Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 74 Anul nou sa ne aduca multi bebei !


Recommended Posts

Buna Marinaenache [flo] Bine ai venit pe forumul "inseminatelor " [:)].Succes in ceea ce iti doresti [copil].Si ca sa iti raspund la intrebare,DA poti face IA in fiecare luna ,dar din cate stiu stimularile repetate nu sunt foarte indicate.Acum depine si de cum crede medicul tau ca este mai bine ptr tine.Eu am facut stimulari simultane doua luni +IA,iar urmatoarele doua am facut IA pe ciclu natural. Bafta [pup] Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica [gravired] CRISSTAL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui crisstal_18
Buna Marinaenache [flo] Bine ai venit pe forumul "inseminatelor " [:)].Succes in ceea ce iti doresti [copil].Si ca sa iti raspund la intrebare,DA poti face IA in fiecare luna ,dar din cate stiu stimularile repetate nu sunt foarte indicate.Acum depine si de cum crede medicul tau ca este mai bine ptr tine.Eu am facut stimulari simultane doua luni +IA,iar urmatoarele doua am facut IA pe ciclu natural. Bafta [pup] Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica [gravired] CRISSTAL
ms pt raspuns crisstal_18... Si eu iti doresc la fel [bibe] . pt fiecare dintre noi exista o sansa si o sa reusim [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Va scriu pentru prima data si vreau sa va spun povestea mea, in speranta ca multe dintre voi vor avea puterea si curajul de a merge mai departe. Eu si sotul meu ne 'chinuiam' de 4 ani sa avem un bebelus si ....nimic. Am facut 2 ani tratament homeopat...nimic. Analizele mele au iesti bine. Ale sotului un pic mai rele (teratospermie usoara). A facut in luna dec 2010 un tratament cu antibiotice. In luna ianuarie a acestui an am facut prima noastra inseminare. Azi in a 15 a zi am facut testul beta si spre surpinderea noatra .....POZITIV (734). In fiecare zi de la inseminare am citit acatistele SF Ioachim si Ana, SF Maria si Domnului Isus. Am reusit din prima, nu ne vine sa credem. Dupa ani de tristete, plans, lacrimi....am reusit. Dumnezeu a facut ca acest lucru sa fie posibil. Inseminarea am facut-o la Medlife cu dl doctor Albu Dragos. Un medic extraordinar si nu spun asta pt ca am reusit. As fi spus asta indiferent de rezultat. Eram hotarati sa continuam (tot la dl doctor) pana la 3 inseminari (asa ne recomandase dansul, dupa care FIV). Este un om in adevaratul sens al cuvantului. As dori ca multe dintre noi care nu scriu pe aceste site-uri dar sigur vizualizeaza mesajele voastra, ca in cazul reusitei sa spuna. Vad ca 80% scriu doar cele care din pacate nu reusesc si nu este OK. Sunt multe dintre noi care ne confruntam cu acesta triteste si care reusim intr-un fel sau altul. Este bine sa spunem si celorlalte: unde, cu ce doctor, simptome si tot felul de amanunte care le-ar ajuta pe fetele mai putin norocoase, dar care intr-un final stiu sigur ca vor reusi. Simptomele mele au fost: In 3-4 zile de dupa inseminare m-au durut ovarele destul de rau, durerea disparea incet incet. Din ziua a 10 a au inceput dureri de burta destul de puternice, dimineata stari de greata si dureri de san. Daca aveti si alte intrebari va rog sa-mi spuneti, cu drag va voi povesti fiecare amanunt. Ma puteti gasi si pe mess la ID-ul rammy_79. Va pup si va doresc mult noroc si multa credinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Crisstal.Ce faci? Cum sunt analizele?[pup] Mie mi-a iesit mutatia A1298C heterozihot...[bang] Alexa, am vazut ca la fel esti si tu...ce a zis dr.Moisa? Eu am sunat-o azi, si mi-a zis ca " se putea si mai rau"...si " ramane cum am stabilit"(adica in ziua 9 a cm pt. eco+ test de ovulatie).Tie ti-a dat ceva tratament inainte sau dupa inseminare? Am tot citit dincolo la trombofilie ca fetele iau aspenter si dupa confirmarea sarcinii fac clexane. Astept sa vad ce imi zice cand merg la cabinet.De sambata de cand am vazut rezultatele sunt cam tulburata si am o durere de cap de-mi vine sa urlu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...