Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 94


Recommended Posts

lila- inteles, hai ca vad, eu am avut una, am dat-o la sectia de politie tot pt unul counitar, catel nu politzai [:D]

 

monis- bine ati revenit[pup]

 

dana felicitari David ordonat[pk]

 

maya- este za best placintareasa, Simina zi de cozonaci, au fost comenzi?[pup]

 

mihamora-welcome, te mai asteptam. cum sunteti voi?[pup]

 

am gasit in sertarul minune sirop, plantusin, am bagat si eu si bubu, tare bine ne e acum, eu ragusisem tare

 

avionul este inca o mare atractie, renus baga formele alea in toate gaurile in schimb nu-i place sa stea pe el sa-l plimb, de fapt pe nimik nu sta catarat

 

La Multi Ani Matei sa fii sanatos frumos destept[pup]

 

Speram ca in Anul Nou

In burtica sa apara Kinderica[am]

 

mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ielau..

 

Lili, casute pt catei am vazut pe Sos. Chitilei..sunt 3 dimensiuni, am intrebat eu ca ma interesa: cea mai mica cam 150 ron, cea mijlocie parca 200-250 si cea mai mare in jur parca de 350 ron negociabil. Par destul de rezistente, au acoperis cu tabla facut..

 

Nici nu mai stiu ce vroiam sa spun: LIcuu, hai fie-ti mila de noi si mai fa un test[:D]

 

Va doresc din toata inimioara mea ca anul ce vine sa fie mai generos cu noi toti in toate, sa fim mai sanatosi, un pic mai norocosi, sa ne loveasca numai cele bune!

 

Preconizez ca voi mai avea putin timp sa scriu mai pe seara.

 

A, noi petrecem de Revelion in club[8D]..ieee babyyy[pk]..Matei va ramane la mami meu. Va tr sa ii las niste laptic de la tzitzi, dar nu stiu de ce am senzatia ca nu va curge prea mult..poate pt ca nu mai am sanii tari de alta data..

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

[aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobim

Te-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Bueiii, eu nu ma mai joc cu voi si va spun si lu mami...nu-mi scrie si mie nimeni doo vorbe?! Ia ca dau nuielusa joc din bradut..poate devin violenta cu un vasc in mana[8D][:D]..hai ca astept multe pupicuri, s-a-nteles?!!?!?[:I]

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

[aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobim

Te-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fete dragi!

Am reusit si eu sa intru si sa va urez un foarte calduros LA MULTI ANI!, sa aveti un an nou incarcat la maxim cu bucurii, cu foarte multa sanatate pentru puiuti!

 

Noi am trecut pe antibiotic (ospamox=amoxicilina), a trecut ieri pediatra noastra pe la noi si a consultat-o si verdictul a fost nu mai asteptam, trecem pe antibiotic.[q] Cert este ca tuseste mult mai putin, dar nu stiu sa zic daca si-au facut efectul siropelele in sfarsit sau e de la antibiotic[:D].

 

Raluci, am intrebat la farmacie de siropul de patlagina (parca din aia e si ala de ziceai tu din sertar) si cica se administreaza de la 2 ani...Oricum eu am continuat si cu siropul din ridiche neagra cu miere.

 

In rest va pup cu mare drag pe toate, sa zic si eu ca stau cu sufletul la gura dupa liniutele voastre? Si noi vrem bb2, dar peste 2-3 ani.

 

Tare as mai vrea noutati cu samburica si semnatura noua de la Smara[pup].

 

Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doo vorbe pentru frumoasa Raluid="red">

 

Eu tampesc, ce forme baga unde? Avionul nostru n-are forme? Oricum e un mare esec, si avionul, si laptopul, dar acu chiar ma intreb daca in Romania se vinde cu ceva forme si in Italica fara.

 

Mai vroiam sa zic ceva cuiva, da' nu stiu cui si ce.

 

Lili id="red"> Chiara are 20.

 

La multi ani Matei id="red">! De Carla id="red"> nu stim nimic, nimic?

 

 

 

 

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex de la dovlecei a explicat ceva foarte bine despre dintisori

"Asadar, bacteria asta exista la unii dintre copii in gurita si din pacate nu ai ce ii face, nu exista tratament. Ea produce aceasta inegrire a dintisorilor de lapte, dar dispare odata cu trecerea timpului, astfel incat la dintisorii permanenti nu va mai exista aceasta problema. Nu prea are legatura cu ce anume mananca, pot fi totusi si depuneri de mancare....pur si simplu unii copii sunt predispusi la asta. Lasa prunele in pace, nu sunt ele vinovatele. Asa...mi s-a mai spus ca la partea estetica nu exista decat o singura rezolvare: periajul profesionist, la stomatolog, odata la 6 luni....ei colaboreaza cam de pe la 3 ani, pana atunci periaj doar acasa. Periuta electrica nu este recomandata pana la 3 ani. Dar, poate fi folosita in astfel de cazuri, insa nu zilnic si nu trebuie insistat la periaj. Riscul este de ranire a gingiilor, de aceea nici cu periuta normala nu este recomandata insistarea prea mult la varsta asta.

Mai exista o varianta si anume ceva aciditate a glandelor salivare si de aici aceste depuneri....dar asta este mai frecventa la adulti si mai ales la masele, adica la dintii care sunt cel mai in spate, aproape de glandele salivare....asta am eu, asa ca stiu despre ce vorbesc.

 

Bineinteles ca cea mai rea varianta sunt cariile de biberon, dar acestea apar la copii care consuma mult zahar si care folosesc biberonul excesiv de mult, mai ales cu ceai indulcit...ceea ce la noi nu e cazul.

 

Cea mai buna varianta ar fi spalarea pe dinti la culcare, astfel bacteriile nu si-ar mai face de cap peste noapte, dar la noi asta nu prea functineaza, este pentru copii ceva mai mari. La copii de varsta noastra ori exista alaptatul de noapte, deci degeaba munca cu spalatul dupa masa de seara....iar la mine spre ex adoarme in timp ce bea laptele de seara, deci nu am cum sa o spal pe dinti dupa. Asta e asa, pentru viitor - sa nu se culce fara sa ii spalam pe dinti."

 

 

 

 

 

Speram ca in Anul Nou

In burtica sa apara Kinderica[am]

 

mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby
[pup]Bueiii, eu nu ma mai joc cu voi si va spun si lu mami...nu-mi scrie si mie nimeni doo vorbe?! Ia ca dau nuielusa joc din bradut..poate devin violenta cu un vasc in mana[8D][:D]..hai ca astept multe pupicuri, s-a-nteles?!!?!?[:I]poponitzu' meu Matei-Andrei[aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobimTe-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!
align="right" id="quote2">io ti-am scris, da tu nu ma bagi in seama[:D]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc multumesc[:I][pup]

 

Many, citit bagat la cap, am o fereastra deschisa cu tipul de Nikon cumparat de sotiorul tau, sa citesc si eu una alta despre el[asia]

 

Ancutza, am uitat sa-ti scriu ca mi-a placut tare noua varianta de Plugusor[8D]..daca aveti Fb ar trebui sa o postati ASAP

 

Andre, si Matei a primit laptop..nu i l-am dat inca, are multe jucarii si isi pierde destul de repede interesul...mai lasam sa treaca putin timp si i-l voi da.

Acum de exemplu se plimba prin casa, cu un balon intr-o mana, si un ciorap ud, scos din masina de spalat in cealalta. Uneori il mai si degusta[8D]

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

[aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobim

Te-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby
Multumesc multumesc[:I][pup]Many, citit bagat la cap, am o fereastra deschisa cu tipul de Nikon cumparat de sotiorul tau, sa citesc si eu una alta despre el[asia]
align="right" id="quote2">Noi l-am luat de la e-mag, a fost 1300 lei si am primit card si gentuta cadoumami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu[pup][pup], doo vorbe![:D][:D]

Nu fac testu, ca nu am de unde..[bang] Astept pe luni...iti dai seama ca imi frec mainile de nerabdare.

Mihamora[pup], ce tort bun mai faci pt la noapte? [pis]Eu am trantit un tiramisu, ca tot e la moda pe forumache[:D]

Tina, eu zic ca data viitoare cand bagi un tiramisu se merita sa faci tu crema, e usurica de facut, zice una care e tamaie la bucatarit[:)]

Andre, las ca se joaca principessa frumos cu laptopul mai tarziu. De avion nu zic nimic, doar salivez si eu cu gandu ca tare i-ar place si rechinasei..

Ancutzic, fiimea poarta de nevoie marimea 22 la ghetute, nu ca ar fi asa mare in piciorele ci pentru ca nu o incap cele marimea 20 la glezne, e cam umflatica. Pe motivul asta poarta cu 1 numar si ceva in plus ghetute. Ne-am dat de ceasu mortii pana am gasit niste incaltari care sa i le pot incheia sus pe glezna, sunt si cu snur si cu fermoar[alcool]

 

Fetele va pup si va urez un An Nou cu sanatate, liniste, muuulti bani, copilasi sanatosi ( si cei prezenti si cei planuiti[:D]) si sa va iasa tot ce v-ati propus. id="red">

 

Noi ne-am propus sa fim 4 la anul, se pare ca suntem foarte aproape de vis. Acum sper sa ne si putem permite 'luxul' de a fi 4.

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...