul operatiei ci de ce se poate intampla dupa.... sa nu fac aderente in urma operatiei si care sa ma impiedice sa fac bebele... Oricum nu stiu care e treaba la mine pentru ca eu nu am chisturi endometriozice ca majoritatea fetelor care au endo, eu am focare de endometrioza extinsa in tot abdomenul, aderente.
lelu nici nu stiu ce sa fac si incotro s-o apuc acum k am terminat injectiile...dr mi-a zis ca ne vedem dupa primul CM si k pana atunci sa ma pun pe treaba poate poate se prinde ceva [bibe] as vrea sa-mi monitorizez cumva ovulatia, ma gandeam sa-mi iau niste teste de la farmacie...pe de alta parte sunt extrem de curioasa sa vad cum stau lucrurile prin burtik mea si ma gandeam sa fac o eco preventiv, pana la urmatorul control...sunt f derutata sincer acum. am tot calculat cand ar trebui sa intre ovarele mele in normal (adik cele 28 de zile de dupa ultimul diphe)...nu mai stiu ce sa fac [:-@] voi fetelor care ati facut diphe cum ati procedat dupa ultima inj? am citit printre randuri ce ati mai scris pe aici in ultimele zile k nu am voie sa stau la calc pt k m-am captusit cu o conjunctivita acuta [bang] asa k o sa o las mai usor vreo 10 zile cat fac tratam k nu prea vad bine akum [q] dar promit sa revin in forta [olala] pupicei pt toate fetele! [pup] Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor, de Adita stie cineva ceva? a nascut ? cum se simte? oricum cand va intra sa stie ca o pupam tare tare...
Buna , am eu vesti de la Aditza , citez : "bebe Mihai are 3180 g ,51 cm , nota 9.e un skumo...are o gurita superba...imi venea sa il papa" [gravi] 8 + ........ cu [am] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Danna&year=2011&month=8&day=21&babycount=1"] Bebe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...