Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovleceii veseli intampina impreuna 2011!!! (15)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei
Citat:
citat din mesajul lui Iulika29 Mamideandrei ce frumos ai petrecut![olala]Si eu am petrecut un revelion pe internet cu Bubu pe vremea cand eu eram in romania incå.
te pup cu drag! Daniella cum a petrecut revelionul?
[pegeam] Se scutura din nori, de sfinte sarbatori, povesti cu ingerasi, pentru copii poznasi, povesti cu sfinti parinti, pentru copii cuminti [pegeam]
[url="http://picasaweb.google.com/114023246079607460481/Craciun2010?authkey=Gv1sRgCL_uv4Tk24KYjwE&feat=directlink"] ANDREI [/url]
Dansånd , asa a petrecut.[olala]Chiar stateam cu Bubu si ne uitam cu facea burtica valuri.[bibe]Incercam så o prindem de fundulet, dar e prea rapidå.[olala][olala] [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 30+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi am fost la sanius la munte. Si a adormit pe masina in drum spre casa, asa ca dupa 10 minute de somn s-a trezit fresh si nu am mai reusit sa-l adorm [:D]. Eu am baut o cafea la ora 12 si parca sunt in priza si acum! Se anunta o noapte cu chef! [pk]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu[pup] sa va fie de bine saniusul! poate ca va avea un efect bun asupra puiuluisi va dormi mai bine; tare rau imi pare ca va chinuiti noaptea:( Noi nu am facut nimic foarte special in noaptea dintre ani (adica, na! ce pot face doi parinti cand copilul in sfarsit adoarme??! se uita la filme, logic[:D] ) ...ziua in schimb, a fost grozava! ne-am plimbat, am vazut locuri frumoase (v-am mai spus? daca Raiul exista, cu siguranta este undeva, la malul marii), Ana a picotit o jumatate de ora in masina si noi ne faceam cu ochiu si ne inghionteam ca, vezi doamne, ce bine (si mai ales, ce devreme!) va adormi copilul nostru seara..ashhh! la 22:15 era lungita pe burta sa o pupe pe Ariel...ce sa mai zici?[pk] Undeva gresesc, asta este clar! uite, acum doarme somnul de dupa amiaza...este 18:20 la noi; doarme de la 17; cum Dumnezeu sa reusesc sa o culc la 20:30 in conditiile acestea? mai, eu stiu ce vreau, pentru ca Ana a avut perioade cand dormea si asa, devreme. Maine dimineata incercam sa o trezim pe la 7, sa vedem daca functioneaza; in ultima perioada se trezeste pe la 8-8:30. Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana pe mine nu m-ar deranja sa se culce al meu tarziu, dar sa doarma dimineata [:D]. El si cand se culca la 12 se trezeste la 6 jumate. Oare cum ar fi sa o lasi sa doarma dimineata cat poate, dar sa ii faci un singur somn pe zi? Asa pe la 2? Nu rezista pana la ora aia, asa-i? Al meu se trezeste la 6 jumate, mai doarme un somn pe la 10-11, apoi inca unul la 16-17 si apoi cel de noapte pe la 11 in general. Somnurile sunt scurte, normal [:D]. Dar apropo de programe dereglate... am zis mai inainte ca a dormit 10 minute pe masina si nu-l mai pot culca. Ei bine acum nicicum nu m-am mai putut intelege cu el, a fost isteric de oboseala, asa ca l-am adormit. Asta e somnul de dupa-amiaza, desigur, peste care sarise. Peste o jumatate de ora se va trezi fresh, ca am mai patit asa. Apoi cand il voi culca oare?
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, fete minunate!!!
Sa aveti un an nou bogat in impliniri, cu copii sanatosi si vioi, cu soti intelegatori care sa va sustina in tot ce faceti, iar voi sa infloriti asemeni unei flori de dovlecel! Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url] „ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cum zilele trecute am suferit enorm ca nimeni nu intreba de mine, am zis ca ar fi cazul sa va zic acest lucru[pk]. JOKING, avcoz!!! Deci, am avut o perioada destul de agitata in care am incercat sa pun la punct anumite aspecte legate de ceea ce-am construit pana acum. Am descoperit ca nu-s perfecta. Si eu nu constientizam [olala]. Eram ferm convinsa ca nu se poate mai bine de atat. Apoi mi-am refulat neputintele pe cei dragi. Si s-a dus naibii tot. Am pus astrele sa lucreze si le-am aliniat corespunzator. De Revelion am stat acasa. Ne-am distrat cat s-a putut de bine in 4. Mai bine de atat nu s-ar fi putut. Radu nu s-a speriat de bubuituri, ba din contra, a avut somnul mai profund [:D] Andra a impuscat la greu vechiul an, apoi ne-am asezat putin la masa, ne-am sampanuit, ne-am facut promisiuni, ne-am urat fiecare cateceva, ne-am imbratisat si ne-am pupat. Pe la 2 noaptea eram in lumea viselor. Eu am avut probleme cu somnul de noapte al lui Radu. Din fericire suntem bine de tot. O singura trezire dar si aia destul de scurta. Trage 5-10 min la [alap] si dup-aia se rasuceste si se abandoneaza in bratele visului sau de copil bun. La noi toate "nenorocirile" au fost provocate si de dinti. Acum, la ultimul recensamant avem 14 si balim la greu. Ii asteptam cu covor rosu, colac si sare pe ultimii 2. Raluk Speram sa vine cat mai curand ziua aia in care o sa ne anunti ca in sfarsit dormiti mai bine. Probabil ca o sa se intample si atunci cand o sa manance si altceva in afara de san. Stateam si eu si ma gandeam ca poate ca intr-adevar este suficient lapte pentru Alex dar, evident ca se digera mult mai repede decat solidele si avident ca se cere mai des. Si daca el papa doar laptic bun-bun, evident ca nici kk nu e ca la astilaltii...asa ca Relu cu mirosul, cam are dreptate. Hai te pup, fato! Uky sper ca pana acum Carina sa fie ok. Va imbratisez dragelor si...bineinteles ca astept multimea de pozici frumoase de la munte. Bia [grup] Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url] „ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili in mesajul tau de revenire sa ma aflu acolo la panou e o mare onoare!!! [flo][flo][flo] Ma bucur ca ai trecut peste perioada grea. Poate candva ne vei spune si ce s-a intamplat, eu sunt sigura ca ne-ar prinde bine. Cu lapticul e foarte posibil. Adica atunci cand se trezeste la o juma de ora si suge doar putin sunt constienta ca i-a ajuns pe o masea pe care nici n-o are [:D]. Problema apare cand mai are cate o noapte in care doarme 7 ore legat. Si astea sunt in zilele in care nu mananca solide [alcool]. Si in noptile in care plange continuu, si eu presupun ca sunt de vina maselele, dar uite ca noi tot numai 8 dinti avem din septembrie... Deci Alex are si un stomacel mai sensibil. Si eu si Relu suntem cu probleme cu intestinele, deci are pe cine sa mosteneasca. De asta am si luat-o mai incet cu diversificarea, pentru ca de la prima lingurita de suc de mar deja au inceput problemele. Si am incercat pe cat posibil sa le fac toate cat de treptat am putut si tot degeaba. Asa de atenta trebuie sa fiu si seara, sa nu-i dau solide dupa ora 7 de exemplu, pentru ca atunci am observat ca noaptea e compromisa. Chiar daca i-am dat ceva usurel, care am considerat ca nu baloneaza, toata noaptea se rostogoleste facut carlig, urla si din cand in cand se screme sa faca greu un partz. Pentru cateva minute se linisteste si apoi o ia de la capat. Deci la noi in zilele in care refuza vehement orice mancare doarme mult mai bine si se trezeste de doua ori pe noapte. Am citit ca sunt copilasii foarte diferiti, ca sunt care sunt pregatiti pentru diversificare la 5 luni, si altii la 8. Ca nu poti face o regula pentru toti. Dar chiar asa de "special" sa fie al meu incat sa nu fie pregatit nici la un an si doua luni? Cine stie? Eu invat zi de zi de la el cate ceva. Ieri l-am fortat sa manance fructele. Da, se poate si asta. Lui nu-i plac deloc fructele si ieri am vrut sa vad daca il pot forta. Ii desclestam dintii cum puteam si acolo ii rasuceam lingurita, si apoi ii tineam cu mana gura inchisa. Asa a mancat cu jale vreo 3 lingurite cu fructe. Dupa 20 de minute a inceput sa aiba diaree, si a avut de doua ori ieri. Mi-am dat seama ca de multe ori si noi adultii nu ne simtim in stare sa mancam fructe, avem nevoie de ceva mai solid, simtim ca ne-ar deranja stomacul o masa de fructe. Asa ca ieri am invatat ca ar trebui sa il ascult, asa cum o fac in multe alte domenii. Doar ca la cel cu mancarea pentru un moment imi pierdusem din vedere principiile. Eu trebuie sa-i ofer o varietate de alimente si el isi va lua daca are nevoie si ce are nevoie. Trebuie doar sa am rabdare. Am impresia spre final ca acest mesaj al meu e mai mult pentru mine decat pentru tine [:D]. Iarta-ma. Te pup cu drag si ma bucur ca totul e bine la voi acum! [pup][pup][pup] An nou fericit!
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...