Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Exclusive
Citat:
citat din mesajul lui delphin
Mi-ar place sa gasesc bilet pt. Montreal cu 800cad. Pot sa visez, nu?Mai astept si alte oferte, poate mai stiu si fetele altele.
align="right" id="quote2">N-am inteles daca tu cauti bilete Romania-Canada sau Franta-Canada dar mai incearca cu corsair la http://www.vacancestmr.com/fr/si pe www.redtag.ca La primii spuneau ca au aller-retour cu $551 ... si poti cauta ceva mai ieftin Romania- Franta daca ruta e din Romania.Succes!_________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
align="right" id="quote2">Merci ALINA. Eu vreau bilete de avion Toulouse Montreal sau Paris-Montreal cump. din Ca [:D] Deocamdata eu nu am gasit pt. luna august de cat la 700-800€ [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui casandra
crystip71, cat a costat recunoasterea divortului in Romania?
align="right" id="quote2">Draga Casandra,Sa fiu sincer nu stiu. Tata cu avocata de acolo s-au ocupat de tot. Avocata de recunoasterea a divortului in Romania si tata de plata.Daca vrei pot sa-l intreb, dar daca vrei sa-l optii singura(fara avocat) cred ca nu e foarte scump.Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit in 2011.

Ana sa-ti fie de bine vacanta, orice e mai bine decit aici la job nu?[:D]

 

Fetele cu laurentide sa va fie si voua de bine vacanta. Mi-au placut pozele si se pare ca de acum si copiii se cunosc/inteleg f bine.

 

Doloress, ma bucur ca esti acasa.Sper sa nu fie nimic grav ptr tine si bb.

 

Delphin, mai poti astepta ptr bilete, urmareste selloffvacations .com.Si 800 sa stii ca nu este imposibil.Cind ziceai tu ca vii August?

 

Eu am inceput azi serviciul dar doar juma de zi. Am avut apoi rv la ginecolog care mi-a dat iar trimitere la mamo si ecografie.(le-am facut si anul trecut). Si parca mi-a dat cu ceva in cap, eram asa pleostita, am condus cu gindul aiurea. Si uite cum nu m-am uitat la km si m-a prins radar.O politista tinara draguta, a avut rabdare sa-mi caut toate actele. Asigurarea in vigoare mi-a fost imposibil s-o gasesc (era acasa). Pe mine nu m-a mai oprit politia de peste 8 ani.Cred ca mi-a vazut dosarul, i-a fost mila de mine si uite cum am scapat fara nici un punct si doar $52 ca circulam cu asigurarea expirata.Nu mi-a venit sa cred. Uite dom'le ca sunt si politisti draguti in Qc[pk]

 

Bune sunt zilele astea libere dar asa greu e sa intri din nou in "forma"[bang]

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci dragelor.

 

Da DANA in august vin, tatonez terenul de pe acum, sigur ca nu cumpar pana nu gasesc cea mai buna oferta.

Cum biletele pt. Ro le-am luat deja, acum ma ocup numai de asta. Si cazare pt. Quebec ville. Si masina de inchiriat pt. Quebec ville!

Stiti voi ca mie imi place sa ma organizez asa cu mult timp inainte [:)]

 

Bine ca ai dat peste o politista draguta si nu invidioasa. Caci sunt care vad femei frumoase la volan si le taxeaza si mai rau.

 

Nici eu, in 11 ani de Fr. nu m-a oprit politia de cat o data. Ca sa-mi dea amenda de depasirea vitezei [:D] si am mai luat o data o amenda de parcare jenanta. [bang] Nici nu stiam unde trebuie sa o platesc si m-am dus si eu la primul post de politie si i-am intrebat. Acolo trebuia, dar au ramas tare mirati ca nu stiu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit in 2011.

Din partea mea, bine ca s-a terminat 2010, a fost un an cumplit de greu pentru noi..... De la 2011 astept sa fie cat mai linistit si mai plictisitor[:D] fara nici o mutare, fara vizite la spital....

Asa ca noi toata vacanta am dormitat. N-am iesit departe de casa. E de fapt prima mea vacanta de un an jumate si cum am 16 zile de vacanta, profit si eu. Si Marc de mine!!!

A contribuit la linistea asta de sarbatori si faptul ca sotul nu are vacanta asa ca a trebuit sa stau non-stop cu Marc ca sa-l tin linistit, sa nu-l deranjeze din lucru....

Noroc de Ipod, jucaria mea noua, care mi-a permis sa va urmaresc sa vad ce mai faceti....

 

Sa va fie de bine vacantele , in sud, la munte....

Si sa aveti un an bun la servici[:D] ( eu mai am o saptamana , yupi!!!)

 

Doloress multa sanatate si sa stea bebele cat mai mult in burtica. Si tu sa stai cumintica. O sa vezi tu ce diferenta o sa fie cu un copil de + 3 kg . O sa ti se para urias pe langa bebe Patrick!!!

 

Delphin daca ai intrebari despre Quebec, hoteluri , amplasarea lor, s.a poti intreba... Eu am experimentat cateva cu deplasarile la job sau cu mutarile mele intre orase.... Sa nu fie in Basse ville.....

 

Dana tinem pumnii cu doctorul....

 

By

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

va multumesc f mult celor care ati avut un sfat sau o incurajare.

Carmencita, am fost pe contract,intre timp firma a fost si vanduta.E mai complicat....si nici nu stiu cat de usor imi pot gasi altundeva

Cristip71...am tot sperat ca merge fara divort,dar cred ca sperantele s-au cam dus.

Doloress sanatate la pitic.

In rest va doresc tuturor numai de bine,sa fiti sanatosi si sa ramaeti impreuna ca familii.

Multumiri

 

 

Closca cu puii de aur Bianca si Luca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefanna,

Sa ceri somaj dupa concediu de maternitate, te asigur ca se poate. Acum inteleg ca esti platita pentru concediul de maternitate? Tu in ce domeniu esti si cam ce experienta ai? De ce sa nu-ti gasesti usor, lucrezi intr-un domeniu care nu e cautat? Eventual poti sa incepi ceva scoala, care sa iti prelungeasca somajul, depinde ce vrei sa faci.

Citeste pe net daca vrei legislatie, eu asa am facut, in legatura cu concediul de maternitate si am gasit multe info care m-au ajutat, m-am reprezentat singura in fata jucatorului si am avut castig (de cateva mii de CAD). Dar e in legatura cu concediul de maternitate, de divort si custodie nu stiu ce sa-ti spun, doar ca poti gasi informatii pe net.

Dana,

O sa-ti vina acasa hartie sa trimiti dovada ca masina e asigurata, poti sa o trimiti pe fax sau sa o prezinti la un birou. Politista chiar a fost draguta, poate nu ai depasit cu mult viteza. Bafta la medic.

Mihaela,

ti-ai luat ipod touch? Fain nu asa?

Carmençita,

Cristian 3 ani si 8 luni si Alex 14 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...