Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovleceii veseli va ureaza Craciun fericit!!! (14)


Recommended Posts

Pentru Nela o imbratisare calda! Imi pare rau draga mea ca nu mai reusim "un direct". Iti doresc sarbatori fericite, sanatate si multa dragoste, caldura. Pentru Ana [olala]....tot ce-i mai bun! Te pup draga mea.[flo] --- Pentru pisicuta mea draguta De Craciun voi multumi Domnului cel bun si darnic Ruga ce ne-a ascultat-o Ca acum, de Craciun, Prin casa sa auzim Zambete si chicoteli De copil senin si bun. Recunostinta! Multumesc lui DD!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pana apare Uky cu povestea si pozele ce ne vor face, cel mai probabil, sa lacrimam de bucurie, sa va povestesc putin de aseara... Mai, initial ne-am gandit ca sunt prea mici copiii si nu vor stii ei de Mos, de daruri, de surpize, ca nu se vor bucura asa frumos cum am vrea noi. Gresit! Acum, privind in urma, realizez ca nimic din ce credeam nu s-a intamplat. Nu stiu, parca au simtit si ei... a fost asa ca prin farmec. Parca o bagheta magica i-a facut SA SIMTA. Ne-am strans cu totii in jurul Mosului care a inceput sa scoata din desaga cadouri si sa le imparta copiilor. Iar ei, cu sau fara suportul nostru, le luau, se uitau la ele, le pipaiau, radeau, apoi iar isi indreptau privirea catre Mos, iar primeau cate un dar...[olala]. A fost superb. Bine, noi am ras tinandu-ne de burta. Mosul nu stia pentru cine e fiecare cadou, se uita intrebator, noi faceam semne... [:)]. Pe fundal se auzeau colinde. Casa era o veselie! In tot acest timp copiii erau fermecati. A fost MAGIC. Dupa ce s-au impartit cadourile, copiii au facut poze cu Mosu', apoi am cantat cu totii... Frumos, frumos [olala]. --- Pentru pisicuta mea draguta De Craciun voi multumi Domnului cel bun si darnic Ruga ce ne-a ascultat-o Ca acum, de Craciun, Prin casa sa auzim Zambete si chicoteli De copil senin si bun. Recunostinta! Multumesc lui DD!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ladies [pup] tuturor! intelg ca ati petrecut frumos (hepi, teki, frag....frumoasa atmosfera)! si noi si promit sa revin cu poze and stuff, fug sa pap si sa dorm ca-s franta...insa nu inainte de a-i lasa danei reteta de cioco (la noi e clar prajitura casei) 500 g lapte praf (atentie sa nu fie cu zahar adaugat, 2 pachete Darling) 2 pachete de margarina (eu folosesc unirea 2x 250g) 500 g zahar (se poate folosi zahar brun mai putin 400 si iese la fel de buna) 100 g cacao 1 fiola Esenta de rom, 2 pliculete vanilie 70 ml apa Nuci sau alune prajite Mai intai se cerne laptele praf impreuna cu cacao…alternativ asa…un pic de cacao un pic de lapte praf, etc. Zaharul se amesteca cu apa pe foc mic amestencandu se in continuu. Apoi se adauga margarina taiata bucati… se mesteca pana aceasta se topeste… Se toarna , cand este inca pe foc mic laptele praf cu cacao…amestecand incet pana la omogenizare…in final esenta, vanilia si nucile/ alunele (iese perfecta daca nucile dup ace au fost prajte sunt un pic curatate de coaja, la fel si la alune)….rezultatul este semisolid insa curge relativ usor cand o punem in tava.. Eu o pun in tava pe hartie de copt si o las la rece cam o noapte….devine si mai buna cu cat sta mai mult in frigider.. katteryna [asia] te sarut si te imbratisez cu mare drag! esti o mamica atat de speciala si de puternica!iar mandra ta a crescut tare frumos!sunt sigura ca veti reusi! ABSOLUT! ai doar incredere! si eu m-am gandit f des la voi! luto [pup] mami, asa mi-e dor de-un direct!nu stiu ce fac si cum ma invart dar e clar ca nu e punctul meu forte time management! [*]Amilici Crocodilibici [detectiv] il urmareste [sofer] pe Mos Craciun [aho][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciunitelor, raportez cu maxima fericire: misiune indeplinita! Reusita a fost deplina, bucuria din ochi de mami- sincera, au fost emotii de ambele parti!! Of ce frumos a fost ma! Am avut noroc , nu dormeau puii, am facut poze cu toti 3 si cu carina geloasa [olala]. Mai tarziu pun pozele, nu stiu daca pot de aici- sunt in vizita. Am pus si o felicitare, si niste banuti de la renul nr 46, draga de Nela, multumim mult! Ne-au multumit si mamica, si matusa si bunica puilor, din tot sufletul! Si m-au rugat sa va transmit tot binele din lume !! Ma suparasem tare aseara, multumesc pt incurajari, dar a fost mai bine azi.. Cand am plecat spre ei ploua, in 5 minute a iesit soarele , serios! A fost cald ca primavara! Puii sunt tare scumpi si cuminti, nu seamana intre ei, sunt frumosi foc!! Uitasem cum e la 5 luni [:)] Tare mult mi-a placut, chiar m-am umplut de bucurie! Si uite ca trimit din ea si la voi! Incerc sa descarc pozele, revin! Va pup!
Knock, knock! Who's there? Marry! Marry who? Merry Christmas !
[pegeam] Carina put the [url="http://picasaweb.google.com/ladovlecelulvesel/AsteptandCraciunul?authkey=Gv1sRgCO2YjqTejtrn1QE#5550245069688640226"]C[/url] in Christmas ! [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, eu sunt pe masina de la Cluj acasa, dar toata ziua am butonat Aifonu ca sa pot plange de emotie in direct. Hai ca scriu acasa un mesaj mai normal ca n-am stiut ca-i asa greu de folosit tastatura asta touch pe gropile tarii. Va pup cu mult drag!
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce emotionant!![olala][olala] Uka eu te cred din tot sufletul ca ai fost tare emotionata.Ce ma bucur cå totul a iesit bine.Fac si eu ca Raluk, am deschis ca så plang si eu putin in direct.Si da, am lacrimat.Asa tare ma bucur.[olala][olala] [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 29+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...