Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovleceii veseli va ureaza Craciun fericit!!! (14)


Recommended Posts

Va salut si eu mamici dragi! Sper ca sunteti bine si sarbatoriti frumos. Mi se pare ca ploua cu stelute si pe forum. Parca e o atmosfera mai speciala in ultimele pagini.

 

Vreau sa le felicit si eu pe Techila si Ukaid="green"> pentru proiectul de Craciun aka Ho-ho-ho![:D] A fost minunat![flo][flo][flo]

 

Si Liliana si Maryid="green"> au povestit asa frumos despre serbari. [flo][flo] Si fotografiile au fost tare frumoase. [olala][olala]

 

Hepiid="green"> un [pup] pentru Maia. Sper sa fie totul bine cat mai curand. Daca e febra mare fara nici un alt simptom, cel mai probabil e o boala dintr-asta virala, specifica copiilor. Cred ca mai poti astepta 24 ore pana mergi la medic daca nu apar alte simptome.

 

Monicaid="green">, of, saracul Zdrelica trebuie sa fie tare necajit. [pup] pentru el si unul [pup] pentru tine ca sa-ti fie cu un gram mai usor.

 

 

 

___________________________________________________________________________________________

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)id="Book Antiqua">id="green">id="size2">

"... ce nebunie e sa judeci pe altii dupa tine insuti..." (Goethe)id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[majoreta][majoreta] Uite, Iulikaid="green">, draga, mi-am scos agitatele de la naftalina si de la 1 le pun la antrenament intensiv zilnic. Vor face performanta, promit! Iar la Maryid="green">, vor fi deja incalzite. Va merge treaba struna![:D] Se mai inscrie cineva? [:D][:D]

 

___________________________________________________________________________________________

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)id="Book Antiqua">id="green">id="size2">

"... ce nebunie e sa judeci pe altii dupa tine insuti..." (Goethe)id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29
Am vazut si pozele cu Bubu frumos foc.[olala][olala]Si ce multe cadouri a primit...mos darnic ce mai, dar cred ca si el a fost cuminte si le-a meritat.[pk][*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 30+ cu [fetita] cu funditaid="navy">[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!!id="red">[aho]
align="right" id="quote2">daaaa cuminte, ca, catzeaua lui parinte [:D] [pup]Speram ca in Anul NouIn burtica sa apara Kinderica[am]mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fetelor cu burticute si sanatate multa.

Monica am admirat pozele cu dragos arata foarte bine este dezvoltat super. Sper sa treaca bubitele la noi o perioada a mers cutaden am observat ca daca se obisnuieste cu o crema popoul imediat se irita.

Hepi sanatate fetitei. La un control de gatut se vede imediat dar nu cred ca mai trebuie scoasa afara pana nu aflati cauza febrei.

Suede te rog sa scrii ce parere ti-a facut acel doctor homeopat de la naturalia ma bate gandul sa il vizitam si noi.

Alex (05.09.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HO-HO-HO! BINE V-AM GASIT, DRAGII MOSULUI!!!![:D]

 

Sper ca ati avut un Craciun asa cum v-ati dorit, ca ati primit darurile mult asteptate iar dovleceii s-au bucurat asa cum se cuvine de sarbatoarea Craciunului (mai bine zis a lui Mos Craciun [olala]) am apucat sa vad cateva poze, dar va spun sincer ca am cautat cu sufletul la gura cel mai emotionat Mos Craciun, iar ce am vazut a fost DE VIS! UKA nici nu imi pot inchipui ce emotii ai avut!!!! dar se vede ca v-ati bucurat cu totii de acest dar minunat!!! felicitari inca o data celor care au facut posibila aceasta minune [flo][flo]

 

Noi am ajuns acasa aseara, intr-un tarziu, dupa un drum infernal cu zapada si trafic groaznic, dar vreau sa-i multumesc lui Dumnezeu ca ne-a tinut copii voiosi si cuminti si la dus si la intors (la dus am prins ceata deasa, de am facut 7 ore pana in Vatra, iar la intors zapada infernala si am facut 10 ore [alcool])

 

am petrecut frumos si linistit, a venit si Mosul, am primit si cadouri! ne-am plimbat cu telescaunul, la inceput mi-a fost teama pentru Andrei ca nu o sa stea cumintel, tinand cont ca traseul era 30 min, dar a fost fasinat la dus, ca la intors era rupt de oboseala din zapada si a adormit bustean pana la vila; apoi ne-am plimbat cu sania trasa de cai pe munte, iarasi foarte frumos! am avut si o seara de dans, unde am descoperit talentul de dansator al baiatului meu [olala][olala]; apoi un foc superb de tabara cu un gratar pe cinste!!![pofta]; una peste alta, a fost un Craciun reusit, asteptam sa mai petrecem o data si cand o veni tati acasa [olala]

 

incarc acum cateva poze!!!

 

 

 

Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008)

POZE LORY

 

[pegeam] Se scutura din nori, de sfinte sarbatori, povesti cu ingerasi, pentru copii poznasi, povesti cu sfinti parinti, pentru copii cuminti [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor, multumesc pentru sfaturi. vom vedea ce este, mai asteptam 1 zi sa vedem cum decurg lucrurile, daca intre timp, doamne fereste, nu apar si alte simptome. sa speram ca va trece repede.

 

referitor la scosul copilului la aer, nu sunt convinsa ca, orice boala ar avea, nu e bine sa stea la aer. eu pe maia o scot zilnic, zilnic afara indiferent de vreme. si pe ploaie iesim si facem o plimbarica. am convingerea ca aerul curat nu ii poate face nimic, nu ii poate agrava nicio boala, niciun simptom de boala. din contra. sunt pro aer curat in orice situatie, oricand. nu ii poate face decat bine. si doc imi zicea sa nu o scot dupa vaccin afara. "de ce?"....raspunsurile erau evazive si neintemeiate. daca voi stiti vreo explicatie pertinenta, stiintifica si intemeiata - va rog luminati-ma si pe mine.

 

---

id="size1">id="red">Pentru pisicuta mea draguta

De Craciun voi multumi

Domnului cel bun si darnic

Ruga ce ne-a ascultat-o

Ca acum, de Craciun,

Prin casa sa auzim

Zambete si chicoteli

De copil senin si bun.

 

Recunostinta!

Multumesc lui DD!

 

id="size1">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
dragelor, multumesc pentru sfaturi. vom vedea ce este, mai asteptam 1 zi sa vedem cum decurg lucrurile, daca intre timp, doamne fereste, nu apar si alte simptome. sa speram ca va trece repede.referitor la scosul copilului la aer, nu sunt convinsa ca, orice boala ar avea, nu e bine sa stea la aer. eu pe maia o scot zilnic, zilnic afara indiferent de vreme. si pe ploaie iesim si facem o plimbarica. am convingerea ca aerul curat nu ii poate face nimic, nu ii poate agrava nicio boala, niciun simptom de boala. din contra. sunt pro aer curat in orice situatie, oricand. nu ii poate face decat bine. si doc imi zicea sa nu o scot dupa vaccin afara. "de ce?"....raspunsurile erau evazive si neintemeiate. daca voi stiti vreo explicatie pertinenta, stiintifica si intemeiata - va rog luminati-ma si pe mine.---id="size1">id="red">Pentru pisicuta mea dragutaDe Craciun voi multumiDomnului cel bun si darnicRuga ce ne-a ascultat-oCa acum, de Craciun,Prin casa sa auzimZambete si chicoteliDe copil senin si bun.Recunostinta!Multumesc lui DD!id="size1">id="red">
align="right" id="quote2">Dupa vaccinare nu se scot copiii afara ca sa nu contacteze ceva virus/bacterie pt ca oricum organismul e agresat de vaccin. mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007 Doamne ajuta pe toata lumea! Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13) id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Hepi, Tudor a avut rosu in gat si la el s-a manifestat doar cu febra(38 in prima zi,39.8 in a doua zi). Eu n-am suportat sa-l vad molesit si fiind prima febra am fugit la dr. Cred ca trebuie sa-i vada cineva gatutul ca e mai urat daca se agraveaza. Eu a trebuit sa-i dau antibiotic(desi dr la care mergem nu le recomanda usor).Despre scosul afara...Ma gandesc ca atunci cand au febra deja organismul lupta cu un crocobalaur si trebuiesc feriti de colectivitati de unde ar putea pescui un altul sau sa-l transmita pe cel cu care lupta. N-am o explicatie data de dr dar, noua ne-a fost interzis..Sanatate!

 

Moni, si Tudor s-a iritat urat la popou(eu cred ca de la nurofen l-a luat burtica) si l-am spalat de fiecare data cand il schimbam cu ceai de galbenele si i-am dat cu garmastan(nu stiu cat de indicata e dar,clar face minuni).

Dragos e asa scumpic cu obrajorii imbujorati de frig[olala].

 

Abia astept sa scot agitatele, Iulika.Le mai las la naftalina pana trecem in 2011 si apoi le bag la antrenamente sa fie in forma maxima la marele eveniment.[pup]

 

Mamica iubitoare id="red"> de Tudor Mihai asteptand [pegeam]

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...