Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (203)***La multi ani 2011!***


Recommended Posts

Saluti fetele, eu si azi sunt la job, maine boierie acasa la facut manichiura si pedichiura [:I]. Vroiam sa va spun ca am supravietuit condusului peste podul champlain, azi e a doua zi de sofereala de drum lung. Ieri am fost stresata rau, mai ales dimineata (din ala cu gat uscat la maxim si dureri musculare dupa [:D]) din cauze de ratari de iesiri, ocoluri si terminat de apa de parbriz pe autoruta [bang]. Cum spuneam, azi e mai bine [:)]. Roxana, ce frumos mesaj ai scris [flo]. Eu intru maine sa-mi iau la revedere de la 2010. Rezolutii pt 2011? Oh, multe, dar in etape: in primul rand sa-mi pastrez sanatatea, apoi sa gasesc un job unde sa ma simt confortabil si apoi....multe si mici si importante[:D] va pupa fata Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2651846420104955882KlwiOi"]Photos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intru si eu sa va urez un An Nou cu sanatate (si asta mi se pare cea mai importanta urare de la o varsta incoace), plin de impliniri si cu multe realizari pe toate planurile. Doloress, sa ai grija de tine si de bebe Kevin. Diana, nu ma prea pricep la aluaturi, congelate sau nu, dar mi-ai adus aminte ca incepem scoala saptamana viitoare. Uf! Si mie nici macar nu mi-au dat nota de la unul din cursurile din toamna. Cand ai cursuri si unde? Anka, si tu incepi scoala nu? Tu cand ai cursuri si unde? Delphin, lasa ca va luati haine de aici. Cu iarna, e cum zice Diana, nu atata ca e frig, ca de-aia e iarna, dar ca e luuuunga frateeee....Desi anul trecut am fost rasfatati, de prin martie n-a mai prea nins si s-a topit zapada mai repede (de am putut sa plantam si noi una-alta in curte). Dar stii ce e frumos? Ca afara e frig de ingheata pietrele, dar e soare frumos si cu albul din jur e o splendoare. Tot il intreb pe sot ce prefera: cateva grade cu plus, dar ploaie si nor cateva luni sau frig de numa', dar soare si lumina. Si stam in continuare in QC [:D] Iar la munte e super, daca nu bate vantul. Arturicii, piticii vostri sunt niste scumpi! Ne-am uitat la filmuletul cu colinda de cateva ori (eu si mama) si ne-a placut tare cum micutza voastra nu se putea concentra la activitatea ei din cauza fratiilor care cantau in spatele ei. Nu putea, draga de ea, sa roada linistita la globuri, se intoarcea cand la unul, cand la altul... [:)] Deci, inca o data, va doresc un an 2011 mai bun, mai linistit, in care sa fiti sanatoase si va bucurati de ce aveti. Andy, mami de [copil] Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura cum nu m-a sunat doctorul pina acum banuiesc ca xray a iesit ok.Pe el il doare din ce in ce mai putin coasta.Merci de intrebare. Eu am fost ieri la shopping cu fiimea.Am ajuns in downtown la 10.15 si acasa la 19.Ne usturau si talpile de atita mers. dar pot spune dupa 11 ani de canada ca am ajuns in locuri necalcate ever.Am parcat masina intr-un subteran si duse am fost, am trecut dintr-un mall in altul de ne-a fost greu sa ne mai intoarcem la parcare[bang] Reduceri peste tot, magazine cu de toate, am vazut si faimosii blugi True Religion la 495 plus taxe.[:D]Denisa si-a luat o rochita frumoasa ptr revelion, ciorapi cu modele (din aia de purtam si noi acum vreo 20 de ani)si diverse chestii de par stralucitoare. Eu mi-am mai luat un costum de baie (cu pietre[:D]) Azi suntem calmi, eu mai am ceva de lucru si apoi program administrativ. Merci Rox de urarea de la inceput de subiect si de postarea precedenta. Va urez si eu un an nou cu sanatate, impliniri, joburi mai bune, copii celor care-si doresc si multa liniste. Si poate ne-om vedea si noi la anul, cu tot cu aripa Ontario. Sa fiti fericiti si va multumesc ca existati in viata mea.[pup][pup][pup][pup][pup] Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ce frumos ai petrecut cu Denisa[flo]. Eu nu mai mi-aduc ce imi tot cumparam in fiecare vineri dup-amiaza in liceu. Dar n-am uitat cum ieseam cu sora-mea si cu maica-mea la cumparaturi. Acum astept sa mai creasca un pic Ancuta. Vreau sa va spun si eu "La Multi Ani" ptr 2011, sa ne ajute Dumnezeu sa fie un an mult mai bun decat 2010!! Eu intru in vacanta si adio timp de forum[:D] A, si nu stiu ce ne-am fi facut in viata noastra canadiana fara voi, fetele de la Sezatoare.[loveyou] Si eu sunt pro intalniri si in formatii restranse si in formatii mari: interprovinciale. Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana - eu una m-am setat pentru ce e mai rau. Oricine auzea ca venim aici, sarea in sus - vaaaiii, acolo?? Dar e frig! E zapada multa! Stiti bancul ala cu kktul alb... Fie ca stiau despre ce e vorba sau nu, totsi stiu un lucru absolut: ca aici e frig ca naiba. Dar de fapt, si aici traiesc oameni, minime si vant sunt si in alte parti, nu e ca si cum noi n-am mai vazut zapada pana acum, si m-am incurajat spunandu-mi ca, daca traiesc aici oameni care vin din Africa, n-o sa murim noi. Deci chiar ma enervau toti astia care nu stiau sa zica nimic altceva, dar nimic, decat ca suntem nebuni, ca e frig, ca e zapada, si ca e ca naiba [:D] Delphin - si eu sunt tot cu doudouna din Romania, deocamdata, in afara de geaca pe care o mentionasem. N-=am avut treaba pana acum, desi eu merg pe jos la scoala. Rox - ai un mesaj minunat! sa va dea DD sanatate in anul de vine, liniste si pace in suflete! Andy - habar n-am cand incep, cred ca pe 10 sau asa ceva? Am cursuri la MVictorin si la Youville. Am uitat sa iti spun ca am depus def-ul, si nu se prelungeste termenul de evaluare. Am termen 27 martie :D 6 luni si o saptamani in cap, pentru analiza dosarului! Asa vad si eu iarna, pana acum, mi se pare grozav ca sunt multe zile insorite si ca zapada e alba, acolo unde mai e. In ro, e deja o negreala si o zloata si o noroiala, de mai bine stai in casa. Dana - sa purtati sanatoase achizitiile! A propos de joburi - cum faci daca ai un job si vrei altul? Ok, cauti, dar cum faci sa te duci la interviu? In RO, ultimele mele schimbari de joburi au avut interviuri de noapte as spune, pentru ca nu puteam pleca de la job, deci aia de la firmele prin care mi-am gasit, aveau program de cucuvele nene, si eu ca ei... In Ro, firmele de recrutare percep niste comisioane grasane, asa e si aici? Imi amintesc ca am platit o dat aun inrteg salariu, in doua transe e drept, deci firma a incasat de la mine un salariu (o luna am muncit gratis deci), si de la angajator la fel. Aici cum e?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci eu pe la shopping nu mai calc pana ...cand raman iar fara haine. Cum sunt cu peste 30 de pounds mai light ca anu trecut, am ajuns la concluzia ca imi trebuie niste toale pe mine care nu sunt 6 marimi mai mari, si nu ma fac sa arat ca un pui de bogdaproste! Deci luai cu avant ieri un mall si ma intoarsei acasa cu ...o camasa! A si fond de ten! Asa ca azi zisei sa bat outleturile, eu fiind fan declarat esprit si le chateau, outleturi adica, ca in magazinele obisnuite ma ia cu ameteala la preturi! So, am probat atatia pantaloni si atatea fuste, ca la un moment dat a trebuit sa fac un control scurt al desuurilor, nu de alta...dar mi-era teama ca lasam budigaii prin pantalonii probati si ma lua cu frig la dumneaei! Da acu am haine pentru ...un sezon[:D]Si de lucru, ca toti pantalonii is pentru craci kilometrici. Adica cat de inalta tre sa fii frate sa te potrivesti la lungime in panatalonii astora? Sa dea Dzeu sanatate lu ala de inventa banda de hem ce se lipeste cu fieru de calcat, totusi am de insailat la ei... De mancare iar m-am scos: daca la Craciun cumnata si-a facut mila de mine si mi-a facut sarmalutze, acu cica da cu salata beouf iin mine! Mai, sa ii traiasca neamu, ca io tare puturoasa is: adica un pui in cuptor, cartofi prajiti, clatite si ceva dipuri sa inia o pauzam niste cipsuri de alea super sarate si super ingrasatoare! A, si ceva spumos, ca e bere, ca e vin, ce om gasi prin garaj! Dar mi-am facut planu la odihna! Asa ca nu mai bantuie gandurile negre ca marti ma duc la munci! Asa ca anu nou ma prinde multumita! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor intru sa va urez un An Nou cu sanatate, bucurii, multumiri in familie si la munca, prieteni buni si tot ce va doriti![flo][pup] Doloress ma bucur mult de reusita baby-shower-ului si vreau sa-i multumesc inca odata Deliei, cea care a organizat surpriza, in ciuda faptului ca si ea e ocupata cu Soimita mica[pup] Deci, Doloress, iti urez sa fii sanatoasa si tu si bebe Kevin si sa vina pe lume cind o fi el pregatit, noi il asteptam![pup] Maru m-ai distrat pe cinste cu pierderea budigailor! Deja m-i te inchipuiam prin cabinele de proba![:D] Na ca iar am folosit big smile, preferatul Simonei, dar jur ca-n viata mea nu l-am folosit cu sarcasm. Pentru mine e pe post de "ris cu gura pina la urechi, pe cind celalalt smile, mai cumintel, nu-i genul meu, sorry... Maru, sa revin la cabina de proba, eu anul trecut eram in ipostaza contrarie, intram in cabina cu rochii marimea 6 , ma ajuta Ali sa trag fermoarul la spate, aratam in rochia respectiva ca un caltabos ambalat, transpiram de mama-mama , apoi ma chinuiam sa ies din "ambalaj", spre distractia fetei mele[:D] La un moment dat am panicat, eram la Jacob, probam o rochie de stofa, nu stiu ce era in capul meu, dar eniuei, nu mai puteam iesi din ea, mi-am sucit un umar, eram ca un elefant transpirat. Iar fie-mea ridea in hohote, m-am suparat pe ea, dar mi-am jurat ca tre sa slabesc, ca-s penibila, nu alta. Eu urasc cabinele de proba, iarna. Adica da jos geaca/palton, plus cele mii de straturi si probeaza rochii de seara cu sosete flausate-n picioare[bang] Aia da treaba sexy![:D] Plus daca nu esti proaspat epilata si tu probezi rochii cu strassuri, un look d'enfer, nu alta! Dana ma bucur mult ca Edi e bine si ca voi fetele v-ati distrat la cumparaturi! Spune-mi ati ajuns si la Zara? Ca vreau miine sa trec sa vad ce rochite au. Iar m-i s-a facut de transpirat prin cabinele de proba[:D] Spune-i lui S. ca salamul lui de biscuiti a avut un mare succes, am dat reteta la toti invitatii, si din partea lor un mare MERCI![pup] Pitilache ce mesaj frumos![pup] Va pupam pe toti si distractie frumoasa! Inca odata La Multi Ani tuturor, va string in brate pe toate, va multumesc ca existati si sa ne vedem cu bine in 2011![pup][grup] Distractie placuta miine seara tuturor! Noi mergem la un resto aici, in west-island, cu un 'grupulet' de prieteni, vom fi 20 de adulti si 7 copii. LA MULTI ANI, prietenele mele dragi! I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simi[:D], pai esti slabanoaga daca intri (chiar daca nu mai iesi ) in marimea 6 la Jacob! Pai io sunt 7/8 la Le chateau, poate as intra si in 6, dar as fi ca un caltabos, cum zici tu! Eu mai fac ceva, imi cumpar o marimea mai mica, ceva care e in super sale adica magicul 9,99, si ma ambitionez sa slabesc! Ca e fusta ori pantalon, ii pun in living, si de cate ori deschid frigideru si pruncu si colegu tipa: Fustaaaaaaaaaaaaa/Pantalonuuuuuuuuuuu! Si imi taie cheful de ciugulit/gustat! Deci sa aveti un an cu bucurii, sanatate, iubire si pace in suflet! (ceea ce imi doresc si mie!) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru - m-am distrat grozav! [:-)))] Veneam sa iti spun ca am probat smokeru', si mi-am dat seama ca nu se prea poate improviza smoker in tava cu gratar de la Ikea (care, oricum e si ea vreo 35 de bucsi si n-are capac). De ce spun ca nu mere, pentru ca smokerul (caruia nu i-am dat atentie pana azi, a stat la el in cutie), are DOUA tavi, una mare in care pui rumegusul, si una mai mica pe care o pui exact deasupra, in care se afla gratarul. Capacul vine deasupra, de fapt culiseaza pe marginea instrumentului. Instrumentul vine la pachet cu vreo 4 rumeguse, de oak, de hickory, si inca vreo doua, unul pe care nu l-am gasit in dictionar (dar ruda a magnoliului) si ultima de arin. Tava de deasupra are un rol important domne, ca fumul nu bate in fundul carnii, ci vine din lateral, ca in filmele SF, si inconjoara strategic chestiunea. Totodata, exista retete si fara fum, se pune si apa, si uite asa m-am facut si cu STEAMER, deci instrumentul e doi in unu, amu' chiar ca face banii, ca steamer chiar nu luaseram inca. Si vai ce minunatie a rezultat din pieptul de pui pus la afumat! Valeu![pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...