Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***


Recommended Posts

Hmm, rezolutii pentru 2011.. subiect delicat [:D] Cge , merci, acum a mers! M-am delectat cu cateva "randuri" de poze, se vede ca a fost o atmosfera super la petrecerea de Craciun, am vazut un oras-fantoma, niste peisaje absolut superbe intr-un album numit "Arizona", o plaja cu palmieri...Supeeerbe! iselin, buna ideea cu "revalorificarea" cozonacului, noua ne cam ramane, asa ca o sa incerc retetele. maru, dar nu gasiti sa cumparati cozonac? Stiu ca nu e asa de bun ca cel facut in casa, dar decat sa iti faci atatia nervi cans nu ies... Nu auzisem de Brad Paisley, acum stau si ascult pe youtube. Cred ca va fi o experienta deosebita, concertul! Asta imi place mult: [tube]http://www.youtube.com/watch?v=BjO1F6oCab8&feature=channel[/tube]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Acum 2 veri Andrei era into cowboy si country music, facea calarie pe atunci ca sport. Si i-am luat un cd cu Bradulet. Stiti ca e casatorit cu actrita care o joaca pe Dana in According to Jim? Sunt superbi amandoi! eh, am mancat cozonaci la ritah, mi-am facut cheful. Atat ca m-am enervat ca de obicei imi ies tare buni! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru,dar cel pe care ti l-am adus eu ti-a palcut? Mie imi plac tare cei cu mac-mac. Iar eu nu prea fac cu mac, dar gasesc la polonezi un fel de... Si eu am congelat o multime de feluri, am mai si dat, doar ca am un pitic pe-o emisfera care ma intreaba la fiecare cateva minute: <<cate vitamine dispar dintr-o mancare prin congelare?>>?[bang][:D][:D] O sa va zic si voua dupa ce fac recherche. [pup]Rezolutii realiste...aici m-ai prins, putem sa vorbim despre orice altceva...??? Intr-un an trecut in care Craciunul mi-a fost asa cumva nefericit o prietena veche ma suna dupa ani si ma intreaba: << Esti fericita?>>...Imi venea sa musc din telefon... Rx [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum ce ai raspunde ISELIN? Resolutii pt.anul ce vine? Nu fac! eu incep mereu rezolutiile dupa Craciun sau putin inainte, am observat. Facand o retrospectiva a "resolutiilor" mele, anul trecut, pe 26 dec. am reinceput sa alerg...maine merg la sala sa scot mirosul de bucatarie din mine! am impresia ca-mi miroase casa desi am bucatarie inchisa...cred ca devin paranoia!!! Vreau in vacanta...la zapada! Am depus cerere pe langa sotz, vedem ce iese in urmatoarele 3 saptamani, caci in februarie stiu ca mergem, mai pe la sfarsitul luni! NELIAAAAA!!!!! IONEEEEE!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A! vroiam sa va intreb, voi pt. frig, nu folositi haine tactice? Adica, exista haine, adica sous-vêtement gen colanti si bluze cu maneca lunga care tin la frig, sunt si pana la - 20° voir plus. Eu ma gandesc ca ne vom echipa toata familia cu 2-3 randuri si apoi pe deasupra punem haine "normale" de iarna, adica un jean mai gros, la copii costumele de iarna, etc. Stiu ca 5.11 face astfel de haine. Mai stiti si alte firme?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite va dorim, An nou cu multa sanatate, bucurii si fericire la toata lumea! Flavia mamica fericita de Dario 19 septembrie 2010, David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004 [url="http://family.webshots.com/album/578960358qHZUti"] POZE NOI[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e"]capsunici minunate de mai-iunie 2007[/url] [URL="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"] ajutor ptr Sonia[/url] [url="http://pepsi-flaviaworld.blogspot.com/"]sfaturi alaptat[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pepsi!!! Mai zi-ne de tine!! Nu te-am mai "vazut" de un car de ani! Ce mai faci? Felicitari pentru ultima aditie!! [pup] Un an superb si voua! Delphin la temperaturile de aici normal ca se gasesc thermals sau longjohns! Nu stiam denumirea de haine tactice [:D]
Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin
Maru,dar cel pe care ti l-am adus eu ti-a palcut? Mie imi plac tare cei cu mac-mac. Iar eu nu prea fac cu mac, dar gasesc la polonezi un fel de... Si eu am congelat o multime de feluri, am mai si dat, doar ca am un pitic pe-o emisfera care ma intreaba la fiecare cateva minute: <<cate vitamine dispar dintr-o mancare prin congelare?>>?[bang][:D][:D] O sa va zic si voua dupa ce fac recherche. [pup]Rezolutii realiste...aici m-ai prins, putem sa vorbim despre orice altceva...??? Intr-un an trecut in care Craciunul mi-a fost asa cumva nefericit o prietena veche ma suna dupa ani si ma intreaba: << Esti fericita?>>...Imi venea sa musc din telefon... Rx [pup]
iselin, daca vorbim de cozonac, pai al tau fu nemaipomenit de bun, dar se duse, ii facuram si pomeni, atat de repede se duse... imi doresc ca anul viitor sa imi aduca pace in suflet! atat! pentru ca acum e furtuna in sufletul meu! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi! E duminica, a doua zi de Craciun, mai inainte au plecat musafirii de la mine si vreau neaparat sa va scriu cateva randuri, o sa le posteze sotul candva saptamana viitoare. Va multumesc din suflet pentru surpriza minunata pe care mi-ati facut-o, m-am abtinut eroic, insa mai inainte cand am citit gandurile voastre bune in albulmul lui bebe Kevin tot am bocit putin. Nu ma asteptam deloc, am tot invatat sarcina asta sa nu visez prea mult la viitor si sa iau fiecare zi asa cum vine, insa acum am 33 de saptamani si o sa fie bine, presimt! Abia astept sa vad pozele de la petrecere (merci MIKION pentru cd). Am citit , tot de la Mikion, ultimul capitol din sezatoare, am retrait cu voi emotiile si agitatia Craciunului in familiile voastre, am trait putin din bucuria copiilor vostri la desfacerea cadourilor, parca le si vad fetele luminate de placere. Si eu ieri am avut permisie de o zi acasa, de dimineata pana seara, nu va pot spune cat de fericita am fost, cred ca a fost cel mai frumos Craciun. Pentru ca abia anul asta am apreciat cu adevarat ce inseamna sa fii inconjurat de familie (chiar asa restransa) si de iubirea celor dragi si ce inseamna sa fii departe de toate astea. Mi-am dat seama ca luam prea mult lucrurile de-a gata si cu greu ne oprim sa le apreciem cu adevarat. Ieri am fost deci rasfatata de familie, mi-am vazut piticul in culmea fericirii, cred ca stiti ca nu se poate cadou mai frumos pe lume decat sa-ti vezi puiul fericit, apoi azi am fost rasfatata de prietenele de pe forum si nu numai (m-au colindat Soimita mea draga si parintii ei), deci ce sa zic, una peste alta, am petrecut minunat. Nu au fost un capat de tara, astea 6 saptamani in spital, mult a fost putin mai este. Mai am vreo saptamana si ceva si gata, off I go, in jur de 4-5 ianuarie sunt de tot acasa, o sa am 34 de saptamani si cateva zile, plamanasii sunt demult formati ca mi-au dat injectiile de maturare de la 28 de saptamani, deci poate veni bebe cand o vrea de-acum. Deci, cum ziceam, n-a fost totusi un capat de tara, cum spunea si NELIA parca vad ca o sa-mi lipseasca linistea asta si timpul numai pentru mine, cartile si filmele (l-am descoperit si eu in sfarsit pe Bertolucci de la un capat la altul) savurate in pace, fara graba. Dar sa stau departe de pitic, mai ales de sarbatori, e greu, de ce sa nu recunosc. El se cam plictiseste aici, il vad numai odata la 2 zile, cam jumate de ora, mi s-a parut tare putin. Imi venea sa plang de multe ori, in zilele in care nu-l vedeam. Va pup cu drag pe toate, va multumesc mult de surpriza inca o data, a fost un baby shower mai special, prea scurt, tare as mai fri vrut sa mai sporovaim putin cu toate, insa ne luam noi revansa la anul, la un Boccacinos ceva unde am sa pot si eu sa mananc ce vreau (in special ceva dulce ca am salivat citind de cozonacii vostri chiar asa, prea copti, prea necopti, nu conteaza!) ne destrabalam atunci cu toate si cu bebe Kevin afara sanatos si mancacios, speram. Un an nou 2011 minunat, sa va fie familiile sanatoase si fericite, sa aveti parte numai de lucruri bune!
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] 30+ [baietel] Kevin Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin - hai sa zic eu, care sunt in plina procedura tactica. Iti imaginezi ca eu nu am de unde sa dau cateva sute pe o haina (si nici nu cred c-as da [:)], ca sa nu zic [:D]), deci am gasit la un entrepot o haina cu treij'de bucsi sau asa ceva, deci la pret de tricou, ce mai. Numarul doi: mi-am luat acum vreo 3 sau 4 ani o pereche de ciorapi lungi de bumbac, pe care nu i-am purtat decat in acea iarna, cand eram in vacanta, si plimbandu-ne de dimi pana seara prin capitala respectiva, mi-ar fi inghetat copanele fara ceva ciorap. Ei bine, iata izmenutele cu pricina (sunt chiar ciorapi, dar ii alint zicandu-le izmenute), ca au venit cu noi in Canada (si ce mi-e ciuda ca n-am luat domne si strecuratoarea din prima, precum si storcatorul manual de citrice! Acum caut o piua de usturoiu, ca sa nu zic pisator) Revenind la ciorapi, asta e tot, si pe deasupra blugi, ca alti pantaloni n-am. Si iesim noi cu inima stransa de emotie la primul derdelus, la un -10 pe termometru cu feels like -15, dar zi senina, cu soare, si fara vant. Zicand ca nu o sa putem sta decat maxim juma de ora, cu copiii, dar am stat o ora jumate si am mai fi stat fara probleme. Sa iti mai spun ca am murit de cald in geaca mea de treij'de bucsi? Aaa, am si niste bocanci pe care i-am luat la o vente finale, am dat 10 bucsi pe ei, da, n-am uitat nici un zerou, de fapt 9,99 ca sa fiu precisa. Nu pun nici un ciorap suplimentar. In rest, tricou cu maneca scurta (simplu, nu captusit cu cine stie ce), si un plover banal de la redoute, deci european si frantzozische, nedublat, necaptusit. Echipata deci astfel, am murit de cald, si nu am alergat cine stie ce pe derdelus, ca eram mai degraba in charge cu piticuta, care nu vroia pe panta. Haina are o gluga generoasa, nu se inchide pana la nas, dar pasamite mi-a protejat cumva fata, zau ca nu mi-a inghetat nici nas si nici obraji. Acuma, ori mi-am bagat eu in cap ca pana la -35 mai e ceva, si acum mi se pare cald si rezonabil, ori haina asta e chiar corecta, macar ca izoleaza si e waterproof, habar n-am, dar deocamdata sunt de parere ca nu m-am intalnit pana acum cu ingrozitoarea iarna canadiana. E drept ca prefer racoarea decat zapuseala, dar nici chiar asa, n-as sustine ca la -15 era o briza placuta si un aer primavaratec! Fetele mele, cu ciorapei lungi si salopetele pe deasupra, si nu salopete de urs, ci aia mica are salopeta din Romania, care a fost a Elizei, iar Elizei i-am cumparat de aici un costum pe care am dat 60 de bucsi cu geaca cu tot. Mai complicat o sa fie la barbatu-miu, de-aia si intrebam de niste pantaloni dublati, ca el nu poarta decat blugi sau raiati, si iti dai seama ca nu merge chiar asa... Momentan se descurca in raiati, care sunt mai caldurosi, si vad ca nu se plange. Mentionez si preturile, pentru ca eu personal am fost crizata ingrozitor, si ma lua ameteala gandind ca pe o haina ori o salopeta de copil, voi fi nevoita sa dau naibii cat dau pe chirie, si zau ca am si visat urat din cauza asta. Mai inmulteste si cu cati suntem noi, insomnie garantata. Ori nu e chiar asa, daca ai oarecare rabdare si daca iti iei ragaz sa cauti, sa urmaresti promotiile, te poti aranja pentru intreaga iarna, fara eforturi supraomenesti. Pana acum, mi se par interesante manusile, intr-adevar sunt alte modele, mai lungi, izolate altfel, la copii au un fermoar lung, super inginerie la manusile de copii. In plus, mi-e ciuda, curata astia trotuarele, de nu poti trage saniuta, trebuie sa mergi cu masina pana in parc, ca pe jos e ciment. Pai in Bucuresti, ce sa mai vorbim ce insemna iarna, cu toata dulcea ei temperatura, ca iti venea sa te impusti, dar nu mai reiau ca mi se ridica tensiunea cand imi amintesc ce cosmar am trait in 2008 si 2009, asta ca sa ma refer doar la ultimele doua... Si la zapada doar de doua palme, ca nu necesita mai mult...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...