Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 10


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata dragii mei,

 

Pe scurt despre vizita la dr.:exista o suspiciune de varicocel, si pentru a confirma/infirma, sotul meu va merge joia viitoare la Dr. Cauni Victor pentru a face o eco scrotala.

 

Dr. i-a zis sotului meu ca nu este un capat de lume, si ca decizia de a apela la FIV este buna, in conditiile in care nu vrem sa mai asteptam. El a zis (ca si dr. meu gineco de altfel) ca analizele ar permite si o sarcina normala (dar destul de greu).[:D]

I-a recomandat sa ia in continuare Spermotrend (2/Zi) si i-a zis sa nu mai ia zinc (Spermotrend contine deja).

 

Tannoo, nu m-am decis unde sa fac cariotipul, as fi vrut la Szeged dar nu stiu daca se poate sau nu.

 

Laboratorul de care vb este in Bucuresti? Cat te-a costat?

 

 

Altesa, draga mea, in seara asta fac un alt tort, sa le dau maine colegilor mei, care mor si ei de pofta.

 

Iti pastrez o felie cu cea mai mare placere.

 

[pup][pup][pup]all

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, remember me?

 

Tannooid="red">,[olala]din cate citesc pe ultimele pagini, chestii ce ma bucura nespus, trebuie sa te felicit! Si o fac din toata inima. Felicitari!!!!! [pup] Cum ai reusit? Daca doresti povesteste-mi pe PM. [pup]

 

Zuzetid="red">, felicitari pt job.

 

Si eu reusit sa-mi gasesc ceva de lucru, am salariul cam mic, dar tot e ceva. In privinta lui bebe, inca nu vine si nici nu am mai facut nimic pentru asta. Cum in tara asta a avea un copil e un mare lux, mai ales pentru cei cu infertilitate, deocamdata asteptam vremuri mai bune.

 

 

Optimista... pana la lacrimi [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinuk, nu ai nevoie de trimitere de la medic;

noi, pur si simplu am sunat pentru programare si am spus ca dorim cariotipul pentru ambii parteneri (am mentionat ca avem 2 fiv esuate);au fost analizati cei 23 de cromozomi ai fiecaruia; cand rezultatul a fost gata ni s-a si interpretat, asta intrand in cost;

intreaba-ma orice, nu ma deranjezi [:)]

 

maya...unde ai fost pana acum?[:D]

merci pentru felicitari [flo]

am urmat o alta procedura fiv, de data asta la budapesta, cu peter kovacs; astfel am avut un beta maaare si un [bibe] pentru care ne rugam sa stea la noi [olala]

decizia de a schimba medicul nu a venit asa usor; am oscilat mult intre kovacs si zadori; insa dupa ce am vb cu p.kovacs vreo 4 luni pe email si, mai ales dupa prima vizita la budapesta am decis sa il alegem; am primit raspunsurile de care am avut nevoie, fara ocolisuri si asta a contat; pe langa astea, punctualitatea (ora programarii se respecta cu strictete) a fost de asemenea decisiva; aaa, si faptul ca asistentele de la receptie vb engleza ne-a placut;

am mai spus si repet: desi sunt aceeasi clinica, kaali, diferentele intre szeged si budapesta sunt majore; de fapt nu incape termen de comparatie [:-@] (nu spun asta doar ca sa ma aflu in treaba; iar faptul ca avem un fiv reusit acolo nu ma influenteaza[:-@])

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Multumesc pentru felicitari. Aveam nevoie sa se intample ceva bun, dupa atata vreme. Am inceput de luni munca si imi place foarte mult. Sper sa dureze cat mai mult sentimentul acesta.

 

Maya, bine ai revenit. Te asteptam sa te mobilizezi. Hai ca si pe mine m-au bagat in priza de la inceputul anului.

 

Alinuk bafta multa cu analizele. Sa dea Dumnezeu sa aveti drumul lin.

 

Altesa, sper ca te-ai mai relaxat putin dupa gura de sampanie[pup].

 

Tannoo & Betty, asteptam sa ne spuneti care sunt rezultatele urmatoarei ecografii.

 

Pup si seara faina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...