Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (157)


Recommended Posts

ziua buna,ziua buna sa va fie de bine curcanul[:D] noi nu am mancat curcan pt ca nu ne omoram dupa el in schimb am avut un weekend fain de tot cu musafiri,plimbari,relax si voie buna.Ne-a prins tareee bine.De am avea macar o data pe luna asa cate un weekend lung, ce bine ar fi pt toata lumea!zic bine?[:D] Carmen,pai doar ce am vazut la stiri ca in Ro ninge.In jumatate de tara e toamna iar in cealalta iarna pe bune!Tu in care parte esti?[:D] roxana,ma mananca talpile sa vin la intalnire insa am ramas intr-o masina si e greu sa prevad de pe acum daca ajunge sau nu colegul acasa vinri pana la 18,00[bang] vom vedea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Facut si eu curcan dupa reteta mixta Danap si mqqm. Bun bun, da cam mult frate[:D] Desi avea "doar" 4 kg. Nu am cand sa scriu ca am "filozofat" pe dincolo:))iar sapt asta sunt pe fuga, apoi cealalta in distractii[:D] dar cand revin dau un semn. Va doresc intalneala placuta[:)][:I] si sa fiti cuminti[:D] Multi [pup]la toate doamnele dragi. Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu
Donia ai luat masina de facut fum? La noi e in speciala la Canadian Tire sapt asta (31.99 ) si au si luminitele alea care scot si zgomote (8.99) Born to shop, forced to work.
Multumesc, acolo ma duc maine! N-am luat, ma luasem cu altele si numai maine nu-i poimaine, multumesc mult! [pup] Eu ador resturile de la curcan, mananc carnea rece si de trei ori pe zi, dar si reteta cu drobul e super, mai fac wrap cu carne si legume, ceapa, ardei, castravete murat, mustar si iese o minune. Ba chiar ma gandeam cu regret ca si curcanul meu a fost micut anul asta...[:D]
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de ajutor la lupta cu curca, inacanada [:)], si-asa am la leftovers... acu' gugal dupa retete, sa vad ce pot produce sa manance poporul meu... hehe, daca nu iesea cum trebuie?[:D] Dar nu-i necesar sa faceti curcanul. Noi facem curcan intreg doar cand avem invitati, asa de 2-3 ori pe an, dar ca masa de duminica mancam des asa ceva, cumparam doar pieptul de curcan si-l gatim la fel. La ai mei e pe lista de mancaruri favorite, cu piure, cranberry, porumb si gravy.
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange si Cristina, noi suntem in Timisoara, deci cu siguranta nu in partea in care ninge [:D]. Aici ninge de 2-3 ori pe an si atunci zapada tine juma de zi pana se topeste. Deci dpdv climateric Timisoara e tot ce nu a fost Montrealul. Vara asta a plouat de 3 ori cate juma' de zi, pana alaltaieri am avut 25-27 de grade in fiecare zi ... iar de saptamana viitoare se indreapta iar vremea, nu vor mai fi 27 de grade, ci 17-18 ... dar daca e soare, eu is multumita, in definitiv suntem la mijlocul lui octombrie. Imi aduc aminte cand l-am nascut pe Matei si am iesit din maternitate, asta la sf. lui octombrie, era asa un soare caldut de toamna, ff frumos. Dana, nu, din pacate copiii nu au mostenit parul lui .. sau al meu ... amandoi avem parul ondlulat (la el de fapt e mai mult cret), asa ca din 2 parinti cu par cret au iesit 2 copii cu par drept [alcool] ... mais c'est par grave, sanatosi sa fie ei ... Si da, Cristina, Matei va merge la scoala toamna viitoare, am zis ca daca tot am "fugit" inapoi, sa il mai tin 1 an acasa ... sa ii mai dau 1 an de copilarie. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77108"] [aerob] Strumfii mei [aerob][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata la o cafea...eu decaf binenteles fuse fuse si se duse, wk plin sambata nunta: cred ca de la emotii am avut niste contractii si nu am reusit sa ma mai duc la coafor, cu mare regret, si oricat am incercat sa ma pieptem nu am reusit singura, cu tot tubul de spuma pus in cap....asa ca l-am prins si mi-am pus coronita, nu m-am gandit nici sa-mi sun vecina sa ma aranjeze.....anyway, mi-a cam stricat cheful parul....ca norocul a iesit soarele dupa amiaza, dar frig, asa ca nu m-am aventurat decat la 3 poze afara, neavand imbracaminte adecvata...in rest toate bune si frumoase, am mancat bine la restaurant si ne-am simtit bine....am dus ce-i drept lipsa unui salon privat, asa ca la botez mi-am propus sa forez mai bine dupa un salon, poate am mai mult noroc, defapt acum stiu restaurantele cu salon, cu putin noroc poate gasesc si loc acolo unde vreau eu duminica ne-am trezit cu noaptea in cap, nu am reusit sa dormim, am avut o revelatie cu ciorba de potroace, uf de ce nu am avut-o dinainte....asa ca la 8 era la magazin, dar nica de improvizat o ciorba de potroace asa ca am comis una cu varza acra, sa se drege barbatii, si la 10 eram pe baricade la trenulete...n-am rezistat foarte mult, batea vantul, asa ca ne-am intors repede acasa....m-am intalnit si cu Mihaela si familia.....acasa voie buna, stat la povesti, facut ciorbita, deprimare totala cand a inceput sa ninga, asta la noi adultii, copiii erau calare pe geamurii si cantau Mos Craciun cu plete dalbe..... luni am facut o friptuirica de curcan, am avut numai pulpe pecare le-am impanat cu prosciuto si usturoi, le-am condimentat si am mai pus pozmarin proaptat si cate o felie de prosciuto pe deasupra [pofta][pofta] coapte cu vin alb la cuptor pana s-au facut tandre si rumenite[pofta][pofta]am mai facut o prajitura asta: http://mihaela-bunatati-din-bucataria-mea.blogspot.com/search?q=fructe+de+padure - prima reteta, la care am adaugat si bucatele de ciocolata si frisca la final, super usor de facut si taaareee gustoasa[pofta][pofta][pofta][pofta] voie buna cu nasii, dus la trenuri pana nu am mai putut de frig, noroc ca nu mai batea vantul, copii s-au distrat, apoi au intors camera lui Steph cu fundul in sus si au umflat cainele de biscuiti ieri, back to normal, dimineata copilul era varza, asa ca l-am tinut acasa, am dormit amandoua pana la 12, cand a sunat telefonul, altfel cred ca nici atunci nu ne trezeam...am facut o lunga plimbare cu catelul prin picuri de ploaie si cules frunze umede si colorate...ne-am dus dupa costum de halloween dar nu am gasit nik convenabil asa ca, continuam cautariile.... Mihaela cat poarta Marc la haine? am un costum de pokemon- picacku- 3 ani si elefant - ani daca vrei...am si un dovlecel de -4 ani dar e de fete daca atzi vazut pe undeva costum de Dinozaur, dragon, papagal, cal sau licorne da-tzi-mi si mie de stire...erau niste cai si licorni asa cu bretele, 4 picioare si cap la Village, dar nu am mai gasit, ieri era cam trist copilul....mai ma duc azi la toy'r'us, zellers si inca un magazin cu costume- acolo cred ca-s scumpe tare....gasisem un dragon undeva dar era 100$, cam scump pt un costum de o zi..... azi dimineata era masina inghetata..... [bang][bang][bang][bang][bang]brrr.....mai vine vreun pic caldurica? sotul are zi pedagocica vineri, as iesii in natura, dar pe frigul asta...nu rezist mult.....ca n-am geaca groasa, si geaca care o port acum nu ma incape cu vesta...uf ce probleme Mqqm ce ai facut cu left over-ul? poate imi dai si mie idei, eu am pui in congelator l-am dat la masina de tocat si nu mai stiu ce sa fac cu el....am facut odata drob, dar nu prea i-am convins pe ai mei, si odata placintele, care s-au mancat atunci calde...oare o lasagna ar merge, sau macaroni cu carne si branza? Retete ta ar merge si cu pulpe? eu mi-am umplut congelatorul de pulpe de curcan, nu gasesc decat acum in perioada asta, asa ca am luat nu gluma...s-a uitat macelarul la mine cand i-am facut comanda..... dar nu mai am loc nici macar de o inghetata, e full [pup][pup]la Oliver cel cuminte, sa inteleg ca te-a lasat sa te bucataresti ce mai fac mamicile de pui mititei? Olga, Diana, Simona, atzi reusit sa va odihniti acum cu wk lung? puiutii sunt bine [pup][pup] ma duc sa mai citesc din urma si revin Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...