Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici inimoase de Constanta *137*La multi ani!


Recommended Posts

[hia]

si noi stam acasa pana luni

la gradi azi e frig(pana dau drumul la caldura),doamnele n-au chef de nik...si eu de ce sa-mi chinui ambii copii prin ger [:-@]

 

[pup]all

azi mi-s prin bucatarie[:)]

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineatza de gerul Bobotezei! E de sezon gerul asta!

Larisel, greu, greu, mai ales dupa 1 an.

Lulu, trebuia sa duci copilu', era asa nerabdator si i-am taiat speranta.

Batmanita, si Ana vrea sa puna capacul marker-ului si nimereste degetele, il gusta intai apoi, il atinge si de haine...presimt ca in viitor o sa-si deseneze inele, bratari...[:D]

Camelia, stii ca vb copila pe limba ei, mai nou zice Alah, cu "h" mut, probabil vrea sa-si pronunte numele, caci e separat de La-la-la. Aseara a avut o tentativa sa spuna pe acelasi ton An-na.

 

Georgi, e trist ca emotiile si stresul proiectului vostru va apasa! Multe colege de forum ma stiu ca eu sunt boul ce trage la caruta familiei, si nu de multe ori rabufnesc si eu, si stau si analizez daca merita efortul. Stii ce ma uimeste? Ca si la tine, motivul de baza e un bunic, in cazul meu o soacra, ca barbatii arunca vorbe negandite, iar noi le sucim, analizam, avem asteptari....

Sfatul cu preotul este cel mai bun, o povata ascultata de amandoi e cel mai bun remediu. Aseara a venit si la noi preotul cu Boboteaza si chiar ma gandeam dupa ce a plecat ca as face o sfestanie ad-hoc. Sper sa-l prind si pe sot acasa, ca trebuie sa-l stropeasca si pe el. Ma mai gandesc. AM zis aste chestii, ca sa stii ca nu esti singura pe aceasta campie( stii termenul "o iau pe campii"), sunt si eu pe aici! Sunt multe de spus....[pup]

 

Kim, sotul meu e iar stramb, clar de la frig il apuca durerile. Prb e ca e fff capos si nu stiu cum il conving sa faca fizioterapie. Aseara ma intreba in ce consta, ii este frica de orice chestie medicala, de cand vede halat alb pana la recoltare de sange, injectie...sa ma fereasca Dzeu sa aibe parte de vreo interventie, ca cedez psihic langa el.

Si ca vb de medicale, eu ma duc vineri sa ma intep, sa vad cum stau cu hormonii, ca de la un control gineco, am ajuns la endocrine, eco, radiografie...acum analizeaza hipofiza.

 

O zi alba si in suflete! Sa vedem partea buna a peisajului de iarna! [pup]

 

 

 

Cris mami de Alexia & Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi dragelor

puah nu ziceam eu ieri ca trebuia sa des-zapezesc masina? las ca am muncit azi 20 de minute. ce friig!

Crix, peste la metro e precis. si dorade si ce vrei. de obicei joi se face aprovizionarea, dupa 12.

nici noi nu mergem la gradi decat luni.

Georgi, va urez liniste si iubire [pup] (fa tortul ala de la ziua lui David, ca indulceste atmosfera [:D]) ce fac copchilasii? Mony e la scoala de azi?

Larisel succes la gasitul unei solutii perfecte pentru fete.

ma apuc de munci.. va urez o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei...si eu am uneroi senzatia ca sunt singura care trage la caruta...da ma trezesc repede la realitate(sau il trezesc pe sot[bang])..si cred ca nu sunt singura care am senzatia asta..asa suntem noi, femeile.

georgi, e f bine ca el a acceptat ca se intampla ceva, e mare lucru, e primul pas, si poate cel mai important.

Sotul meu drag, desi are credinta si ii este frica de Dzeu...nu crede in chestii de gen blestem/vraji/etc, sau ca o festanie poate ajuta, sau o spovedanie(desi vb el singur cu preotul si cheama sa faca, el duce copilul la impartasit,el il inchina seara pe Luca la culcare, ii invata rugaciuni,etc).E ciudat si al meu...[bang]

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Poze Mos Craciun DC

 

bazar umanitar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crix, sunt convinsa ca nu sunt singura, si e clar ca fiecare avem unele probleme in cuplu... ca al meu e sot super pana la faza cu casa, ca altul e poate vulgar in limbaj sau violent, ca altul bea... nu pot sa fie perfecti si eu nu caut perfectiunea... eu caut linistea...[:-@]

 

In toamna am trimis scrisoare la Muntele Sfant si el s-a bucurat ca am facut acest pas, deci el se simte credincios. Cat despre vraji/blesteme... eu am ceva antecedente si sincer am avut perioade cand faceam sfestanie cel putin la 6 luni odata. Cumnata statea cu noi in casa, si nu zic (Doamne fereste!) ca ea aducea raul, dar era clar o energie negativa in casa pentru ca mie nu-mi statea candela aprinsa nici jumatate de ora. Neam chinuit mult cu ea pana sa realizam ca imediat dupa sfestanie candela ardea in voie... dupa cateva luni iar palpaia de 3 ori si se stingea, iar sfestanie, iar ardea... etc... Cumnata nu mai sta cu noi de 2 ani jumate si ma credeti sau nu... candela noastra arde 2 zile, pana termina uleiul... Va dati seama ca sotul nu ar crede in veci ca sora sau parintii lui pot sa aduca atatea energii negative intre noi... el da vina pe straini... si pana la urma nu mai conteaza de la cine vine... bine ca acceptam amandoi si varianta asta si putem cauta IMPREUNA o solutie.

 

M-a incurajat aseara dispozitia lui comunicativa si mirata ca el nu vedea treaba atat de grava apropo de prajitura si nu se astepta sa iasa asa scandal, dar de mandrie masculina nici nu ceda deloc. Poate ca odata cu aceasta constientizare, facem si pasul urmator spre cooperare si compromis bilateral. Acu cu Dumnezeu inainte![:D]

 

Eu sunt pe acilea si va astept la barfe... nu neaparat pe subiectul soti...[flo]

 

Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)

 

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...