Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 74 Anul nou sa ne aduca multi bebei !


Recommended Posts

Buna fetelor. Este prima data cand scriu dar citesc topicul de foarte mult timp. Am aproape 25 ani, nu am ramas insarcinata nicioadata. incercam de 1 an si jumatate sa avem un Bebitza dar fara rezultat. Ieri (24/25.01.2011)am facut prima inseminare dubla la Medlife , Dr. Albu Dragos. Am avut endometru 9,43 si 4 foliculi pe partea dreapta de 19,49mm; 21,93mm; 19,44mm; 18,09mm(dupa cea de a 2 eco facuta vineri 21 ian 2011),declansator al ovulatiei Pregnyl 10.000 ui, spermatozoizi transferati dupa cele 2 interventii 44,7 mil. Sunt in ziua 2 de la IA am niste dureri in partea inferioara a abdonenului(la ovare cred) sub forma unor intepaturi care tin de ieri de la ultima IA... sper sa fie de bine... a mai avut cineva astfel de dureri dupa IA?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MARINA ce ma bucur ca esti pacienta dr. Albu ca si mine astfel pot afla si eu mai multe. ce tratament ai urmat detaliaza te rog. cum s-a ajuns la concluzia ca trebuie sa faci IA dubla ? in ce consta IA dubla? care sunt problemele voastre? cate mil ati avut la prima doza si cate la a 2a? te intreb pentru ca vreau sa fac si eu peste 2 saptamani O a 3 a IUI dar dubla. rezultatele tale mi se par extraordinar de bune la mine nici la a 3 aeco nu au fost asa bune, am mari sperante in legatura cu tine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARINAENACHE - intepaturile pot fi de la ovulatie, ca acum s-or fi spart foliculii mai mici, sau in urma stimulare daca ai facut. Oricum nu e nimic de rau E prea devreme pentru asa ceva Daca sunt foarte deranjante, ia un No spa ca este permis in sarcina
[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Hai cu II ! Sa fie cu ochisori ! [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]
[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] [url="http://www.pethelp.ro/"] Carucioare pentru animalute [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Altesa : tratamentul pt stimulare a constat in comprimate femara(15 la numar) din zia a 3 a de menstruatie pe o per de 5 zile si 3 fiole de menopur(injectabil)in zilele impare adica in a 3, a 5, si a 7 zi iar in a 8a zi am fost la prima ecografie; femara am luat in ziua 3 - 2 comprimate 1 la 12 ore, ziua 4 la fel, apoi ziua 5 - 3 comprimate 1 la 8 ore, ziua 6- 4 comprimate 1 la 6 ore si ziua 7 la fel... a urmat eco cum am mentionat mai sus aveam 4 foliculi pe ovarul dr apoi mi a mai recomandat in ziua dupa eco inca o fiola de menopur si urmatoarea eco la 2 zile in urma careia am avut rezultatele pe care le -am specificat si inca o jumatate fiola de menopur la ora 18.00. Apoi am cumparat pregnylul de la receptie MMF 2 fiole pe care a trebuit sa il administrez in weekend mai exact la ora 1.00 am. Am fost la ei si mi-au facut pregnylul si luni am facut prima IA unde au fost 19mil de spermatozoizi si ca sa mareasca sansele mi-au sp k ar fi indicata cea de a doua procedura in urmatoarea zi si atunci dupa preparare au introdus 25mil avand un total de 44,7mil... Eu cred ca in momentul primei IA eram la ovulatie pentru ca m-am trezit cu niste dureri in partea inf a abdomenului care au persistat pana la a 2 IA. este o procedura usoara care nu implica nici un fel de disconfort, cel putin la mine asa a fost Ca diagnostic noi nu avem nimic si am facut toata listuta aia de analize pe care ti-o da Dr. Albu la prima consultatie,plus ca sotul a mai facut si alte investigatii care nu sunt pe lista la Dr Mihalca urolog recomandat de Dr. Albu si nimic . nici nu stiu poate nu putem avea [bibe] pe cale naturala. Noi incercam de 1 an si jumatate si nimic eu nu am ramas insarcinata niciodata. Daca te mai pot ajuta cu ceva contacteaza-ma. Sensibila : ms pentru sfat chair am luat ieri dupa ce citisem pe forum
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marina nici nu stii la cate intrebari mi=ai raspuns ,maine merg la albu sa-mi stabileasca tratamentul pentru a 3 a IA si o sa-i povestesc de schema ta daca crede ca mi se potriveste si mie sa mio dea. mi-a dat si mie femara dar altfel de schema mai slaba. dupa ce spui tu aici ar cam trebuii sa ai testul beta pozitiv. sa ma ti la curent pe 6 faci beta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Altesa[pup] pe 8 ajung la Bucuresti Doamne Doamne stie daca va fi. Gandesc pozitiv [:)] Astept sa vad semne prevestitoare. In legatura cu tratamentul este dat individual depinzand de problemele care sunt... nu cred ca ii poti solicita tu un tratament. Oricum Dr. Albu este de nota 10 trebuie sa faci exact tratamentul pe care ti l da fara sa mai faci tu ”mici completari”[:D]. Eu initial fusesem programata pentru Fiv datorita unei spermograme proaste a sotului (oligoteratozoospermie) datorata unor tratamente naturiste - branca ursului- trebuia sa aiba un efect bun dar la el a fost invers dupa rezultat am intrerupt tratamentul cu branca ursului si apoi am repetat spermograma si ghici ce a iesit Normospermie, am asteptat o sapt inainte de a incepe tratamentul pt Fiv ca am zis ca na poate a fost asa doar o luna si la fel tot normospermie fara nici un alt tratament... Nu au gasit nimic care sa explice asa zisa infertilitate si de aceea am ajuns la IA.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mada81lina
Eu am citit acum de femara, si din ce inteleg, nu ar fi indicata la tratarea infertilitatii: http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=3278
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Nu stiu ce sa sp despre Femara dar la mine a dat rezultat... pp ca depinde si de organism
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...