Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 74 Anul nou sa ne aduca multi bebei !


Recommended Posts

Buna fetelor [flo] Carmen,ce sa iti zic decat ca imi pare rau [bang],dar probabil ca nu este asa grav daca Dr Moisa ti-a zis ca mergeti mai departe.Sunt sigura ca are rezolvare ptr toate,ca doar e o profesionista. Eu am fost la dansa sambata si m-a trimis la un medic genetician,ca a zis ca nu intelege rezultatul.Si mi-am facut programare maine sa vedem ce spune medicul daca mai merg mai departe cu bebe sau nu [q],avand in vedere ca mi-a iesit o anomalie cromozomiala.Mi-a dat si mie de facut si gena PAI,asta ca o paranteza la cele ce spunea Alexa mai sus. Eu am platit 350 ron la cariotip la Genetic Lab...aici am gasit mai accesibil ca pret. Pupi [pup] Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica [gravired] CRISSTAL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara ,fetelor eu de ceva vreme urmaresc subiectul vostru pentru ca urmeaza sa fac si eu o inseminare intrauterina.Problema la mine este ca foliculii sunt foarte mici in z7 aveam un folicul de 11 mm doctorul mi-a marit doza de menogon de la 3 injectii la 4 injectii in z10 aveam doar 2 foliculi pe ovarul stang de 11 si respectiv 12mm apoi ca in z12 sa am doar un folicul de 11mm pe ovarul stang.endometru era de 8mm din z7 si a ramas asa.ovarele si uterul normal. Va intreb exista sanse sa urmezi alte tratamente pentru marirea foliculor? Va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisstal, iti doresc succes la genetician, poate nu e chiar asa rau.O sa vorbesc saptamana viitoare cu dr. sa vad ce analize mai fac(facem)si daca e cazul de inseminare sau nu.Tu mai ai si optiunea de adoptie, eu nici asta nu am cum sa fac[q]...sotul meu are hepatita c si nu ne-ar aproba niciodata dosarul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Altesa - nici nu am stiu ca are vascozitate crescuta pana acum in momentul inseminarii. La celelalte spermograme nu scria nimic de lucrul acesta. Chiar si eu am ramas surprinsa. Pe mine ma stresa morfologia care nu prea era ok. Eu nu am facut pana acum HSG-ul si nici laparo. Am mers pe incredere ca totul este ok. Nu avusesem nici o problema pana acum, gen raceli sau mai stiu eu ce. Si in urma tretamentului homeopat doctoul mi-a spus ca daca si daca ar fi fost vreo problema cu trompele s-au desfundat pana acum (in urma tratamentului lui) de 1000 de ori. Asa ca am avut mare incredere si in el si a fost ok. Tu de ce faci laparo? Te pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, am folosit Sure Check si s-a pozitivat imediat. Am mai folosit si Barza dar nu prea mi-a placut, a doua liniuta a aparut tarziu si era f pala. Mai imi plac si testele Minut, dar nu le-am gasit decat impreuna cu testele de ovulatie, nu stiu daca se vand si separat. Iar lega de IA, nu stiu ce sa-ti spun. Am facut 7 pana acum si pe ciclu natural, si cu stimulare ovariana. Cam mereu a fost la fel. Cand foliculii au avut peste 20-22 mm am facut Ovitrelle si la un interval cupreins intre 12-36 ore am facut inseminarea. Doua dintre inseminari au fost reusite, la amandoua am fost stimulata cu gonal de 75 UI/zi, iar inseminarea am facut-o la 36 h dupa Ovitrelle. Ca si simptom a fost o durere de ovare cam prin zilele 9-10. Eu le interpretez ca pe semne precoce de sarcina, mai ales ca nu am asfel de simptome inainte de menstruatie, dar nu pot garanta ca este asa sigur. Amandoua sarcinile s-au oprit in evolutie, dar raman aspiranta in continuare. Iti urea bafta multa cand faci testul. MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rammy_79
Buna, Va scriu pentru prima data si vreau sa va spun povestea mea, in speranta ca multe dintre voi vor avea puterea si curajul de a merge mai departe. Eu si sotul meu ne 'chinuiam' de 4 ani sa avem un bebelus si ....nimic. Am facut 2 ani tratament homeopat...nimic. Analizele mele au iesti bine. Ale sotului un pic mai rele (teratospermie usoara). A facut in luna dec 2010 un tratament cu antibiotice. In luna ianuarie a acestui an am facut prima noastra inseminare. Azi in a 15 a zi am facut testul beta si spre surpinderea noatra .....POZITIV (734). In fiecare zi de la inseminare am citit acatistele SF Ioachim si Ana, SF Maria si Domnului Isus. Am reusit din prima, nu ne vine sa credem. Dupa ani de tristete, plans, lacrimi....am reusit. Dumnezeu a facut ca acest lucru sa fie posibil. Inseminarea am facut-o la Medlife cu dl doctor Albu Dragos. Un medic extraordinar si nu spun asta pt ca am reusit. As fi spus asta indiferent de rezultat. Eram hotarati sa continuam (tot la dl doctor) pana la 3 inseminari (asa ne recomandase dansul, dupa care FIV). Este un om in adevaratul sens al cuvantului. As dori ca multe dintre noi care nu scriu pe aceste site-uri dar sigur vizualizeaza mesajele voastra, ca in cazul reusitei sa spuna. Vad ca 80% scriu doar cele care din pacate nu reusesc si nu este OK. Sunt multe dintre noi care ne confruntam cu acesta triteste si care reusim intr-un fel sau altul. Este bine sa spunem si celorlalte: unde, cu ce doctor, simptome si tot felul de amanunte care le-ar ajuta pe fetele mai putin norocoase, dar care intr-un final stiu sigur ca vor reusi. Simptomele mele au fost: In 3-4 zile de dupa inseminare m-au durut ovarele destul de rau, durerea disparea incet incet. Din ziua a 10 a au inceput dureri de burta destul de puternice, dimineata stari de greata si dureri de san. Daca aveti si alte intrebari va rog sa-mi spuneti, cu drag va voi povesti fiecare amanunt. Ma puteti gasi si pe mess la ID-ul rammy_79. Va pup si va doresc mult noroc si multa credinta.
Ola rammy ma bucur enorm pt tine. Sunt si eu in a 8 a zi de la inseminarea dubla. Am facut o tot la Medlife la Dr. Albu sper sa iasa testul si la mine pozitiv... in fiecare zi incerc sa imi dau seama daca sunt sau nu insarcinata stiu ca trebuie sa am rabdare dar na stim cu toate cat de grea e asteptarea... Eu de cateva zile de 3-4 zile mai exact mi s-au marit sanii si sunt foarte sensibili la atingere si momentan simt un mic disconfort in partea dr a abdobenului... acum nu stiu ce sa cred sper sa fie de bine si sa nu fie simptomele inaine de menstruatie... Va pup pe toate [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...