Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 271
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vreau eu propuneri de activitati optionale pt baieti de 3,6 ani. Pana acum am vrut la karate (nici nu a vrut sa mearga si nu mi-l primeste), am vrut la Atelierul de tenulete (nici nu le-a bagat in seama cad am fost la fabrica iepurasilor) ... Am incercat germana (dar a fost o conjuctura nefavorabila si dupa ce am schimba 2 profesoare s-a terminat). Din toamna o sa ii duc la un alt club. Pana atunci merge cu f mare placere inot, dar as mai vrea la ceva. Ma bate gandul de tenis, dar nu stiu daca mi-l primeste de la varsta asta. Alte idei de acivitati pt 3 ani si jumatete? Iriss [8**] mami de Yvonne [zana] si David [bum] [url="http://iriss27.blogspot.com/"]BLOG de mamica[/url][cit]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
fetita mea are acum 5 ani,anul trecut am inscris-o la karate ,s-a dus o vreme iar apoi nu a mai vrut k zicea k nu-i place.trebuie sa respectam si deciziile lor pt k dc ii obligam sa fc ceva ceea ce lor nu le place nu o sa iasa bn niciodata.acum merge la cursuri de engleza,si aerobic infantil.e ff incantata in ambele activitati.anul viitor vreau sa o inscriu si la innot pt k ii place ff mult apa.eu una consider innotul k fiind un sport ff bun si sanatos in cresterea copiilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
am terminat-o cu inotul deocamdata, mi-a racit de doua ori de la inceputul lunii. Singura optiune ar mai fi tenisul (este tot in apropierea noastra) dar nu prea vrea copilul.... a fost cateva luni bune in iarna-primavara dar zice ca il alearga profesorul prea mult [bang] Chiar nu stiu ce sa fac... Ingrid si Cristi 9 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sportul se alege in functie de aptitudinile copilului, de placerea si capacitatea de care da dovada acesta in practicarea lui . Eu am incercat sa o orientez spre tenis si inot pe Lavinia, are masa musculara f bn si frumos dezvoltata (muschiulet ii mai spun eu ) in schimb nu este f inalta.De mai bn de 1 an le practica pe amandoua. Am incercat si la balet dar erau f. multi copii in grupa, vreo 25 si nu/mi imaginez ce sanse ar fi avut , la karate asa cum spunea o alta mamica aici, ii defavorizeaza cresterea in inaltime, gimnastica nu , am facut si stiu ca/ti dezvolta f mult coapsele...poate peste vreo 2 /3 ani incercam si basketul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e mic la 4 ani... poti eventual sa incerci un patinaj, zic eu [:D] sau inot, am vazut si copii micuti la Daimon de ex. Al meu mai nou are o pasiune pentru tenisul de masa, am gasit si o locatie (nu prea departe) care ofera antrenamente pentru copii...astept sa ma sune antrenorul sa-mi spuna cand il poate primi si pe el. Sper sa-l tina, ca el se entuziasmeaza repede si ii trece tot atat de repede. Ingrid si Cristi 9 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...