Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***


Recommended Posts

 

Andreea, sa te odihnesti sa vina bebe la termen, bine ca oricum ati ajuns aici!

Adriana, eu am colaborat cu astia:

http://www.teotravel.ro/, sunt ok dar nu extra; si poate au fetele oferte si mai bune.

 

mai ce vreme de kko am gasit aici;

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, sa aveti un An Nou bun, fericit si sanatos.

Imi cer scuze ca dau buzna asa fara prea multe prezentari,dar is intr-o mare nevoie.

Daca se intampla cumva sa stiti, imi puteti spune ce se intampla daca esti casatorit in Ro si vrei sa divortezi.Divortul se acorda numai in Ro, sau poti divortza aici in Canada? Si in ce conditi se poate acorda custodia tatalui si nu mamei.(daca mama e in concediu de maternitate ,si fara perspectiva sa se intoarca la locul de munca, si tatal lucreaza, pot sa ii fie luati copii?)

Va multumesc si va doresc de bine

 

Closca cu puii de aur Bianca si Luca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anaid="red"> bine ai revenit, asteptam poze!

 

Stefannaid="red"> din pacate, n-am idee... Cassandra stiu ca tocmai divortase, poate ii trimiti un PM.

 

Fetelor care din copii vostri au facut the fifth disease, care sunt simptomele? Al meu a vomat, a avut febra, nu mare, a fost obosit, n-a prea mancat... si de ieri are o iritatie urata pe fata, exact ca si cum ar fi primit palme, ca am vazut ca se mai numeste boala obrajilor palmuiti sau ceva in genul asta. Si iritatia ii coboara si spre brate, picioare. Nu ne-am agitat decat cand am citit ca in unele cazuri e grav pentru bebe din burtica, e un virus care impiedica formarea de globule rosii, m-am cam ingrozit ce-am citit. Nu stiu prea bine ce sa fac, am zis ca macar o spatamana stau departe de spital insa m-as duce sa ma testeze maine ca stau stressata.

 

 

 

Mami de pitic Patrickid="teal">(29.04.2008) si [gravi] 34+ [baietel] Kevinid="navy">

Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!

id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">

id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"La multi ani" pentru 2011! id="red">Sa va aduca numai bucurii, sanatate, liniste si intelegere in familie! [flo]

 

Eu abia acum am aterizat acasa dupa 4 zile de ski in Laurentides.A fost super, vremea cam calda, dar tot am avut destula zapada sa schiem si am avut noroc si am petrecut aceasta mini-vacanta intr-o companie formidabila [pk]! Antonia a fost extrem de fericita si pentru mine este cel mai frumos cadou! De miine insa ma duc la servici...

 

Oana, mama lui Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefanna, poti sa divortezi in Quebec daca locuiesti in Quebec de cel putin 1 an.

Daca tu vrei custodia, si o vrea si el, in cel mai rau caz, daca nu va intelegeti, judecatorul poate decide garda partajata.

Fiecare caz e diferit.

Daca vrei, iti pot da coordonatele avocatei mele.

 

 

A spune te iubesc înseamna a spune nu vei muri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani in 2011 !id="red">

 

A trecut 2010 si cu ultimele lui zile si vacanta [q]

 

Doloressid="red"> ma bucur ca te-au lasat sa iesi din spital sa petreci cu ai tai Revelionul. Lasa sa iasa Kevin cand vrea el.

Nu stiu simptomele la fifht desease, stiu doar ca insarcinata cu Sonia m-au anuntat de la gradi lui Victor ca au in caz in gradi si sa-mi sun imediat ginecologul pentru test(Victor nu era nici macar suspect). Cand am sunat asistenta a verificat in dosar si mi-a spus ca testul a fost facut si ca am imunitate deci sa nu-mi fac griji (la mine a facut parte din analizele alea de sange de la inceputul sarcinii).

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI!

 

am terminat de curand de citit Ru, de Kim Thuy, vi-o recomand din inima, e poezie facuta proza, si vreau sa va dedic un fragment pt 2011:

 

''Mes parents nous rappellent souvent, à mes frères et, moi, qu'ils n'auront pas d'argent à nous laisser en héritage, mais je crois qu'ils nous ont déjà légué la richesse de leur mémoire, qui nous permet de saisir la beauté d'une grappe de glycine, la fragilité d'un mot, la force de l'émerveillement. Plus encore, ils nous ont offert des pieds pour marcher jusqu'à nos rêves, jusqu'à l'infini. C'est peut-être suffisant comme bagage pour continuer notre voyage par nous-mêmes.''

 

asta va urez, sa va duca picioarele pe drumul ca merge spre implinirea viselor in 2011!

 

Ione

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Foarte frumos Ione, asa simt si eu, si asta in fiecare zi a vietii mele de cand am constientizat ce au facut parintii pentru mine.

Si sa nu uitam ca la randul nostru, on doit offrir des pieds a nos enfants pour marcher jusqu'à leurs rêves, asta mi se pare tare greu, dar nu imposibil, avem modele in urma noastra.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefanna eu iti doresc sa ai multa putere, ce pot sa-ti spun e ca teoretic la munca sunt obligati sa te primeasca inapoi. Eu nu stiu care e situatia ta sau a firmei. A dat firma faliment, s-a inchis, erai tu cu contract? Important e sa fii puternica, sa demonstrezi cu documente si fapte concrete ca iti gasesti usor de lucru, chiar daca nu lucrezi e posibil ca fostul sot sa iti plateasca pensie si pt. tine si pt. copii. Important e sa demonstrezi la satisfactia Judecatorului ca le e mai bine copiilor cu tine.

Nu stiu ce sa mai zic, nu stiu mai multe am vrut doar sa te incurajez putin.

Toate cele bune pentru 2011

Carmençita

Cristian si Alex

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Va urez si eu ca 2011 sa va aduca multe bucurii si cat mai putine momente de tristete! Sa va bucurati dein plin de momentele frumosare, aveti puterea de a trece peste cele mai putin frumoase! Liniste, intelegere in familie, si mai ales, sanatate la toata lumea![flo]id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...