Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 74 Anul nou sa ne aduca multi bebei !


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA
aruam daca zici tu te cred voi poate stiti mai bine vroiam sa compar cu valorile voastre desii fiecare reactioneaza altfel. cora cu cea de azi am facut 7 si mai am sa fac maine si vineri. de ce ma intrebi?
Altesa eu am facut inseminarile numai pe ciclu natural si ca idee voiam sa stiu cu ce ai facut stimularea,am vazut ca ai folosit si clomifen combinat cu menopur,poate pe viitor incerc si eu o astfel de schema,la mine e un pic mai greu pt ca am si insuficienta ovariana[pup] Bafta mare la inseminare si sa se lase cu gemeni[olala][olala] "DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cora toata viata mi-am dorit gemeni mai ales ca am veerisoare gemene si sotul a avut in familie iti dai seama tot neamul a fost fertil mai putin eu. Sa-mi dea Dumnezeu macar unu nu mai zic de gemeni cred ca as fi in al 9 lea cer , rezist si la tripleti numai sa fie. Insuficienta ovariana cu lipsa ovulatiei ce am eu nu e accelasi lucru?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cora sa sti ca tratamentul pe care l-am facut luna aceasta e schema mea proprie nu a doctorului care nu mi-ar fi dat in veci clomifen cu menopur. El luna trecuta mi-a dat Femara (letrozol) ca cica asta nu ar subtia enometrul si closty da insa eu am avut rezultate mai bune la closty luna aceasta asa ca ... Oricum nu i-a convenit ca m-am apucat fara stirea lui de tratament insa nu avea incotro mi-am facut beta pe 22 si ca pe 25 cand era termenul nu lucra nici un laborator doar era Craciunul. Beta a iesit 1,20 si pe 25 la 6 dim veanea mosu rosu in chiloti si cum doctorul a fost in concediu pana ieri m-iam facut singura o schema si iata ca a fost bunicica . Oricum mai buna ca luna trecuta. Stiti care ar fi culmea succesului ; sa raman gravida pe propiul tratament.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA
Azi am fost la cea de-a 2 -a eco si am asa:OD 1 folicul de 15.78 ;OS 1 folicul 10,46,1 folicul de 16,35 si endometru 6.25. DR. mi-a spus casa mai duc vineri la control si daca e bine imi da pregnilul si luni ma prezint la IUI. Intre timp mai fac menopur 75 Ui. Cele care a-ti facut inseminari imi puteti spune ca foliculi ati avut in ziua inseminarii si cu ce tratament i-ati obtinut?
LA prima inseminare am avut 2 foliculi dominanti. Nu mai tin minte exact dar parca unul de 17 si unul de 18. Mi-a zis ca pot sa fac gemeni. S-a prins, dar ... s-a oprit. LA a doua inseminare am avut un sigur folicul dominant si vreo doi mai mici. Unul de 19mm, care ma trege de pantaloni in timp ce scriu. [:D] Tratament: OvaMit ziua 3 pana in ziua a opta, 4 zile de Puregon 50UI si apoi Puregon 100Ui pana la inseminare. Pt endometru, Oestrogel si Cycloprogynova (pastilele albe) a doua oara si prima oara Oestrogel cu Viviflor. Mie imi place ce a gasit dr acolo. Se pare ca sunt 2 dominanti si sunt foarte apropiati ca marime. Tin pumnii. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...