Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***


Recommended Posts

[quote]citat din mesajul lui iselin
Bravo fetelor ca ati ajuns la Doloress. Am vazut si eu pozele si vad ce frumoasa e chiar si acolo in spital. Toate cele bune de la noi si ne-a facut placere sa putem contribui cu o raza de soare la ziua ei de duminica. Doloress [flo][pup][asia], rezista inca! Dana, tu ai dreptate, o sticla de vin rosu fiert ar face bine, caci nu iau antibiotice, doar NEO-CITRON [vom] Am uitat sa zic Dana, tocmai am vazut imaginea cu bucataria, superb, decadent [olala] Ce ti-a adus Mosu`? Doar bucataria? [:)] Doar atat?[:)] HeHe, altii n-au primit praful de pe sacul lui, al Mosului, dar macar au mancat prajiturelele pregatite. Daca stateai mai aproape dadeai o fuga la mine, am un vin rosu excelent. Mosul mi-a mai adus ceva haine, dar nu se pun ca mi le-am ales eu de la mall[:D]Si el si-a comandat(singur) de pe net umidificator de cigar. La copiii le-a adus bani.Dar intr-un mod original...in cutii mari am bagat multa hirtie mototolita si hirtii de 20 impachetate mici , mici.Cutia era mare rau dar si f usoara.Ei oricum nu se mai asteptau la nimic asa ca surpriza a fost totala.Era doar "bizar" cind au luat in brate cutiile alea usoare. Eu functionez azi inca in reluare... Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, eu tot la job...si-am mai tras un ochi. Tare imi aminteste de o poveste felul in care ati daruit cadoul copiilor. Niste parinti care au ascuns pantofiorii noi ai copilului in podul casei sub boabele de porumb si i-au spus sa puna porumbul in alti saci, doar ca baiatul lenes urca la munca si nu muncea. Il intrebau parintii daca a pus boabele in saci, el zicea da, dar parintii stiau ca minte pentru ca el nu a gasit niciodata pantofiorii cei noi. Si voi ati dat cadouri cu morala: rabdare, rabdare, rabdare [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANA - nu numai mie mi-a placut, toata lumea a laudat curcanul, si pe viu, si pe cel pozat [:D] Salvat reteta. Acum m-ati starnit, cu reteta Virginicai, maine cred ca o incerc si eu, si asa nu am facut cozonaci pentru Craciunul asta! NELIA - apai mai faci o tura de cozonaci, ce mai! Oricum o sa iasa grozavi! Si chiar si arsi, sunt sigura ca au fost super gustosi! ISELIN - zici tu? pai ce putea sa puna aiurea in cozonac? Laptele e lapte, faina e faina, ouale sunt oua, zaharul e universal... Eu cred ca a avut vreun curent de frig in bucatarie, sau n-a avut rabdare la framantat, ceva a fost, dar nu cred ca ingredientele. Doar daca nu a pus drojdie expirata, sau lapte acrit, dar n-as crede... Cozonacii sunt buclucasi... Trebuie sa ii descanti... DELIA - ma bucur mult ca iti prieste Craciunul acesta, alaturi de prieteni dragi![flo] Al cincilea pe drum? WoW! Felicitari pentru dusarea Andreei! Deliuta, nota o suta pentru implicare si idei deosebite! acusi ma duc sa vaz si eu pozele. Adreea - sa iti fie de bine! Si sa il mai tii pe bebelusul Kevin la caldurica! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu Nelia si Diana ce reteta de cozonac a-ti folosit? Sper ca nu a mea (adica Virginica).Rox e dovada graitoare la cit de buni si aratosi sunt.[:D] Iselin ia reteta mea de cozonaci (reteta Virginica) de pe prima pagina si da-o prietenei tale. daca nu ii iese ii dau voie sa zica orice[:D] Mie pot sa zic ca mi-au iesit excelenti de fiecare data. De fapt eu sunt aia de arunc la gunoi reteta dupa prima incercare (daca nu-mi iese). Born to shop, forced to work.
Nu, Dana, nu reteta ta am incercat-o. Eu am incercat sa adaptez o reteteta care imi iesea la 1kg de faina la 2 kg. Reteta ta este memorabila pentru ca a fost chiar turta Soniei de la un an, super buna !!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu pozele de la baby shower. Viitoarea mamica arata f.bine, ca si vizitatoarele de altfel [flo]. Ma bucur ca am reusit sa-i facem o surpriza [pk] delia79, multimum de organizare [flo] iselin, multa sanatate! Si noi am avut un Craciun perfect [pegeam]. Un brad mare si frumos, mincare buna, colinde, cadouri frumoase, cozonaci super (dar cumparati [:D]), pace si intelegere in familie. Nici nu imi doresc mai mult...Antonia este in extaz, nu ii vine sa creada ca are acum ordinatorul ei...Si jucaria de DJ este f.reusita, poate face muzica de toate felurile si cu diverse instrumente si sa o si inregisitreze pe ceva "portabil" pe care il asculti la casti. Sa speram ca va tine macar citeva luni [:D] Eu lucrez zilele astea, asa ca sint mai putin vesela, toata lumea este in vacanta, strazile sint pustii si eu trebuie sa ma duc la servici. Dar vine si sfirsitul de saptamina si plecam la munte [pk] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce frumoase ati fost doamnelor! (adica sunteti!) Doloress - in ciuda dificultatilor, iti prieste sarcina! Esti ca o floare! Excelent diaper cake-ul! Si ce mare! Ca bine ziceati, eu am uitat - Sa traiti cu numele, Stefani si Stefanii! Un pupic special micutei STEPH de Pucku! Si noi avem o mezina Stefania (merci Iselin ca ti-ai amintit [pup][flo] - eu am uitat o buna jumatate din zi! [hopsieu])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge, merci pt adreasa contului comn, din pacte nu reusesc sa intru, nu stiu de ce. Noi am avut un Craciun foarte linistit, am stat acasa. N-am facut nicio vizita, ca rudele mele sunt toate in Ardeal, iar Gabi nu are decat un frate (cel din Canada) si doi veri, dar cu verii nu prea tine legatura. Ne-am intristat un pic (anul trecut in Ajun o ingropam pe mama lui [q] ) dar in general am avut liniste si pace. A venit si mosul, ne-a adus cate o jucarie, lui Gabi i-am luat un yoyo[:D] (nu auzisem de jucaria asta, colegii o stiau). Mancarea a iesit f buna (sarmale, friptura si ciorba de perisoare + cremsnit si ciocolata de casa). Va pup pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata [flo] Am ajuns si eu la munca, ce liber a fost drumul azi, nu-mi venea sa cred. Maine imi fac curaj si vin cu masina, sper sa ajung intreaga acasa, ca e primul drum mai lung pe care-l parcurg [:I]. Si noi am avut sarbatori frumoase si linistite. Pe 25 am desfacut cadouri si ne-am bucurat de ele dis-de-dimineata, pe 26 am tot fost plecati in vizite si ne-am indopat ca niste purcelusi cu toate bunataturile pamantului, iar ieri am primit noi musafiri cu copii frumosi si cuminti [bibe][bibe]. Per total, declar cel mai fain Craciun ever, petrecut cu famila si prietenii [:)]. Iselin, multa sanatate si alunga virusul ala afara, sa crape de frig [pup] La multi ani! sarbatoritilor cu numele, sa fiti sanatosi si fericiti! Eu nu pot comenta despre cozonaci [:D], ca n-am facut niciodata si nici nu ma grabesc, toate la timpul lor. Nici nu sunt mare fan, probabil ca nu am gustat reteta magica a Danei. La mancaruri ma bag sa incerc diverse, la dulciuri inca n-am curaj. Va admir mult insa pe voi, cele care parca aveti zile mai lungi decat ale mele, si reusiti sa faceti o mie de feluri de mancare, sa tineti casa curata si sa ramaneti si cochete, wow! Dana, super ideea cu cadourile pt copii tai, sunteti f originali. Arturicii, am uitat sa-ti spun ce mult mi-a placut si mie clipul cu puiutii tai, adorabili! ma duc la treaba.....cah Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2651846420104955882KlwiOi"]Photos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...