Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (68)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Urez si eu un La multi ani si un nou an plin de bucurii tuturor fetelor de pe forum ([iartama] pt intarziere)

 

Am o intrebare foarte importanta.

Ma innebuneste o masea care a si facut puroi si nu stiu cat de safe ar fi pt bebe sa o scot acum.

A mai patit cineva asa ceva?

Am luat cate o pastila de ampicilina dimineata si seara si dr dentist mi-a facut o mica incizie ca sa iasa puroiul de acolo.

 

Mami de ingeras din ceruri

Si [gravired] 15+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uff, ramona...stiu cat sunt de dureroase...cred ca ar fi bine sa il intrebi si pe dr ginecolog. Stiu ca sunt permise antibiotice in sarcina, dar nu toate.

 

Doamne ajuta, astazi este mare sarbatoare! Merg si eu la biserica sa iau Aghiazma Mare!

 

[gravired]15+[fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Doamne Ajuta!

 

Ma scuzati ca n-am mai intrat sa va scriu..dar efectiv nu am timp. Nu am timp nici pt mine..atat de solicitata sunt de fete.

Justina pe o parte, fiind maraita ziua de la dinti iar noaptea trezindu-se de 3-4 ori. Ioana ma solicita si ea cand e treaza.

Cand doarme Justina e Ioana treaza si tb sa stau cu ea, iar cand doarme Ioana tb sa stau cu Justina. Deci, timp pt mine deloc..abia reusesc sa fac mancare, ordine..asta de 2 zile de cand a inceput sa fie Justina maraita si programul lor de somn s-a decalat, nu mai dorm amandoua in acelas timp.

Speram sa revenim la programul nostru.

Incerc sa va citesc, atat cat ma lasa Justina (ca tot maraita e [bang]) iar Ioana doarme, nu stiu pt cat timp.

 

O zi buna, tuturor daca nu reusesc sa va m scriu! [flo]id="purple">

 

ALINA [mamica] de [hippi] IOANAid="red"> (11 Ianuarie 2008) + [caru] JUSTINA id="red"> (14 Aprilie 2010)

Blogul fetelor! id="maroon">

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele, va anuntam ca in data de 18.12 a venit minunea noastra Matei-Nectarie, dupa mult chin si suferinta, DD si-a facut mila de noi si a facut posibil miracolul de a ne tine puiul in brate.

Sa nu incetati nici o clipa sa credeti in sansa voastra, DD are grija de fiecare.

Cand vom avea mai mult timp, acum mama e contra timp, vom povesti mai multe.

Doamne ajuta tuturor Sf Maicuta si bunii Sfinti sa fie cu voi[grup][pup]

Multi pupici tuturor

 

*************************************************

Madutzid="Script MT Bold">id="green">id="size3">

ingerashul meu iubit[ruga]

[mamica] de pruncutz mult dorit Matei Nectarie 18.12.2010 [il]id="blue">

"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''

I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''

I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''

I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

id="Script MT Bold">id="size1">

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigotaid="teal">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALTESAid="red"> bine-ai venit! [hia] Asteptam cat de curand testul pozitivid="red">![ruga]

histaminaid="red"> La cat mai multe lunite si anisori! [s]

Felicitari, pt cum ati crescut!

pogoniciid="red"> de la 2 luni jum are colici? Eu stiu ca pana pe la 3-4 luni sunt colicii, iar voi acum aveti? Bineinteles nu toti bebeii sunt la fel.

ainigrivid="red"> sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o nastere usoara!

Multumim pt acatist![pup]

ramonacopilid="red"> multumim si tie pt tot ce ne-ai postat si sarcina usoara in continuare! [pup]

Imi pare rau pt masea..da, vb si cu dr ginecolog.

Eu, in sarcina cu Justina am scos o masea, fara anestezie..[:(]

 

Am plecat ca s-a trezit Ioana iar Justina vad ca s-a linistit! [flo]id="purple">

 

 

ALINA [mamica] de [hippi] IOANAid="red"> (11 Ianuarie 2008) + [caru] JUSTINA id="red"> (14 Aprilie 2010)

Blogul fetelor! id="maroon">

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da...cica sunt bebei care fac colici mai tarziu..la noi a inceput treptat de vreo luna..mici crampe..dar acum mai insistent..si sunt doar seara pe la ora 6-7...si tine max 2 ore...

sapt vvitore mergem la controlul 3 luni si ne spune dct daca am scapat sau daca scoatem ferul..din tratamnet..ca noi de bebe am fost mai anemica la inceput..acum suntem DURACEL..dra nu pot eu decide..ci dct pediatra

 

in rest sunt bebe model..

 

cea mai fericita mami de IOANA NECTARIA

 

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

 

 

http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI!id="red">,binecuvantate doamne!

Sa fie acest an prin harul Duhului Sfant datator de mantuitoare bucurie tuturor,sa aduca rod binecuvantat pantecelor si minunare sufletelor!

Iar botezul Mantuitorului de azi sa ne inoiasca si noua haina sufletului, sa ne faca vas ales al Celui Preainalt.

Altesa,Pandorapid="teal">,fiti binevenite alaturi de noi la rugaciune si la tamaduirea ranilor facute de pacate,ce ne-au impiedicat a ne face partasi bucuriei ceresti prin zamislire de prunci.

In chip minunat v-au aratat cateva din fete rugaciuni si puncte de reper esentiale in urcusul ce-l veti incepe.

As vrea sa adaug si eu cate ceva,cu ingaduinta voastra si cu prea putina mea pricepere.

Asa cum spun si sfintii parinti,un astfel de drum se "ia in piept" cu sfatul unui povatuitor incercat,care e parintele duhovnic.

Un foarte bun inceput veti face cand va veti spovedi,impreuna cu sotii vostri,la parintele duhovnic,iar apoi veti primi cu bucurie canonul si povetele,precum si Sfanta Impartasanie,daca va va fi ingaduit.

Parintele duhovnic,luminat de Duhul Sfant,va gasi pentru fiecare suflet leacul necesar,iar la vremea potrivita negresit vor veni si mult doritii pruncusori.

 

 

 

"Dumnezeu asculta de oameni tot atat cat asculta si oamenii de Dumnezeu"-Pr.Arsenie Boca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor sunteti minunate si cu suflet curat de ne invatati atatea lucruri bune.

Dumnezeu sa va ajute ca mai luminati si pe altii.

Cand si cand citesc acatistul sf.Nectarie si al Sfintilor parinti mi-am luat si o icoana cu Sf. Nectarie la care ma inchin si o sarut dimineata sau seara,am purtat si eu brauletul acelea insa nu 40 de zile ca nu am putut sa tin post pentru ca eram in tratament si practica pentru bebe.

Maine ma duc la ultima eco si cred ca o sa-mi dea pregnilul ,iar luni ma pregatesc de IUI care o sa reuseasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Doamne Ajuta!

 

pogoniciid="red"> asa e. Vor trece si colicii, vor veni' durerile de dinti (sau poate nu f dureroase) si tot asa. Sanatosi sa fim! [flo]

cipicahid="red"> ma bucur ca ne-ai scris. Sa aveti si voi un an minunat cu sanatate si numai impliniri! [flo]

 

Se pare ca trezirile Justinei nu sunt numai de la dinti ci si de la puseul de crestere (cel de 9 luni). Am dedus asta pt ca dupa ce-i dadeam laptic adormea imediat.

Nu stiu cat va tine puseul, cert e ca pana face 9 luni mai sunt 8 zile.

Nu am vazut sa fi trimis cineva sinaxarul, asa ca-l trimit eu. Cam tarziu.

SINAXARUL DE AZI!id="maroon"> [flo]

 

Nu mai pierd vremea, vad ca a adormit si merg sa ma odihnesc, ca nu stiu cand se va trezi iar, nu inainte de a va arata cateva poze pe anul acesta.

O seara placuta, tuturor! [flo]id="purple">

 

ALINA [mamica] de [hippi] IOANAid="red"> (11 Ianuarie 2008) + [caru] JUSTINA id="red"> (14 Aprilie 2010)

Blogul fetelor! id="maroon">

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![ruga]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...