Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***


Recommended Posts

MIHAELA, merci [pup].Sa stii ca la tine ma gandeam cand m-am uitat dupa hoteluri.

 

ce-o fi facand fetele? Nelia, Anka si toate celelalte!

 

ANA am vazut pozele de vacanta! faine!Noi nu vom merge niciodata la all inclusive, cred! Ispita e ingrozitor de mare!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineat si LA MULTI ANI!

 

Am revenit cu greu acasa, cu greu pentru ca nu ne dadeam plecati.

Copilul a plans, ce daca eu trebuie sa muncesc, ea este in vacanta si mai are dreptul sa ramana. Ca skiul este sportul ei preferat si noi nu intelegem... si ca trebuie sa demenajam acolo in Stoneham ...si ce mancam mami acolo? scoarta copacilor?

 

Dar ati inteles ca ne-a palcut tare, tare![olala]

Daca nu as avea obligatii pecuniare aici as pleca sa locuiesc intr-adevar acolo.

 

[cor]

La multi ani voua tuturor inca o data!

Sa aveti un an imbelsugat,rodnic, sa pocniti de sanatate, cu schimbari de bine, sa sporiti, sa va dea Domnul fluvii de dragoste, un dram de noroc ... si solduri bune! id="red">

[cor]

 

Cum Oana spunea, am fost in companie tare buna si a fost ca in povesti. La noi la cabana nu a fost all inclusive, dar tot ca Mr. Guitz am mancat[bang]

..., pardon am mancat cu multa placere romaneasca [:D] (acum merge ranjila asta, celalalt e prea finut!)

 

Cine poate sa-mi zica cum caut cui apartine un numar de telefon in Franta? Stiti cum e 411 aici in Ca.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, merci, zice ca ar fi un nr de mobil sau intern al unei companii sau confidential. E ok, nu mai caut.

 

Hotel in Ville Quebec:

[:)] am stat in Plaza Jaro, confortabil, accesibil, dar nu chiar in centrul orasului

http://www.hotelsjaro.com/

 

 

[:)] si in Manoir Victoria - lux (ca sa nu zic snob), dar in centru [:-@]

http://www.manoir-victoria.com/

 

Avem niste prieteni care raman noaptea ieftin intr-un motel, dar e in afara Quebecului, ceva km dupa Quebec. Daca vreti ieftin tare sun sa intreb.

 

 

Delphin, iti garantez ca all inclusive merita toti banii intr-o tara insorita. Noi anul trecut, 2010, l-am inceput in Riviera Maya si am sarbatorit Craciunul si Anul nou, de cate 4 ori, pe ora maya la 11.00 am, o data pe ora Spaniei (resortul era investitie Sp), apoi pe ora locala a Mexicului, si ora Canadei de est. A fost o experienta incredibila pe care as repeta-o cu riscul a 5 kg in plus... Sufar dupa aceea pentru filiform.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci am intrat din nou sa va cer parerea, sunt pusa pe fapte mari.

Voi m-ati vazut cata sunt, deci vreau sa tonific muschii.

Singurul program acesibil (ca incadrare in timp, in orarul meu) pentru mine ar fi sa-mi fac exercitiile dimineata inainte de a incepe jobul.

Eu incep joaba la 07.00, am gasit o sala deschisa de la 5.30 AM.

Ce ati face in locul meu, ati lua abonament pe un an sau nu...?

Asta inseamna trezirea cu o ora mai devreme si bagat viteza.

Pe o luna nu ma intereseaza, devine mult prea scump si nu ma mai atrage.

 

Diana, tu ce ai face? Ana?

 

O sa intreb si dincolo, sa vad opinii, intr-o ora ma duc sa-l iau sau nu, abonamentul...

Sotul nu ma sprijina, am mai avut, primele luni am fost mereu, dar era f obositor, imbraca-te, dezbraca-te, fa dus, usuca-te, imbraca-te si pleaca iar, etc...

 

Lorelaim era cea cu vointa multa, o baza de inspiratie. Un cuvant de incurajare poate? [asia][asia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin
Eu incep joaba la 07.00, am gasit o sala deschisa de la 5.30 AM.
Ce ati face in locul meu, ati lua abonament pe un an sau nu...?
Asta inseamna trezirea cu o ora mai devreme si bagat viteza.
Pe o luna nu ma intereseaza, devine mult prea scump si nu ma mai atrage.

align="right" id="quote2">

Daca reusesti sa tii pasul cu sculatul o ora mai devreme du-te si fa-ti abonament. Eu sunt convinsa ca nu m-as putea tine de program si dupa o luna sau 2 as lasa-o balta.
Eu sper ca tu ai mult mai multa vointa decat mine.

Mult succes,

Cristina - mama lui Alexander si Kaitlyn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin
Deci am intrat din nou sa va cer parerea, sunt pusa pe fapte mari.Voi m-ati vazut cata sunt, deci vreau sa tonific muschii.Singurul program acesibil (ca incadrare in timp, in orarul meu) pentru mine ar fi sa-mi fac exercitiile dimineata inainte de a incepe jobul. Eu incep joaba la 07.00, am gasit o sala deschisa de la 5.30 AM. Ce ati face in locul meu, ati lua abonament pe un an sau nu...?Asta inseamna trezirea cu o ora mai devreme si bagat viteza.Pe o luna nu ma intereseaza, devine mult prea scump si nu ma mai atrage.Diana, tu ce ai face? Ana? O sa intreb si dincolo, sa vad opinii, intr-o ora ma duc sa-l iau sau nu, abonamentul...Sotul nu ma sprijina, am mai avut, primele luni am fost mereu, dar era f obositor, imbraca-te, dezbraca-te, fa dus, usuca-te, imbraca-te si pleaca iar, etc...Lorelaim era cea cu vointa multa, o baza de inspiratie. Un cuvant de incurajare poate? [asia][asia]
align="right" id="quote2">Iselin e linga casa sau linga job?Sa-ti spun din experienta mea... am inceput acum 5 ani sa merg odata pe saptamina la yoga si plateam $79/3 luni dar numai ora de yoga (la Energie Cardio)Apoi am mai vazut pe acolo si alte cursuri care ma atrageau si as am ajuns sa platesc abonament lunar de 32$. Pot merge cind vreau, am mers initial de la 6-7 dimineata,acum nu ma mai pot trezi la 5.30 asa ca merg mai tirziu.Dar am incluse si celelalte cursuri (yoga, aerobic, zumba, etc)la care ma pot duce oricind vreau. Timp nu prea am eu din pacate. dar merg insa regulat la sala, cam de 5-6 ori pe saptamina.daca e sala linga tine atunci poti numai dimineata sau cind revii de la servici. (cind cred ca esti obosita). daca e linga servici ai putea lua un quick lunch si merge in pauza.Ce fel de abonanement e si unde?Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ti-am vazut ( in sfarsit!) bucataria si m-am inverzit de invidie :)...e asa frumoasa...te lasa inima sa gatesti in ea ? Cred ca as sta cu carpa-n mana non-stop sa o lustruiesc, dar restul familiei nu cred ca ar fi incantati sa stea nemancati :) .

Mi-ar place si mie sa reiau cursurile de Zumba, dar din pacate lunea o am ocupata cu copiii, fac inot...insa in primavara se deschide langa noi un nou club de gym, sa vad daca au cursuri de Zumba sa ma inscriu si eu, altfel, sala, yoga, pilates, nu ma intereseaza. Eu sunt lenesa, nu trag de fiare ori exersez pana obosesc, dar la Zumba, dansez si nu realizez ca fac miscare :).

Am pus si eu pe contul comun 2 mesaje cu foto de Craciun si un dans al familiei noastre, vizionare placuta tuturor!

Stefanna, poate ne spui in ce zona stai, ce pregatire ai, poate te putem ajuta cu idei sau joburi, nu se stie niciodata...eu iti doresc multa tarie , sa lupti pana la capat pt puii tai, OK?

 

Stiu ca anul trecut Donia a fost la Disneyland or Disneyworld, dar ea intra mai rar in ultimul timp pe aici...stiu ca a stat la un hotel in apropriere de parcul de distractii.

Pe noi ne bate gandul sa plecam we asta la ski pt 2 zile, daca de Rev a plouat si ne-a stricat planurile, macar acum sa profitam de zapada...Ioana noastra e innebunita dupa ski, ar sta non-stop pe partie in timp ce noi batem piroane in asteptarea ei :).

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetelor care aveti catei, vreau sa va intreb daca fac rele in casa (zgiriat canapele, ros covoare, haine, etc) pentru ca tare suntem in dezbateri pentru un catel, si io, maritata fata batrina cu tabieturi [:I], cam dau inapoi, si-i pacat, ca i-ar prinde tare bine lui Tudor; nu reusesc insa sa-mi trec peste retineri, am nevoie de incurajarile voastre [pup]; ca are nevoie de iesit e ok, abia ies si eu la aer, dar daca-mi face stricaciuni prin casa am pus-o; lasa par, miros´´

am vazut ca Mira ofera copiilor TED ciini deja dresati, dar conditioneaza sa nu fie singuri mai mult de 4 ore in casa, io nu am cum sa suntem la joburi 10 ore/zi; ai vostri nu stau singuri cit sunteti la job, distrug prin casa´´

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...