Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 74 Anul nou sa ne aduca multi bebei !


Recommended Posts

strumfy_12 - votat strumfita ca e tare chic ! [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zuzet, prima inseminare am facut-o la Giulesti cu dr. Ion, in ianuarie 2010. A fost facuta pe ciclu natural, deoarece eu am ovulatia OK. In ziua stabilita pt inseminare am mers la spital la Dr. Moisa, sotul a recoltat proba si apoi am asteptat de la recoltare si pana la inseminare aprox 3-4 ore. Dr. Moisa l-a chemat pe dr. Ion, care a venit si a facut inseminarea. Are mana usoara, nu am simtit absolut nimc. Dupa inseminare am mai stat 10-15 min pe masa si apoi....acasa. Pretul atunci era de 200 lei (nu cred ca s-a marit prea mult), iar dr. Ion nu a vrut sa primeasca nimic altceva. Pt cea de-a doua inseminare am facut monitorizarile eco tot cu dr. Ion, dar ziua ovulatiei a fost duminica si dr. Ion m-a trimis la dr. Moisa la cabiinet. Pretul inseminarii la dr Moisa este de 400 lei, iar timpul de asteptare se reduce mult, max o ora. Cand vorbesc de timpul de asteptare ma gandesc de fapt la timpul de viata al spermatozoizilor. Cred ca este important ca inseminarea sa se faca cat mai repede dupa prelevarea probei de la sot. Probabil ca atunci cand voi fi din nou insarcinata, voi merge iar la dr. Ion pt urmarirea sarcinii. Din 7 inseminari, am 2 reusite si amandoua pierdute. Daca mai aveti si alte intrebari, va raspund cu placere MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.Revin si eu dupa consultul de ieri de la dr. Moisa.Dupa tratamentul dat,sotului meu i s-a imbunatatit spermograma (de la 8 mil. cu mobilitate a=0 si b=4 % acum a avut 14 mil. cu a=12% si b=26%) si eu eram dupa ovulatie,in ziua 12)...se pare ca am ovulat si fara tratament ... Mi-a dat si mie sa fac analizele pt. trombofilie si astept rezultatele cu sufletul la gura, mai ales ca am cazuri de accidente vasculare in familie si imi apar uneori vanatai pe picioare.Sper totusi sa iasa bine. Daca totul va fi bine, luna viitoare trecem la inseminare. Havin, am vazut ca esti din Galati...mergi si tu la dr. Moisa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa78, Iti multumesc de raspunsuri, m-ai ajutat foarte mult.Imi pare foarte rau pentru pierderile pe care le-ai avut, sunt sigura ca in curand ne vom vedea cu bebele mult dorit. Sensibila, O sa incerc sa fac aceasta inseminare si daca nu se prinde o sa ma mut la Moisa si atunci o sa stiu ce trebuie sa fac.Oricum o sa printez aceasta lista cu analize si o sa i le arat doctorului.Analizele de sange uzuale le-am facut si eu si sotul.Problema este ca si eu trebuie sa ovulez in weekend asa ca nu stiu ce se va intampla pana la urma.[pup] D-zeu ne iubeste!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Altesa ,stai linistita [pup]...e prea devreme pentru teste,iti tinem pumnii sa fie bine!!!! Carmen,ce ma bucur ca ai vesti mai bune,sper sa iti iasa si trombofilia bine si sa treci repede pe inseminari [pup].Eu de abia astept sa primesc raspunsul la cariotip si sa imi vina CM ca sa incep iar cu IAD.Simt ca anul asta va fi cu bebe.... Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica [gravired] CRISSTAL [:)][:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...