Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor, ce vesti bune .....bravo aditaaaa sa fie sanatos si papacios si tu la fel...[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] fetelor ca tot am ajuns la sfarsitul acestei saptamani , va doresc un weekend placut , celor care nu lucreaza , iar celor care lucreaza sa fie cu spor...si ma duc sa beau o cafe ca sunt pe pilot automat va puuuup[cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] si pt cine mai vrea[:D] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi si eu cred ca e normal prin ce treci sa nu mai ai chef de bebe. Probabil ca te-ai suprastresat si te-ai gandit prea mult la problema asta pana ai ajuns la saturatie. Oricum vezi-ti de planurile tale in continuare, ca bebe o sa apara el daca vrea. ;))) Mai bine il faci la tinerete daca ai cu cine, parerea mea. Cu cat trec anii cu atat e mai naspa. Plus ca, in momentul in care o sa vezi 2 liniute o sa ti se retrezeasca ionteresul pt subiect. ;))) Mispii nu te mai agita. O sa fie bine cu bebeii. Uite, eu am o prietena care are gemeni si a nascut la termen. De obicei tendinta e sa se nasca la 7 luni, dar daca stai cuminte si nu te stresezi, duci sarcina pana in luna a 9a cand probabil n-o sa mai poti deja intra pe usa. ;))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aditza, FELICIATARI!!![flo]Sa va traiasca grasumelu'![pup] Sa fie papacios si tie recuperare rapida si totala!
Didi, e vineri deja?[alcool] WE placut tuturor![pup] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi [:D] ce senila incep sa devin![alcool] Nane, poti sa faci oricand operatia, e bine la menstruatie (dc dr e de acord, nu stiu ce fel de op faci)ca se vad bine de tot leziunile active(ca sangeram atunci) Roxypuy, sa stii ca dureaza un pic mai mult pana la prima menstruatie dupa injectii, nu doar 28 de zile. Poti sa mai monitorizezi din cand in cand sa vezi dc sunt miscari de trupe notabile, la eco nu se vede nimic numa chisturi, ceea ce nu e cazul acum operata. Cea mai buna reteta: bagi picioarele in statul cu gandul la BB, te iei si te simti bine, in conced undeva cu una bucata sot dupa tine, ori macar we-le sau va distrati si la Plapumioara(acasa). Dc nu te gandesti, sa te stresezi aiurea, sanse mari sa prinzi o barza de cioc si sa o inghiti[:D] Si meri la drcand detectezi si tu niste greturi[:)] ca acum pana la prima menstruatia vine ovulatia incognito [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nane
fetele mai am si eu o intrebare la voi: sunt anumite zile in care trebuie facuta operatia de endo? sau poate fi facuta oricand intre menstruatii? Stiti cumva?
eu stiu ca laparoscopia se face imediat dupa terminarea menstruatiei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu prima op(laparo) am facut-o in ziua 1 de cm. S-a'ntamplat. Nici tampoane nu aveam la mine, fiind ft dereglata nu aveam habar cand vine. Mi-a fost frica sa nu ma amane si asa am aflat ca e ideal sa se vada bine tot ce sangereaza. am avut noroc, ca operatiile din pacate nu se pot programa asa, depinde de dr cat de ocupat e. Ideea e ca se poate si e bine, insa cel mai bine e fiecare sa-si intrebe medicul. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...