Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovleceii veseli intampina impreuna 2011!!! (15)


Recommended Posts

Salutare! Noi am azi fost la munte,ne-am dat toti cu sania,a fost suuuper![pk] Lili,eu am vazut scutece speciale pentru baieti (erau si pt fete) de la Pampers. Cele de baieti au ambalaj verde+albastru iar cele de fete roz+verde. Si au si maimea 4 si 5. [pup][pup][pup] Later edit: acum am dat o cautare pe google si de fapt is chilotei,nu scutece normale. Scuze de eroare [:D] [flo] [i]Mamica de 2 nazdravani si de pui mic in burtica [gravired]9+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Meli astia de la Pampers i-am incercat deja si sunt mult prea "subtiri" pentru productia noastra. Ei sunt facuti subtirei pt marketing...dar s-au nashpetit in ultima perioada. Iar mirosul lor ma ucide. Ala de aloe sau de ce-o mai fi. Voi ce folositi? Sau nu aveti pb de genul acesta? Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url] „ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili..eu iti recomand de la pampers sensitive cele nou aparute cred ca le zice max dry. Noi folosim (varianta autriaca adica baby dry) cele cu eticheta mov pe ambalaj alb si tin 12 ore fara probleme. Asta dupa ce am incercat tot ce se poate. Ziua folosim si noi huggies dar mie nu mi se par ca rezista peste 5 ore (testat noaptea!). Mihaela...[flo]. Eu am tare multi amici in Montreal...daca vrei detalii ti le dau pe pm. Sunt oameni sufletisti si corecti...si haiosi pe deasupra...poate ti-ar prinde bine compania lor. Si eu am inteles ca esti doar tu si Josh...imi imaginez ca nu e simplu. Biaz [pup][flo][pup]..sa treaca tot. Abia astept sa ai putin timp sa ne mai povestim... Cristina...imi pare rau ca nu a fost ok petrecerea de Rev... Noi am chefuit pana la 4 (dar e drept , am dus noi papica si bauturica). Tare bine ne-a prins iesirea dar suntem baboni rau...nici acum nu ne-am revenit dupa orele alea de somn pierdute [bang][alcool][bang]. Mely..la ce munte ati fost? [*] Isabela Maria [*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili,noi folosim Pampers si sunt multumita de ei. Se intampla uneori sa-l schimb abia pe la 10-11 dimineata dar nu e ud deloc. Probabil avem productia mai scazuta [:D]. Vik,am fost in Apuseni (com. Horea),la bunicii mei. Am impuscat 2 iepuri deodata,si vizite si ture cu saniuta. [:)] [i]Mamica de 2 nazdravani si de pui mic in burtica [gravired]9+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihala La Multi Ani! Imi pare rau de incidente, cred ca asa e in orice loc nou. Oricum ai avut mare curaj sa pleci singura. Si noi avem prieteni la Monteal si ei sunt foarte multumiti. Cred ca cel mai greu iti este pentru ca esti singura, nu ai un umar sa plangi si daca ai nevoie nu ai cu cine sa il lasi pe Joshulin. Noi suntem aici pentru tine dar nu e acelasi lucru daca esti cu cineva in persoana. Cred ca dupa ce mai cunosti mai multa lume, mai iesi in societate cred ca o sa fie mai fain. Te pup [pup] Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, Libero up&go nu tine nici la noi, doar cel normal. Alana am luat vreo 6 pachete la deschiderea dm in BM [:D], cand au fost la reducere 50%, erau mai ieftine decat toate scutecele de pe piata asa. De atunci nu am mai luat, si pentru ca nu tin peste noapte, si pentru ca se irita de la ele (da, ecologice...!). Meli si noi am fost si ieri si azi la sanius la munte! [olala]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Am culcat si eu un pui mic istovit.Am ajuns azi la urgente cu el pt ca de azi-noapte a inceput cu febra destul de maricica si a fost foarte molcut.Ii trecea f putin de la supozitoare dar ii revenea rapid inapoi.Cu papica a fost oki prima parte a zilei.A påpat, mai putin, dar a påpat.Nu prea a vrut så bea nimic lichide.a mancat in schimb o para , o mandarina si a baut laptic caldut. De la ora 14 nu a mai vrut absolut nimic så bea si febra a crescut pana spre 39,9.S-a facut din ce in ce mai moale in bratele mele unde atipea as acate 5 minute si apoi se trezea si urla si mi s-a parut ca il doare gatutul ca se auzea si asa un plans ragusit. Asa ca am plecat la spital mai ales ca nu ii mai trecea febra cu supozitoare.Ne-am incarcat cu rabdare, ceva de rontait pt mine [:D], de baut( ultima data cand am fost pt mine, cat am asteptat dr. ardeam så rontai ceva).Ei bine surpriza in 45 de minute am fost si consultati, luat analize( exudat din gatut si probe de sange din acelea usoare din degetut) si rezultatul f repede. Intre timp Bruce isi revenise complet.Va spun la sfarsit ce cred eu. A rontait in continuu niste grisine apoi a cerut apicå si a baut bine.Febra incepuse så ii scada, el facea show pe acolo.Mi-a placut f mult ca nu ne-a lasat in sala de asteptare de care imi e mie frica , pt ca pleci mereu cate ceva de la alti copilasi.I-am spus daca se poate så ne dea o camera din aceea unde se asteapta dr ca sunt gravi si imi e frica så nu iau eu vreun virus de la vreun copilas bolnavior si mi-au dat, au fost ff draguti. In fine nu are nici infectie in gat, nici in alta parte ci vreun amarat de virus.Aici nu pun niciodata febra atat de mare pe seama dintilor fie ei si canini.Nici macar nu s-a uitat la ei, dar i-am vazut eu ca erau umflati rau, rau si gingia tare rosie. Asa, cum spuneam , cand am iesit din casa el era asa lesinat si pe drum spre masina a inceput asa så invie.Si in masina mi s-a pårut ca incepe så ii scada febra si devine mai in putere.Nu stiu daca e posibil dar eu am vazut ca gura aceea de aer i-a facut bine.De aceea eu cred ca nu e tocmai ff rau chiar daca au febra så fie scosi pt 15 minute la aer afarå. Acum eu mi-am dat cu pårerea , nu tb så o luati ca atare.Asta am obs eu la Brucu meu. Kawa nu imi vine så cred cum ai plecat tu singuricå.Esti tare curajoaså!!!Te admir!Doamne cum reusesti så le faci pe toate cu un copil non-stop dupå tine..carat si altele, off.Iti doresc multå putere , mami si multa sånåtate Joshulinului scump.Sper din tot sufletul så reusesti så te linistesti si så fie totul bine pt voi. Liliac eu folosesc Libero din alea comfort fit nu Up&Go.Sunt multumita.Daca ii schimb pampersul cand se culca rezista la fix pana dimineata.Dar s-a intamplat si så se ude putin pe margini, dar f rar.Oricum dimineata e plin de pocneste..(si el tot cu stagul sus e dimineata[pk]) [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 30+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum Iuliko, de la un netrebnic de canin sa i se ridice febra pana la aproape 40?? Mie mi se pare ciudat totusi. Multa sanatate lui Bruce cel jmecheros. Mai, sa stii ca si eu bag antrenamente la [majoreta] [majoreta][majoreta] Sa le iasa schemele corect ca altfel le mananc cu fulgi cu tot! Pupici pe burticel. Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url] „ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Cum Iuliko, de la un netrebnic de canin sa i se ridice febra pana la aproape 40?? Mie mi se pare ciudat totusi. Multa sanatate lui Bruce cel jmecheros. Mai, sa stii ca si eu bag antrenamente la [majoreta] [majoreta][majoreta] Sa le iasa schemele corect ca altfel le mananc cu fulgi cu tot! Pupici pe burticel. Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url] „ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)
Nu mami eu cred ca in nici un caz nu poate så fie febra asa mare la dinti.Eu ziceam ca am apucat så vad ca era si umflat la canini pe langa supårårile lui.[:D] E vreun virus din asta obosit care tb omorat numai cu febra din asta mare. [*]Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si [gravired] 30+ cu [fetita] cu fundita[*]
[aho]Vine,vine Mos Craciun!![aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulika, mami puternica ce esti tu! Ne expui asa usor prin ce ai trecut! Eu cred ca m-as fi plans de numa! Si tu mai esti si graviduta! Pup Brucul mic sa nu mai patiti niciodata din astea! Si pup si burtica!
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...