Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 74 Anul nou sa ne aduca multi bebei !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alexa78 Sensibila,mai tii minte la cate saptamani ai facut prima eco? Am facut eco la 6 saptamani si nu s-a vazut mare lucru, doar un mic punctulet localizat in uter, prea mic ca sa poata fi masurat. Ma gandesc ca poate nici ecograful de la dr. Moisa de la cabinet nu este prea performant. Ma duc iar peste 2 saptamani, dar vroiam sa stiu cum a fost la tine
O sa-ti spun si la mine cum a fost. AM fost prima data la 5 saptamani jumatate si a vazut o pata neagra in uter. LA 6 saptamani jumate am vazut activitatea cardiaca, vezicula vitelina si embrionul. Toate astea lea- vazut in 0.9mm sac gestional. Eu am facut eco la Cezara Bucur. Acum, depinde de ecograf si de ochiul dr. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa78 – si eu tot la 6 saptamani am facut eco si se vedea tot un punct in uter. Daca nu ma insel ca nu am dosarul la mine avea cam 7 mm Urmatoarea a fost la 9 saptamani cand i-am vazut si activitatea cardiaca. Da ecograful de la ea nu e foarte performant, dar daca este in uter si s-a vazut e semn bun. Gandeste pozitiv si o sa fie bine. Nu uita de nospa sau uscosin la cea mai mica durere, sau dupa o zi obositoare ca dupa cum spune dr Moisa uterul se poate contracta si exista risc de eliminare a bebelului. [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Sper ca o sa ma primiti si pe mine aici deoarece vreau sa fac o inseminare luna asta sau luna viitoare depinde daca o sa imi gasesc doctor.Altesa ma bucur ca te-am gasit aici, nu ma mai simt asa singura.Acum stiu ca o sa va disper dar vreau sa stiu cat mai multe detalii despre inseminare, cu ce doctor/a sa o fac si cam cat costa cu tot cu trat, eco si asmd.Va multumesc si astept cu nerabdare raspunsurile voastre. PS: Mai face cineva cu mine luna asta sau luna viitoare IA?Am uitat sa va spun ca problema la noi este sotul, oligospermie cu astenospermie marcata.Eu ok, pana acum. D-zeu ne iubeste!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa daca ai posibilitate financiara ti-l recomand cu caldura de dr Albu ,eu sunt super extra multumimita de el,este precaut , abordabil ,te asculta ,iti explica si e genul de om care iti inspira incredere.(plus ca iti raspunde la mesaje la orice ora) Eu sunt ziua 2 de la IA asa ca daca ai nevoie te ajut cu orice informatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa1986 - cel mai ieftin iesi cu Ia la Giulesti, acolo e 250 lei daca o faci cu sperma de la sot sau donator adus de tine si 450 lei cu sperma de la banca lor. Eu am dat in ianuarie 2009, 200 lei IA + 250 lei spaga la dr + 15 lei stimularea cu ova-mit + ceva spaga (50 lei-80 lei) pt monitorizarile care in Giulesti sunt gratuite. Apoi mai poti sa faci si la Daci aMedical Center unde e 600 lei IA de la sot sau donator adus de tine, banca nu au + 80 de lei fiecare monitorizare Sau Cabinet Moisa 400-450 lei IA indiferent ca e de la sot, donator adus de tine sau de la banca + 60 de lei monitorizarile. Consulatia inata parca era 130 lei Cam asta stiu eu sa iti spun din experienta mea [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cora, am facut IAS. Eu am probleme. Am facut stimulare cu gonal, un pen de 450 din care am facut cate 75/zi. Am obtinut 7 foliculi, iar in ziua inseminarii unul se sparsese si eliberase ovulul. Cred ca raspunsul asa bun la stimulare s-a datorat faptului ca am facut stimulare si in luna anterioara (noiembrie). Sensibila si Dankutza multumesc pt raspunsuri. Sensibila si eu ma gandeam ca nu este prea performant eco de la Moisa de la cabinet. Acum sper ca asta sa fie motivul pt care nu s-a vazut mare lucru. Nu stiu ce sa mai zic. Saptamana viitoare ma duc iar la eco. Intre timp am avut si o sangerare si mi-e teama sa nu pierd si sarcina asta. Iau tratamentul si astept. Mai mult decat atat nu am ce sa fac. MTHFR A1298C heterozigot [gravi] 6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...