Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 74 Anul nou sa ne aduca multi bebei !


Recommended Posts

[s][s][s] La multi ani Sfintului Ion si derivatelor! Sa fie sanatoasi si fericiti alaturi de familiile lor ! [s][s][s]
[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA
doamne dankuta sa dea domnul sa am si eu parte de foliculi astia sa ma traga si pe mine de pantaloni peste 9 luni sau makar sa nu ma lase sa dorm noaptea [:D][:D][:D] dupa ce iti dai seama ca sunt dominanti? maine aflu cat au mai crescut
O sa fie si la tine un folicul mic si urlacios peste cateva luni. O sa vezi. [pup] LA fiecare CM, in fiecare ovar incep sa se maturizeze cativa foliculi. De cele mai multe ori ajunge numai unul la maturitate. Restul nu mai reusesc sa atinga maturitatatea. Foliculul dominat este cel care est cel mai mare. Din ce scrisesei tu reiesea ca 2 dintre ei sunt foarte apropiati de marime, diferenta fiind foarte mica. Asa a fost si la mine la prima sarcina - 2 dominanti, unul fecundat si tot unul avortat. Continui sa itesc sa vad ce scrii despre recolta de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA Fetelor astazi am fost la ultima eco si cei 3 foliculi ai mei au crescut pana la 21,54 ,21,27 si 14,27. iar endometrul este 10,42. maine seara la 12 fac pregnilul si luni inseminarea care de data asta o sa iasa cu ochisori
Pfoai! Ce frumuseti! [olala] Auzi? [barfa] Eu nu inteleg ceva. De ce nu ti-a facut IA acum? Cezara, dupa ce m-a descoperit cu un folicul dominant de 19mm, mi-a facut Pregnylul si la o ora- o oara jumate maxim, mi-a facut inseminarea. Eu nu vreau s ate sperii, dar nu crezi ca te lasa sa astepti prea mult? Acum, mi-am dat si eu ca pararea. Poate dr tau merge altfel decat Cezara. Eu stiu ca asta a dat roade la mine si mi se pare cea mai buna metoda. Sunt cam subiectiva. [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aruam
Cora tu ce mai faci? Cand urmatoarea IA? Eu luna aceasta nu mai fac pt ca mi-a dat un set de analize printre care AMH si inhibina B pt ziua 2-3 a CM. Tu le-ai facut pe astea? [pup][pup] in 2011 o sa fiu [gravi] Doamne ajuta [ruga]
Aruam,te pup si iti tin pumnii[pup] Eu am facut deja AMH si Inhibina B,sper sa mai incerc si eu de 2 ori,in caz ca nu reusesc voi renunta[pup] "DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doctorul meu zice ca inseminarea se face la 36 de ore dupa pregnil ca atunci are loc ovulatia mai mult nu stiu sa-ti spun dar o sa-i comunic si lui chestia asta sa vedem ce zice. Si oricum eu ovulez mai tarziu deci luni ar fi ziua a 17 a la un ciclu de 34 ,35 uneori 45 de zile ,.emia facuta pe 10 luni iese la 33 d zile. Data trecuta am facut iui in ziua a 16 a
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atesa, azi faci inseminarea, nu? Multa bafta! Sensibila,mai tii minte la cate saptamani ai facut prima eco? Am facut eco la 6 saptamani si nu s-a vazut mare lucru, doar un mic punctulet localizat in uter, prea mic ca sa poata fi masurat. Ma gandesc ca poate nici ecograful de la dr. Moisa de la cabinet nu este prea performant. Ma duc iar peste 2 saptamani, dar vroiam sa stiu cum a fost la tine MTHFR A1298C heterozigot, 1 sarcina pierduta 5 sapt – obt prin inseminare [gravi] 5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...