Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***


Recommended Posts

Sa va fie de bine vacantele fetelor, sper ca ati revenit cu forte noi!!

 

ANA eu tot astept pozele pe FB si [pup]merci pt. agentie.

 

Mi-ar place sa gasesc bilet pt. Montreal cu 800cad. Pot sa visez, nu?

 

Mai astept si alte oferte, poate mai stiu si fetele altele.

 

DOLORES, ma bucur ca esti acasa, suna si tu ginecoloaga ta si poate te sfatuieste mai bine. curaj, mult a fost, putin mai este!

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTI ANI!

 

Delphin, noi am luat bilete o data de la teotravel si apoi de pe net (expedia.ca), pt. ca pretul de pe net era mai bun decat cel dat de agentie pt. acelasi zbor si aceleasi conditii ale biletului.

 

Doloress, cam asa e fith disease, cum descrii tu, desi pana acum la gradi n-am auzit pe nimeni sa fi vomitat (bine, nici n-au fost multe cazuri). Dar temperatura si roseata da. Cel mai binear fi sa mergi cu el la dr. sa ai diagnostic clar. Pt. tine, vrei nu vrei, e bine sa mergi la dr. Am o prietena a carei fetite a facut boala cand mama mai avea vreo 6-8 saptamani pana la nastere si a mers saptamanal sa monitorizeze bebeul, i-au facut o gramada de teste. Bebelusa (care acum are 4 ani) a fost ok. Trebuie sa vb. cu dr. tau. [flo]

 

 

 

Andy, mami de [copil] Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am pus poze din vacanta pe FB (album Santo Domingo);

 

Andreea, sanatate lui Patrick si voua!

 

mai am doua zile de vacanta [pk], dau o tura pe la solduri, azi spal nspe masini cu ce-am purtat din vacanta, de miercuri incepe balul [bang]

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Stefanna
Daca se intampla cumva sa stiti, imi puteti spune ce se intampla daca esti casatorit in Ro si vrei sa divortezi.Divortul se acorda numai in Ro, sau poti divortza aici in Canada? Si in ce conditi se poate acorda custodia tatalui si nu mamei.(daca mama e in concediu de maternitate ,si fara perspectiva sa se intoarca la locul de munca, si tatal lucreaza, pot sa ii fie luati copii?)

align="right" id="quote2">

Buna Stefanna,

Eu am fost casatorita cu un roman in Romania si am venit aici si am divortat.
Divortul s-a pronuntat aici la Montreal. In Romania a trebuit doar sa se recunoasca divortul.Deci tot trebuie sa te duci la tribunal.Eu am angajat o jurista(de fapt tata a angajat-o) in Romania si ea a luat recunoasterea de divort din Romania. Eu a trebuit doar sa fac o procura pentru jurista.
Dupa ce se recunoaste divortul in Romania, trebuie sa te duci la primaria de care apartii, sa depui toate actele si sa optii certificatul de casatorie cu mentiunea divort.
Din fericire eu nu am avut copii cu fostul sot, asa ca nu prea stiu nimic de custodie.

Oricum aici trebuie sa fiti separati un an de zile inainte de a divorta. Eu sper sa reusiti sa va rezolvati problemele fara divort, dar stiu ca uneori nu se prea poate.

Mult succes si daca mai ai nevoie de informatii spune-mi si iti trimit nr. meu de telefon.

Numai bine,

Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui delphin
Mi-ar place sa gasesc bilet pt. Montreal cu 800cad. Pot sa visez, nu?Mai astept si alte oferte, poate mai stiu si fetele altele.
align="right" id="quote2">N-am inteles daca tu cauti bilete Romania-Canada sau Franta-Canada dar mai incearca cu corsair la http://www.vacancestmr.com/fr/si pe www.redtag.ca La primii spuneau ca au aller-retour cu $551 ... si poti cauta ceva mai ieftin Romania- Franta daca ruta e din Romania.Succes!_________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Am pus poze din vacanta pe FB (album Santo Domingo);
align="right" id="quote2">Si noi ne-am intors din Punta-Cana de curand si am pus ceva poze pe contul comun de pe yahoo. Noi am avut zborul de la Santo-Domingo si am mers si am mers si am mers .... si am mers cu autocarul ptr. 3 ore de acolo la Punta-Cana. Dar a fost bine si asa decat deloc (cu zbor direct suma totala s-ar fi ridicat cu $1,400 peste). Voi unde ati stat? Eu inca nu am pus pozele pe FB (acolo sunt Alina Moscovici)--- lipsa de timp, azi am 2 clienti la masaj la YMCA in DDO plus mai vine cineva acasa ptr. un facial si de maine inapoi la celalat job - jobul meu de toate zilele de la spital. Putere, sanatate sa am ca voia buna (energia pozitiva)ma inunda [flo] )_________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doloressid="blue">, nu stiu ce se numeste aici fifth disease [:I] dar vad ca te-au ajutat fetele cu mai multe detalii.

Te-am vazut in pozele de pe yahoo - si ai o aura foarte pozitiva in jurul tau, mai ales in jurul marsupiului - asa ca baby Kevin must feel in Heaven [flo] si nu inteleg de ce tot vrea sa iasa ...

Daca nu sunt indiscreta, la ce spital intentionezi sa mergi sa nasti?id="size1">

 

Big hug si multa putere, cum au spus si fetele mult a fost putin mai este [flo]

 

 

_________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de raspunsuri! Bubitele s-au extins azi pe tot corpul. Doamna de la gradi zice ca poate fi si o rubeola-rujeola. Pediatrul a confirmat prin e-mail ca s-ar parea ca e the fifth disease, tocmai ca a debutat cu bubitele de pe fata. Nu ne poate vedea, e intre doua joburi, isi deschide clinica particulara peste doua saptamani si nu mai lucreaza la vechea clinica, dar a zis ca ne trimite la altul, o sa mergem pana la urma la o clinica de cartier, sa ne puna un diagnostic. Sa stiu si eu ce sa fac. Am sunat ginecologul, e in vacanta, abia maine vine. Am sunat la spital, si pe-acolo bate vantul, nu raspunde nimeni. Oricum am monitorizare pentru diabet martea viitoare, eu zic ca nu va fi prea tarziu. Nu ma atrage ideea sa ma duc panicata la urgente. Mai iau altceva de pe-acolo. Bebe misca bine, ma simt OK... Pediatrul m-a asigurat ca sanse sunt foarte mici sa se intample ceva.

 

Am vazut pozici pe FB - ma terminati ce pofta imi faceti cu vacante - ori la caldurica ori la munte, se vede ca v-ati distrat fain, ANA, DIANA, MIKION, DANA, ROXANA, nu mai stiu pe care am mai vazut. Mi-ati facut pofta si de plaja si de bulgareala. Lasa ca-mi scot eu parleala la anul. [:D]

 

EXCLUSIVE- merci de compliment, toate asistentele imi ziceau ca am un copil tare fericit, dupa monitorizari. Sper sa fie si la lumina la fel. Si eu v-am admirat in pozele de pe contul comun!

 

Mami de pitic Patrickid="teal">(29.04.2008) si [gravi] 34+ [baietel] Kevinid="navy">

Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!

id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">

id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Andreea, nu poti programa copilul la un RV sa-l vada un pediatru azi sau miine aici: http://www.tinytots.ca/ ?

 

Alina, noi am fost la Sant-Juan resorts in Santo-Domingo; ne-am intors tare dezamagiti (am mai fost in Dominicana, tot la 4* dar a fost incomparabil); culmea e ca resortul are reviews bunicele, asta ne-a dus in eroare.

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANA- pai la tiny tots era doctorul nostru (Joe Ficara), acuma pleaca de-acolo. Daca nu rezolvam nimic la clinica de cartier in seara asta o sa luam r-v la Tiny Tots cu altul.

Imi pare rau ca ai fost dezamagita in vacanta, din poze parea fain, bine, noi n-am fost niciodata in sud, nu pot sa ma pronunt. E bine de stiut deci.

 

Mami de pitic Patrickid="teal">(29.04.2008) si [gravi] 34+ [baietel] Kevinid="navy">

Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!

id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">

id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...