Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (157)


Recommended Posts

voi vorbiti serios cu zapada? bei suntem in octombrie, in Romania sunt 25 de grade, what is going on? nu vreau zapada, nu-s pregatita de iarna....tre sa vina BB inainte si apoi sa ninga scurt sclar concis faceti mesaj sus la directiune, ca m-am suparat[q][q][q][q][q][q][q][q][q] Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor, azi, adik cred ca e ieri deja, 8 octombrie am facut 2 ani de Canada... stiu ca e putin la veterane, dar la mine e asa de mult... whoaaaa!!! in rest, sanatate pruncilor bolnavi si Mikiion, ce faina e poza cu Marc! 'Contul comun' e inca un mister pt mine, a se elucida in curand... si pentru cine isi cumpara comp nou, am zis ca innebunesc ca ... eu tastam si pe monitor... nimic. si am dat o caruta de bani pe dell-ul asta, bata-l vina. si cand colo, era porcaria de internet explorer pe care oricum nu il mai foloseam de ani de zile... asa ca am descarcat mozilla si merge compul super. phiuuu! somn usooorrr Living the dream,[nani] Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, Am trecut prin ceva similar cu baiatul meu anul trecut;banui ca din cele 2 spray-uri unul e salbutamol(ventolin).Anul trecut dupa ce am fost la afterhours,am sunat de 2 ori la telehealth Ontario a doua oara am dat peste cineva care stia ce vorbea.Mi-a spus ca daca copilul nu respira bine dupa 20 de minute pot sa-i dau din nou o doza de Salbutamol.Si copilul meu efectiv a inceput sa respire normal instantaneu.O sa-i ramin vesnic recunoscatoare acelei cucoane. Acum citiva ani dupa prima iarna de curatat driveway dublu cu lopata am cumparat snowblower;la vremea respectica a fost cam 1400.A fost una din cele mai bune investitii pe care le-am facut.La o iarna grea isi scoate banii intr-un sezon.Mie 400 pe luna mi se pare mult cu iernile de 6 luni din Canada.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! am intrat doar sa va scriu ca o svaboiaca din Timisoara (Herta Mueller), care a fugit la nemti pe vremea lui Ceausescu a primit premiul Nobel pt literatura. e bine ca e de origine romana, e rau ca toti romanii care sunt recunoscuti intr-un fel sau altul... sunt oriunde, dar nu in Romania... va pup, o zi faina! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, mi-a cazut bine ca in orice prezentare ce i s-a facut s-a specificat ca e originara din Romania; din ce am citit au fost si contestari, oricum a fost oarecum surprinzatoare alegerea ei; si mai surprinzatoare e alegerea lui Obama pentru Nobel pentru pace; mi se pare pripita, abia l-au uns presedinte si razboiul de fapt continua, si in Irak si in Afganistan; o fi vizita lui in tarile musulmane si discursul.... Iar Nobel pentru fizica a fost primit de un canadian: Willard S. Boyle impreuna cu doi americani. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand, vreau sa va multumesc la toate pentru urarile de bine pentru absolvent. I-au dat lacrimile cand a citit cateva aseara, a zis ca nu se astepta la atata suport[flo] Pucku, a facut un program la Conestoga: Process Quality Engineering, gpa3.92 cum m-a corectat aseara. in al doilea rand: eu m-am saturat de ploaie, vreau vreme frumoasa. Am scris! Ione, mai, da voi sunteti calatori rau de tot! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la mine. Nu stiu cum e la voi cind lucrati de acasa dar eu nu apuc sa sed la calculator inainte de 10, mai fac un pat, mai bag o rufa la spalat... Ione, nu ai inca activat PM, da-mi o adresa de email la dvoiculescu@sympatico.ca sa-ti zic tot de contul comun. Oana, ce ghinion a-ti avut..[bang] pacat ca nu ajungi la intilnire, nu te-am mai vazut de mult[pup] Apropo de masini, m-a abordat si vecina mea saptamina trecuta (nou mutata in cartier) sa ma intrebe daca se fura prin cartier ca ei si sotului le-au spart ambele masini si le-au furat GPS-urile Erau f bine ascunse dar i-am explicat ca hotii destepti ai device-uri care le indica imediat masinile cu "potential" in ele. Asa ca aviz, nu va lasati nimic in masini, chiar daca le ascundeti sub banchete sau cine stie mai pe unde. Khristin, LMA ptr Anthony, sa creasca mare si sa va bucure mereu. I-ati taiat deja motul? Chiar vorbiti serios de zapada? Eu inca mai am sezlongurile pe terasa si nu am oprit nici sistemul de irigare inca[bang] Ktrinel, eu am schimbat vreo 3 pina acum, ii urmaresc sa vad care-si fac treaba mai bine. pe mine ma intereseaza cite tractoare au (ca intr-un an i s-a rupt unuia lamela aia si am aflat ca era singurul tractor[alcool]) si la ce ora vin dimineata. Nu ma intereseaza ca curata tot stationamentul dupa ce plec eu la servici, vreau sa pot iesi cu masina bine. Asa ca asta e pretul la noi prin cartier, nu am eu preferential. dar recunosc ca se cam bat in clienti, sunt vreo 4 in zona. Ontario, asta ar fi o afacere buna pe iarna, a-ti avea si monopol since nu e nimeni pe acolo, sau e f scump. Roxana, nunta lui Pucku e miine pe 10. Pucku dar cind ai tu due date? Ai ramas singura gravidutza pe aici? Sau mai e cineva si mi-a scapat mie? Tocmai realizez cite fete nu mai scriu deloc de multa vreme, mimitete, valen, dragaica,si mai erau dar cred ca le-am uitat si nickurile gata fug la munca Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...