Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (157)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

zavalita, la noi e Thanksgiving Day, noi ori ne bucuram de curcanul de azi, ori lenevim dupa festinul de ieri [:D] mikiion, lapovita??? Deprimant... Acum si la noi au anuntat fulgi peste vreo 2 zile, insa vad ca intre timp s-au razgandit, arata temperaturi mai mari, pe la 5-6 grade [:D] Si cand ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta zburdam la Marineland in maneca scurta... eu asa octombrie friguros n-am prins in Canada de 5 ani.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Montreal in dimineata asta era 1 grad si geamurile de la masina inghetate.[bang] Ana ma bucur ca ti-a iesit bine curcanul si l-au apreciat musafirii. Carmen,ti-am admirat si eu copiii, au crescut si se vede ca le merge tare bine.Dar mi-au placut mai mult pozele cu voi doi. Pe tine te-am mai vazut dar nu si pe sotul tau.Indraznesc sa intreb , e roman? Aratati ff fericiti impreuna, indragostiti si sugubetzi.[flo] Zavalita,e adevarat ca, canadienii nu pun mare pret pe haine si cum ies imbracati pe strada. Ai sa vezi copii atirnati in cosuri la magazine alimentare, imbracati in pijamale,aici lumea nu e cocheta daca merge numai la depanorul din colt sa ia lapte. Nimeni nu se uita crusis la tine , daramite sa te comenteze/fluiere. Asa cum vezi si vara adolescente grase cu pantalonii sub talie, se preling grasimile si ele merg mindre la scoala. Stiu ca in Ro iti auzeai tot felul ... dar sunt si femei elegante, sau barbati la costum zilnic.(in special downtown) Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A nins doar vreun sfert de ora[:D] Si ningea cu soare!!!! Subscriu, e cea mai friguroasa toamna din Canada. Si cea mai ploioasa vara[bang] Noi am fost azi sa vedem trenuletele in miniatura. Niste dedicatii pentru baieteii de pe forum!!!!http://www.dropshots.com/mikiion2009#date/2009-10-12/11:16:08 Ne-am plimbat cu trenuletul !!!Si mi-au inghetat mainile. Ieri ne-am intalnit si cu Pucku pe acolo.Era sa ne darame vantul. zavalitauite martie anul asta( 8 martie)http://www.dropshots.com/mikiion2008#date/2009-03-07/12:40:22, iarna considerata blanda. Aici e acum 2 ani de 8 martie[:D]iarna considerata foarte grea.http://www.dropshots.com/mikiion#date/2008-03-09/03:36:15 Mai vii aici?[q] Eu am mereu poze de 8 martie pentru ca pentru mine e data cand incepe depresia de primavara. Vad ca anul asta a inceput de la Ziua recunostintei[:D] Terminand cu gluma eu pana nu am avut copil si am simtit nevoia sa-l scot afara la plimbare n-am fost asa stresata de vreme. Aveam alte probleme mai grave pe cap decat vremea.....gasit de lucru de exemplu. Parca sudul Ontario e ceva mai bland[alcool]. Ica, am gasit ce mi-ai recomandat tu anul trecut, Zamis. Acum sa vad daca are vreun efect. Culmea e ca avea langa mine in cartier si eu caut de o saptamana prin centru si nu gasesc[bang] Pucku am luat si probiotic[flo]Acum sa vedem daca se pune piticul pe picioare. Mai imi dati inca o data numele DVD acelea cu imagini din natura. Ca as vrea sa le cumparam. Eventual in blue ray.....Si nu reusesc sa gasesc din urma discutia.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe Mihaela, mersi pentru pozele cu trenuri, foarte tare i-ar fi placut lui Tudor sa fie acolo sa le vada!
Si lui Cristi sa se tavaleasca printre ele [:D] e innebunit dupa trenuri... ca si dupa vapoare... avioane... camioane... etc...
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna ca nu pot incepe mesajul cu noapte buna avand in vedere ora la care postez.Si bine v-am gasit! Sunt si eu bagator de (in) seama , nici nu stiam ca exista sezatoarea canadiana, am descoperit-o acum cateva zile.Rusinica sa-mi fie![:-@]Adevarul este ca nu am timp sunt o prospata mamica de vreo 6 luni jumatate [olala] si cam stiti cu ce imi ocup timpul.[bibe] In cazul in care o mamica are o gradi in mediu familial se poate sa-mi dea si mie niste informatii pentru ca vreau sa "plec pe piciorele mele" si nu vreau sa-mi dau cu stangul in dreptul ca nu-mi permite nici timpul si nici banii.Eu stiu in mare despre ce este vorba dar daca cunoasteti informatii "de la fata locului" tare bine mi-ar prinde. Brrr a venit frigul! Ma duc la [nani]ca acum mi se trezeste buburuza. Karina - mami de buburuza Bia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani atunci!!! citeam acum despre Thanksgiving pe wikipedia si m-a bufnit rasul. S-a organizat in constanta intre 5-11 oct la pavilionul expozitional un festival "zilele recoltei", puteai cumpara la pretul pietii legume, fructe, sunca, branza etc., s-au incins si gratarele... la un moment dat am vazut debutul unui astfel de festin, zaceau niste mici verzi pe gratarul sfaraind..m-am indepartat, m-am mai plimbat, am admirat calutii si iepurii adusi spre expunere, m-am mai invartit..in fine, ma intorc ..acelasi gratar e acum mult mai apetisant, s-au mai adaugat bucate pe foc..ceafa de porc, scarita de porc, carnati prospeti, carnati de plescoi... yummy, cu aceeasi imagine verde in fata poposim la alt stand..sotiorul isi ia pastrama de oaie eu niste carnati cu cartofi prajiti. sa va spun ce-am facut ieri si azi amandoi???[consti][consti]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaaa, Podeanu, sa te tina Dumnezeu sanatoasa tun pana in ianuarie la RV! Da, mai era o poveste la Calgary, mi-au pove vecinii tot romani, cica era o tipa ce avea hemoroizi, si prin feb 2007 se duce sa-si faca programare la operatie. I-au facut pt martie. In martie, femeia se prezinta, dar secretara, ne pare rau doamna, nu sunteti pe lista. Cum nu, sunt pe XX martie. Secretara: da doamna, am mai verificat o data, sunteti pe XX martie 2008 :) Reveniti la anul! Doamne ajuta asa! Mikiion, fain cu trenuletul, nu ne place insa cu Zapada ca Alba in martie, brrr Zavalita, Ti-au mai raspuns si fetele. Prima chestie ce mi-a venit in minte cand ai mentionat google maps a fost linkul de mai jos. Cu asta ne-am plimbat noi pe strazi la Montreal inainte sa ajungem. http://www.yellowpages.ca/bus/Quebec/Montreal/Ace-Mortgage-Corp/3284773.html?adid=14337078ab&what=&where=&le=ccd82c12d9 Imi place atmosfera, sunt multe activitati (festivaluri de toate soiurile, teatru, concerte), imi place ca exista cultura asta de a iesi la o terasa in oras, ca se lucreaza mai putin decat la Calgary (compara 7:30 - 4:30, care putea sa fie si 7 seara uneori) cu 9-5 (daca bagi 2 ore overtime tot iesimai bine) aici, ca este multicultural, iar bastinasii mi se par de treaba (depinde si peste cine dai) si ca se face coada pt a urca in autobuz si ca ma simt in siguranta. Nu-mi place ca e mai murdar, ca mi se pare ca e mai multa birocratie, mai mult protocol si... ca nu mi-am gasit inca de munca :) The above opinions are mine and mine only, poti gasi mai multe perspective of course Cu munca, e batalie aici, oferte sunt, da' sunt si candidati muica... Trebuie limbile, multa inversunare, si putin noroc. Vezi pe indeed.com si eluta.ca, mai sunt multe site-uri si pe sezatoare, la inceput de capitol. Noi am fo' la un concert de jazz aseara, acuma back to real life! O saptamana frumoasa! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...