Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 93


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua,

La multi ani copilutilor si parintilor care se serbeaza azi!

Noi suntem ok.Geo a fost cam marait azi.

Afara ninge super frumos.

Azi ,pentru ca a fost ziua lui, a baut suc de ananas indoit cu apa.I-a placut mult.Am avut ananas in sirop,fara zahar si i-am dat si lui sucul.id="blue">

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

[pegeam][cubrad] l-am impodobit si pe [aho] il asteptam.[pegeam]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Citat:
citat din mesajul lui many_baniEu nici macar pe testele de ovulatie nu am vazut II [q], dar nu am terminat. Nici nu stiam ca sunt si din saliva, ale mele sunt din urina si in set este si test tip banda de sarcina?Pai daca sunt pozitive, la treaba cu voi.Lyly noaptea trecuta cred ca a fost apogeul, asa de rau mi-a fost, acum sunt ceva mai bine. [pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
align="right" id="quote2">eu am pe asta http://www.e-fertilitate.ro/test-de-fertilitate-easy-test.html si mi-am comandat si asta http://www.netfarmacie.ro/index.php/ro/teste-de-ovula#355;ie/ovupred-microscop-de-ovula#355;ie.htmlbenzile mereu au dat rateu, la mine cel putin,si poti sa faci calculul perioadei fertile http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.phphttp://www.desprecopii.com/info.asp?id=78
align="right" id="quote2">scuze ca dau reply la postul tau Raluci, da intreba Danku ce teste pe baza de saliva, si mie mi-a parut tare interesant aparatu ala smeker al tau!![pk][:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D] Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy"> [:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Raluci, Licurici, Doamne ajuta, o sa fiti cu o odisee inaintea mea [:D], eu o sa fiu in odisee cu Lidia, ce zici Lidiutza?Edit: asta in cazul in care imi este fertilizarea in feb. de nu mai trec cateva odiseiimami de [copil] Vlad (29.10.2009)
align="right" id="quote2">Important este sa fim la o odisee. [:D] Nu conteaza la care. Tu ai FIV in februarie si eu ma duc in martie la Cezara. Posibil in parilie sa fac prima IA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Raluci, Licurici, Doamne ajuta, o sa fiti cu o odisee inaintea mea [:D], eu o sa fiu in odisee cu Lidia, ce zici Lidiutza?Edit: asta in cazul in care imi este fertilizarea in feb. de nu mai trec cateva odiseiimami de [copil] Vlad (29.10.2009)
align="right" id="quote2">Important este sa fim la o odisee. [:D] Nu conteaza la care. Tu ai FIV in februarie si eu ma duc in martie la Cezara. Posibil in parilie sa fac prima IA.
align="right" id="quote2">Sa inteleg ca si tu te apuci de treaba rapid [pk]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Raluci, Licurici, Doamne ajuta, o sa fiti cu o odisee inaintea mea [:D], eu o sa fiu in odisee cu Lidia, ce zici Lidiutza?Edit: asta in cazul in care imi este fertilizarea in feb. de nu mai trec cateva odiseii
align="right" id="quote2">Important este sa fim la o odisee. [:D] Nu conteaza la care. Tu ai FIV in februarie si eu ma duc in martie la Cezara. Posibil in parilie sa fac prima IA.
align="right" id="quote2">Sa inteleg ca si tu te apuci de treaba rapid [pk]
align="right" id="quote2">Da. Prin martie. Trebuie sa-mi "clocesc" bine prioada. DAca as naste prin august- septebrie-octombrie, nu ar fi bine. Trebuie sa nasc din decembrie incolo. Trebuie sa ma prinda anul scolar la munca si iar sfarsitul de an. Deci, sa lipsesc pe la mijloc. CAm ce am facut data trecuta. M-am luptat mult sa ajung aici. SUnt de 9 ani in scoala asta si sunt muti doritori din interior si mai ales din exterior care vor sa-mi ia postul. Asa ca trebuie sa-mi joc cartea bine. Vreau si una si alta. Si Pinky 2 si cariera. [alcool] Ticnita la cap!Vinerea trecuta, nu vroiau copii sa plece acasa. Vroiau sa ramana cu mine. [olala] Este unul dintre motive pentru care nu pot renunta la meserie. Ii iubesc efectiv. SI cand ma iau in brate si imi spun ca ma iubesc, ma topesc toata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Da. Prin martie. Trebuie sa-mi "clocesc" bine prioada. DAca as naste prin august- septebrie-octombrie, nu ar fi bine. Trebuie sa nasc din decembrie incolo. Trebuie sa ma prinda anul scolar la munca si iar sfarsitul de an. Deci, sa lipsesc pe la mijloc. CAm ce am facut data trecuta. M-am luptat mult sa ajung aici. SUnt de 9 ani in scoala asta si sunt muti doritori din interior si mai ales din exterior care vor sa-mi ia postul. Asa ca trebuie sa-mi joc cartea bine. Vreau si una si alta. Si Pinky 2 si cariera. [alcool] Ticnita la cap!

Vinerea trecuta, nu vroiau copii sa plece acasa. Vroiau sa ramana cu mine. [olala] Este unul dintre motive pentru care nu pot renunta la meserie. Ii iubesc efectiv. SI cand ma iau in brate si imi spun ca ma iubesc, ma topesc toata.
align="right" id="quote2">

Foarte frumos ce traiesti la locul de munca.

Dar in timpul anului cine te inlocuieste?

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asatzi, Pinky s-a ridicat pentru prima oara copacel in patut.id="red"> id="size5">[pk][pk]S-a ridicat .... pentru ca vroia sa-mi ia tubul de crema de la Bubchen. Adora sa-l deschida cu cei 2 dintisori din dotare si eventual sa linga un pic de crema. Asta a fost lauda.

 

 

 

Astazi, am dus-o pe afara. ATi vazut ce ningea? Ei bine, si-a scos manusile (cele primite de la ALex by Lyly[flo]), le-a aruncat si a inceput sa planga de frig. A trebuit sa ma intorc, sa le caut. Va dati seama manusi albe sa le cauti prin zapada. [bang] Sunt singurele manusi pe care le tine. SUnt foarte calduroase si nu le poate scoate usor din manute, pt ca nu sunt cu degetel.

In timp ce le cautam, asta urla, pt ca se simtea ca un ardei umplut in combinezonul ala si ii inghetase manutele si fatuca si avea niste nervi si eu si mai si. In plus nu m-am controlat si i-am zis una alta. [q]. CA sa scurtez, ultimele 5 minute a urlat in continuu, in timp ce eu ma chinuiam sa merg prin zapada cu ea. Am adus-o acasa, infrigurata, plansa si nervoasa. Eu eram doar nervoasa si infrigurata si nu-mi mai simteam degetele si mainile de frig. Plangea, urla si nu putea sa se potoleasca, Mi-au trebuit cam 10 minute sa tin in brate un copil care nu reusea sa se linisteasca. Nu am vazut-o in viata mea asa. [q] Pur si simplu, nu reusea sa se calmeze. Si era numai vina mea! Numai din idiotenia mea! NA, m-am parat! Cred ca ar trebui sa ma duc undeva sa ma invete sa-mi dau peste degete cand ma apuca nervi si sa nu-i mai spun copilui nimic.

 

PS: AM gasit manusile pana intr-un final. Ei i-a trecut de tot dupa cele 10 minute de plans si incordat. Radea la mine si ma calarea....dar mie nu mi-a trecut. Uneori sunt chiar o bestie! [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Foarte frumos ce traiesti la locul de munca.

Dar in timpul anului cine te inlocuieste?

align="right" id="quote2">

Cand am nascut-o pe Pinky, mi-au facut orele cei 2 directori si asistenta mea [:D] Practic mi-au impartit orele la 3 si fiecare a luat cate ceva. ACum, daca lipsesc, cred ca imi vor imparti clasa la ceilalti doi profesori de pe an, pana ma intorc. Gandul meu este sa ma intorc repede la munca si de data asta. CAm tot dupa 3 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...