Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (68)


Recommended Posts

Buna dimineata [flo] Pandorap, [pup][flo], Doamne ajuta! Pogoniciule, cam peste tot e ger [;)] Sa va traiasca printesa si sa va bucurati de ea, la muuulte saptamani, luni si la multi ani!!! [pup][flo] Caciantoni, bine ai revenit! Sa iti ajute Dumnezeu! Da, ne rugam [pup][flo] As vrea sa va scriu ceva dragut, care sa va insenineze pe cele care poate sunteti mai putin vesele... si nu prea stiu ce... zilele astea eu mi-am gasit fericirea, bucuria si puterea de a merge mai departe amintindu-mi de dragostea Maicutei Domnului pentru noi (este o minune pentru mine, pentru ca nu aveam multa evlavie la Maica Domnului) si de faptul ca toate neputintele noastre, aparentele noastre infrangeri nu sunt de la Dumnezeu, sunt ceeace ne sopteste in ureche vrajmasul, doar-doar ne-om lua o mutra posomorata si ne-om razvrati... Va doresc sa fiti vesele si increzatoare si fericite! Si Dumnezeu sa va daruiasca darurile sale si bucuria de a le vedea si aprecia! Am scris cateva cuvinte de la mine... [:I]... asa am simtit... Iata si o pilda frumoasa, (pe care am luat-o de pe forumul "crestinortodox") A zis iarasi : bine este a ne linisti, caci barbatul intelept, liniste aduce. Ca mare lucru este, cu adevarat, fecioarei si calugarului a se linisti, dar mai ales tinerilor. Dar vine vicleanul si ingreuneaza sufletul cu leneviri, cu imputinari de suflet, cu ganduri; apoi ingreuneaza si trupul cu boale, cu slabiciune, cu slabanogirea genunchilor si a tuturor madularelor si slabeste puterea sufletului si a trupului si fiecare poate sa zica : sunt slab si nu pot sa-mi fac canonul. Dar de ne vom trezi, toate acestea se risipesc. Ca era un calugar si cand venea sa-si faca pravila, il apuca raceala si fierbinteala ( adica friguri ) si capul tare i se supara. Si asa isi zicea lui-si : iata, sunt bolnav si voi muri, deci sa ma scol mai inainte pana ce nu mor si sa-mi fac pravila. Si dupa ce va inceta pravila, incetau si frigurile , si iarasi, cu aceasta socoteala fratele se impotrivea si isi facea pravila si asa a biruit pe vicleanului. Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MVBBBBBBBBBBBBBBBB MILIOANE DE PUPICI SI TIE SI FETITEI TALEEEEEEEEEEesti fosta mea colega de odisee si tin mult la tineeeeee ma si gandeam ca nu ai mai dat nici un semn de viataaaaaaaaaaaa ma bucur enormmmmmmmmmmmmmmmmmm pt voi sa va ajute Dumnezeu in continuareeeeeeeeeeeee [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si [gravired] 26+ PETRA ADRIANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARRYANNNNNNNNNNNNNNN[pup] URAAAAAAAAAAAAAAA SUPER VEEEESTEEEEEEEEEEE TU NE-AI INCURAJAT PE TOATEEEEEEEEE ACUM E RANDUL NOSTRU SA TE INCURAJAMMMMMMMMMMM sa ai 40 de saptamani de sarcina minunateeeeeeeeeeeee superbeeeeeeeeeee ca le meritatiiiiiiiiiiii [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si [gravired] 26+ PETRA ADRIANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

UN AN NOU PLIN DE REUSITEEEEEEEEEEE CA ACEST MINUNAT SFARSIT DE AN CU VESTI SUPERBEEEEEEEEEEEE sincer ma bucur enorm pt fetele noastre vechi care au roade reale ale rugaciunilor lor si ale noastre sa de-a Dumnezeu sa fie cat mai multe anul viitor [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si [gravired] 26+ PETRA ADRIANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"La multi ani,fete dragi!!! Felicitaaaaaari,mamicilor!!! Speranta,iubire si multa rabdare viitoarelor burtici,niciodata Dumnezeu nu va va lasa,pentru credinta si curajul vostru de a vrea un copil!!! Am venit repejor sa va urez An nou plin de sanatate,realizari,credinta si pace sufleteasca,pentru ca noi nu prea am fost cumintei in ajun de Craciun...am facut un pic de tensiune,asa ca Ajunul am stat in spital pentru niste pastilute de tensiune,iar in prima zi de Craciun am primit invoire acasa...insa cu rugaciunile voastre,Bunul Dumnezeu,Maicuta Domnului si toti Sfintii ne-au ajutat sa trecem si peste acest hop si sa speram ca vom ajunge cu bine la final de drum,sa ne vedem sanatosi.Cu voia Domnului ar trebui sa venim la inceput de an,dar acum e posibil oricand practic.Va sarut pe toate si sper sa va pot da un semn de viata cand voi avea vesti noi.Va pup pe toate.Doamne ajuta!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, acum doua zile v-am scris si eu o postare, iar ieri am aflat ca sunt graviduta, si asta cu ajutorul...se vede la semnatura... [flo] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi]. [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...