Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovleceii veseli va ureaza Craciun fericit!!! (14)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
dragelor, multumesc.alex, daca ar avea rosu in gat sau amigdalita, nu ar avea dureri? ea papa, atat cat o face, fara a avea vreo problema la inghitit. oare se poate astea fara durere? habar nu am...---id="size1">id="red">Pentru pisicuta mea dragutaDe Craciun voi multumiDomnului cel bun si darnicRuga ce ne-a ascultat-oCa acum, de Craciun,Prin casa sa auzimZambete si chicoteliDe copil senin si bun.Recunostinta!Multumesc lui DD!id="size1">id="red">
align="right" id="quote2">Saptamana trecuta mandra mea vomita iar din senin. Am fost la dr si cand s-a uitat in gatul ei a ramas uimita de cat de inflamate sunt amigdalele ei...nu a avut febra, nu o durea la inghitit...daca nu au aparut puncte de puroi pe ele nu ne-a dat tratament....la fel ne-a zis de spray cu Tantum Verde...nu stiu ce sa iti zic mai mult.[flo]----------------------------------------------Alexid="red">, mami de [*] Alessiaid="purple"> [*] in asteptarea [pegeam] id="green">id="Book Antiqua">[ruga]Da Doamne sa fim sanatoase!id="size1">[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mary_07
hepiid="green">,sa stii ca si Razvi papa fara probleme atunci cand avea rosu in gat.Multa sanatate Maiei ![pup]Vikid="green">,eu presimt ca e baietoi [:D]Diamarid="green">, nu prea am dat pe la scoala semestrul asta [:I] si se apropie sesiunea cu pasi repezi [bang].Sa nu mai zic ca am si licenta anul asta [:-@]...cam pe atunci cand voi avea burtoiul la gura. [:D] Mamica de 2 nazdravani si de pui mic in burtica [gravired]8+ id="green">id="Comic Sans MS">[pegeam]Thank God it's Christmas !id="red">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">Draga mea, sa iti spun un secret : musai sa te duci la licenta cu burta la gura, vei avea un plus la domnii profesori, trust me.[:D]----------------------------------------------Alexid="red">, mami de [*] Alessiaid="purple"> [*] in asteptarea [pegeam] id="green">id="Book Antiqua">[ruga]Da Doamne sa fim sanatoase!id="size1">[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex,Diamar si eu sunt foarte curioasa!

Acum ii reintroduc alimentele dupa episodul de febra si caca de acum o luna si cum ii bag ceva nou,cum face moale.Pediatra zice ca-i normal,dar eu m-am saturat sa stau cu grija,oare cum face acum ca i-am bagat ceva nou (gluten,lapte etc.)[bang]

 

 

[*]Mami si puiul asteaptaid="green"> [cubrad][aho][*]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29
Uka[olala][olala] ce frumos!!!!!Ce minunat e carucioriul!![olala]fetelor azi am trecut la såpt 30[pk][pk], deci...incepem numaratoarea inverså.[olala][*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 30+ cu [fetita] cu funditaid="navy">[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!!id="red">[aho]
align="right" id="quote2">ce emotie [olala][olala] bagam agitatele la antrenament [majoreta][aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam]_______________________________________________________mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut
Neatza,Am si eu nevoie de ajutor. Stiu ca au fost cativa dovlecei care au facut roseola. A fot insotita de febra in toate cazurile? Fii-miu e plin de bubite dar febra nu a facut, sau nu i-am luat eu seama... Ieri avea bubite in zona genunchilor asa, pe laba piciorului si pe maini. Azi dimineata era plin, inclusiv pe urechi are. Si pare ca-l supara, ca parca se scarpina.Ma mai gandesc la varianta alergie. Am tot stat sa ma gandesc ce a mancat in ultimile zile. SI nu imi vine in cap nimic ce ar putea crea alergie. Nici macar ou sau peste nu i-am dat de mai bine de o saptamana. In rest supe/ciorbe si carnita cu legume...In plus de vreo doua saptamani e rosu la fundulet. Da e carne vie si nu-i trece cu nimic. Eu de obicei daca ii dadeam seara cu Reviken sau Sudocream pana dimineata nu mai avea nimic. Acum nu mai trece si nu mai stiu cu ce naiba sa-i mai dau. Aseara i-am dat cu galbenele si parca parca e mai bine putin de tot. Daca aveti cumva un remediu, ceva mai naturist... pleae help c ama doare sufletul cand il vad asa, imi vine mie sa plang. Pe de alta parte ma gandesc sa nu fie si aici vreo eczema ceva ca se tot scarpina/trage de putza..Bine, oricum ma duc la 1 jumate la doc dar deja ma doare stomacul de stres ca asa m-am saturat de bubele lui. Iarna treuta a fost plin, toata vara a fost muscat de inscte acum iar e bubos.. cred ca tre sa ma duc la un dermatolog bun...[q]Monicaid="blue"> [mamica] de Zgatie cu Blogid="navy"> id="Script MT Bold">Povestea noastraid="Script MT Bold">________________________________________________id="limegreen"> Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainteid="Script MT Bold">id="size1">id="limegreen">Ingerasul Andreiid="Script MT Bold">id="limegreen">[ruga]
align="right" id="quote2">Buna!Nu te pot ajuta uc bubitele dar cu roseata aia tare de la fundic pot så iti spun ca Bruce a avut si el cam o såpt inainte så ii iasa maselutele.Nu conta ca il schimbam in minutul 2 dupå ce facea caca el era rana..chiar ii daduse si putin sangele.Il dadeam cu strat maaare de crema speciala pt fundic si tot a avut o såpt.Acum nu stiu daca el are vreo masea pe drum sau canin.Te pup![*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 30+ cu [fetita] cu funditaid="navy">[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!!id="red">[aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa si acum sa dau binetze [pup],

 

Monica - nu stiu despre roseola, ne-a ocolit, va doresc sa treceti repede [pup]

 

Nela - sanatate multa sa va reveniti repede din raceala si sa iasa dintisorii repede sa treaca durerea si multumim de cantec a ajuns acolo unde trebuie [asia]

 

Monique - vazute fete cucuiete si frumoase [pup]

 

Hepilica - si voi cu febra, of of, poate e doar rosu in gat si va trece repede, desi daca nu se stramba cand inghite [:-@] [pup]

 

Vik - tare fain abonamentul, vreu si eu cu puiul la bazin, mai merge cineva din bucuresti? [asia]

 

Pup burticile

 

va las cateva poze si sa savurati o cana de vin fiert si cozonac cu mac

 

[aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam]

_______________________________________________________

mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele va multumesc mult.[pup][pup][pup]

 

Monique am vazut de aseara pozele cu printesele tale si m-am minunat cat de tare seamanå cu tine amandoua.Sunt atat de dulci si cuminti(asa se vede din poze).[olala][olala]

 

MOni am vazut si pozele cu zdreli al tau si nu stiu daca ti-am spus dar el pare a baiat de 2 ani impliniti.Nu stiu pare asa dezvoltat si cum se uita asa pare muult mai mare.Are si niste ochi..[olala][olala], nici cu mami nu imi e rusine.[pup]

 

Multå sånåtate dovlecutilor bolnaviori.Epi, Moni cum e cu roseola asta?!O poate face asa din senin?!Habar nu am cum e cu ea.

 

Vik asa e!!Nici mie nu imi vine så cred ca au trecut 30 de såpt.Au trecut asa paf!..eu ma asteptam så fie mai greu, sincer![pup]

 

raluci multumesc![flo]

 

Diamar voi cum ati petrecut craciunul?Sunteti bine?

 

Suede [pup]

 

Nela cu siguranta nu te lasa Banana la computerul ala frumos al tau de aia nu mai ai timp nu e asa?? ahh si eu m-as intinde la computerul ala daca l-as vedea.[olala]Va pup, va doresc multa sånåtate si un an nou si mai frumos![pup]

 

[*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 30+ cu [fetita] cu funditaid="navy">[*]

 

[aho]Vine,vine Mos Craciun!!id="red">[aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci, imi place la nebunie cum doarme Bubu in saniuta! [olala][olala][olala] De unde ai luat-o ca pare tare comoda? Si cu sapca de Santa in body, ce ochisori are [olala][olala]

 


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)id="Script MT Bold">id="size3">id="blue">

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra." id="green">id="Century Gothic">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Raluci, imi place la nebunie cum doarme Bubu in saniuta! [olala][olala][olala] De unde ai luat-o ca pare tare comoda? Si cu sapca de Santa in body, ce ochisori are [olala][olala]Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)id="Script MT Bold">id="size3">id="blue"> "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra." id="green">id="Century Gothic">id="size1">
align="right" id="quote2">ea de origine este de la Chicco, dar am primit-o de la niste prieteni, deci nu stiu unde o gasesti, si da clar este foarte comoda, mai ales daca a reusit renus sa adorma acolo e clar [asia][pup]Speram ca in Anul NouIn burtica sa apara Kinderica[am]mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...