Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 10


Recommended Posts

[:D]imi place de mor cand "vad" barbatii in astfel de ipostaze...adica emotionati...ei Gigi Duru'...se topesc in fata unui ecran de ecograf[:D]

 

tannoo,dar la vreun nume v-ati gandit??

pup-o pe Betty din partea mea.

 

____________________________________________________

3 sarcini extrauterine

FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A

3 FIV-uri nereusite

1 FET nereusit

urmeaza FET 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

tannoo miscare tre sa fac sigur..ca dr. mi-a zis la consultatie sa slabesc vreo 5KG[alcool]

eu ma luat vreo 4 KG la stimularea de la IA din noiembrie anul trecut, desi nu am luat decat juma' de pastila de closty 3 zile.

sper ca acum sa nu ma umflu iar ca un balon..mai ales ca tratamentul de stimulare pt FIV o sa fie sigur mai concentrat si mai lung decat cel pt IA...

 

fetelor voi ati luat mult in greutate dupa FIV?

 

 

 

__________________________

IA nereusita nov.2010

sotul OATS moderata

urmeaza FIV martie 2011

[pk][bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinuk la mine primul fiv s-a suprapus cu renuntatul la tigari si am luat 6 Kg (noroc ca ma sufla vantul pe strada cand m-am lasat, adica de la 47 kile, am ajuns la 53). Apoi am facut FET, apoi alt FIV, dar nu m-am mai ingrasat, ba chiar am slabit. La mine "cheia succesului" a fost o cantitate de apa plata/zi, demna de o iapa, cca. 5 kg. La stimularea de la primul FIV mancam ciorba de varza, apoi, am mancat tot ce imi doream, dar nu treceam de 3-4 mese/zi si daca imi era foame in rest, beam apa[:D] Lasa grija asta cu ingrasatul, tu vino cu bebele.

tanno dap, am pierdut anumite postari. Felicitari! indiferent daca are cuc sau dodoasca... important e sa zbiere puternic in cateva saptamani[:D]

 

samiruta mea ia uite ce-am mai completat la semnatura...

 

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tanno ma bucur ca ati trecut cu bine de cele 12 saptamni.[pup]pentru bebelu vostru.

 

Alinuk bafta multa [pup]

 

Aristica si tie la IA [pup]

 

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] 12+ cu [bebic].

[ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!id="navy">

id="navy">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

10x, 10x, 10x entru urari[pup]

 

am scris pe celalat topic, dar scriu si aici: am luat analizele de cariotip si deletiile cromozom Y si sunt OK[:D].

nu stiu cat de mult conteaza..dar eu ma bucur de rezultat:)

 

 

__________________________

IA nereusita nov.2010

sotul OATS moderata

urmeaza FIV martie 2011

[pk][bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinuk, mai ai putin [:D]

nu te gandi acum la ingrasat sau cure de slabire; Doamne Ajuta sa decurga bine procedura si sa vii cu o valoare la beta maaaaaare [olala]

 

aristica, merci pentru urari [flo]

bafta maxima si tie![olala]

 

racheel, ma bucur sa vad ca nu ne-ai uitat [:)]

si ma mai bucur ca si la tine decurge totul bine; cand faci analizele? si cum mai stai cu simptomele?

 

[flo][flo][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...