Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tenerife in decembrie


Recommended Posts

Buna fetelor Am nevoie de sfaturile voastre. As vrea sa ma duc in insulele canare (tenerife in special) intre 22 decembrie si 30 decembrie dar nu stiu ce fel va fi vremea. Noi am vrea sa putem face plaja si inota. A fost cineva in aceasta perioada? Eu am fost numai intre lunile mai si septembrie de-a lungul anilor dar niciodata in Decembrie. Toate sfaturile sint binevenite. Multumesc.[asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi ajungem in Tenerife intre 23 dec-3 ian, tot pt prima data iarna, caci am mai fost in iulie 2006. Dar sper ca vremea sa fie ok pt plaja, sunt f optimista si am multe planuri (ce includ parcuri de distractie pentru copii), deoarece: - am mai fost iarna in Gran Canaria (inceputul lui ianuarie 2008) si a fost o vreme superba si un sentiment minunat sa faci plaja si baie in piscina (incalzita), cand la noi in tara erau munti de zapada (de fapt dupa ce am decolat noi, s-a inchis aeroportul la Bucuresti); - este aici pe forum o fata care a petrecut ultimele 2 revelioane in Tenerife, si mi-a spus, de asemenea, ca au avut vreme buna de plaja de ambele dati, numai apa din ocean era f. rece (asta era de asteptat). Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Buna , noi tocmai ne-am intors din Tenerife , am fost in Adeje unde vremea era superba intre 28 si 33 grade ziua iar seara pe la 22 grade , in sud de obicei este vreme buna ( am inteles ca ploua doar 4 zile pe an ). Am facut baie in ocean iar apa a fost ok . Ziua nu este prea scurta , de la 7 am pana la 7 pm . Vacanta placuta! Dana & Andy(20.02.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de fiecare data in perioada Decembrie-Ianuarie. Vremea este perfecta, in medie 24-27 de grade cu exceptii de 30 grade. In sud e mai cald decat in nord. Diferenta de 5-7 grade. In nord riscati sa prindeti ploaie si vreme inchisa dupa amiaza. Apa este ok, nu e foarte calda dar nici gheata nu e. In noaptea de Revelion imi amintesc ca era chiar cald, purtam doar o rochie cu umerii goi.In alte seri, un sal peste umeri sau o haina subtire sunt mai mult decat suficiente. Vacanta placuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...