Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu -95


Recommended Posts

Multumim[pup]..si Alexandru e o dulceata de copil, m-am uitat putin la pozele voastre si sincer nu imi vine sa cred cum trece timpul, ieri cand am masurat-o pe Paula si am vazut ca are 80 de cm am realizat ca nu mai e bebe [:D]ca am fetita mare deja[:D]

 

mami de señorita Paulita (15.11.2009)

http://picasaweb.google.com/morientesdana/PaulaGabriela1anSi1Luna#

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

Question: daca il voi alapta dimineata si seara..credeti ca e nevoie sa introduc si o masa la pranz de laptic? El acum suge cam de 2 ori in timpul zilei, in afara de dimi si seara. Am la frigi lapte de capra si de vacuta bio, luate din Carr4. Asta ma roade cam rau...

poponitzu' meu Matei-Andrei

[vampa]Mami de toddler nazbatios [bonjovi]id="teal">
align="right" id="quote2">

Eu cred ca e suficient cu 2 alaptari pe zi. Iar daca tine mortis sa mai bea laptic si peste zi, poti face incercari: lapte de vaca, lapte de capra, ai variante pana ajungi la laptele praf, pe care stiu ca nu il agreezi. Dar, nu cred ca va fi cazul, peste tot scrie ca la 1 an copiilor le sunt suficienti 500 ml de lapte pe zi si, in general, si-i iau din 2 mese. Eu asa cred, pam-pam.

Bafta la birou! Imi pare rau ca esti nevoita sa incepi lucrul, dar la cat esti de energica, sigur vei face fata cu mare succes.



Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dozz
Citat:
citat din mesajul lui ralu_sebyQuestion: daca il voi alapta dimineata si seara..credeti ca e nevoie sa introduc si o masa la pranz de laptic? El acum suge cam de 2 ori in timpul zilei, in afara de dimi si seara. Am la frigi lapte de capra si de vacuta bio, luate din Carr4. Asta ma roade cam rau... poponitzu' meu Matei-Andrei [vampa]Mami de toddler nazbatios [bonjovi]id="teal">
align="right" id="quote2">Eu cred ca e suficient cu 2 alaptari pe zi. Iar daca tine mortis sa mai bea laptic si peste zi, poti face incercari: lapte de vaca, lapte de capra, ai variante pana ajungi la laptele praf, pe care stiu ca nu il agreezi. Dar, nu cred ca va fi cazul, peste tot scrie ca la 1 an copiilor le sunt suficienti 500 ml de lapte pe zi si, in general, si-i iau din 2 mese. Eu asa cred, pam-pam.Bafta la birou! Imi pare rau ca esti nevoita sa incepi lucrul, dar la cat esti de energica, sigur vei face fata cu mare succes.
align="right" id="quote2">Si eu cred ca sunt suficiente 2 mese de lapte pe zi la vasta asta, dar pentru siguranta eu i-as mai introduce o masa de lactate (iaurt, branza cu smantana, iaurt cu cereale, branza cu avocado, branza cu iaurt, MBS, iaurt cu fructe adaugate), sunt multe variante [pup]Mami fericita de printesa Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata [flo]

 

in primul rand licurici felicitari!!! [pk] care e DPN-ul? oricum probabil vei naste pe la 38-39 saptamani, nu? sarcina usoara si bebe sanatos! [pup] [pup] [pup]

 

monica is la noi a functionat bine pt. iritatii albastru de metil. [flo]

 

ralu - nu-ti face probleme, o sa te reobisnuiesti cu munca, la inceput va fi mai greu. cu cine va sta Matei? si eu cred ca e de ajuns daca suge dimineata, seara si noaptea. [pup]

 

de-acum ne gandim si noi mai serios la bb2, insa problema e ca nu mi-a venit ciclul. ce sa fac sa-mi vina? cam cat de rar ar tebui sa alaptez? [:-@] stie cineva?

 


Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]

zebra roz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyly, gata cu testele, nu are rost sa arunc cu banii, mai astept vreo 2 saptamani si ma infiintez la un eco pentru confirmarea confirmarilor[:D]

Si Amalia are inca ceva treziri de noapte, dar undeva la 2-3 ore cate o trezire, un total de 5-6, si trezirea la 6.30, maxim 7[alcool]

 

Smara, parintii astia..poate nu stiu ei sa se exprime , si eu de multe ori gresesc in exprimare desi gandeam cu totul altfel. E greu cand ei sunt departe, si nu vad zi de zi cat de bine te descurci cu Timi. Pentru ei probabil le ramane in creier ca Timi e racit, Timi nu mananca, Timi se trezeste des noaptea, dar nu vad si cele pozitive care evident ca sunt mult mai muulte. Probabil si de aici le e greu sa te stie singura, sunt sigura ca s-au exprimat ei gresit, una e sa vorbesti fata in fata si una e sa te exprimi in scris. De asta nu suntem o populatie de scriitori.. ca s-ar alege prafu de literatura[:D]

Bine ca sotul te sprijina, socrii la fel, si ca ai trecut cat de cat peste email. Te pup, si urmaresc semnaturica misto[pk]

 

Marijan, uitasem sa iti spun si eu, noroc cu Lyly ca am citit, id="size1">sa nu crezi ca aici e cerc exclusivist, doar astea care apucam sa scriem in fuga calului, intra, te rog, si mai povesteste de voi, cand ai timp!

 

Ralu, tin pumnii sa te reintegrezi usor la job, tare te invidiez ca ai avut curajul sa incepi anul asta munca!!

eu mi-am asigurat inca aproape 3 ani de stat acasa si crescut cupiiid="size1">[alcool]

 

Monis, am bagat si eu un oki pe blog ieri si nu am vazut urcatul scarilor..stii tu [pis]curioasa sa vaza cum urca si coboara Santi.

 

Many, cum mai e cu cinstita? chiar trebe tratament?poate e alarma falsa totusi..

 

Alinus, gata, ai dus-o pe Riana la gradi? sau incep mai tarziu gradinita?

 

La mangalica plouaa si iar plouuuaaa..zici ca e o zi de toamna mohorata[alcool]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica acum am vazut intrebarea ta, noua homeopata ne-a recomandat cand a avut Vlad probleme cu funduletzu violet de gentiana aplicat pe locul afectat si apoi crema de galbenele. Daca zona supureaza presarat praf de turmeric si apoi crema de galbenele.

 

Licu, Lyly din pacate azi trebuie sa incep antibiotice, ciprinol, ca nu vrea sa-mi dea pace parlita.

 

Vlad a avut o noapte buna, adica a adormit pe la 22,45 pe burta lui tati si a dormit pana la 10,33 dimineata, acum este un pic mai bine si ce este importatnt nu mai este marait.

 

Gata ma apuc de desfacut bradul, de spalat, curatenie, etc.

 

[pup][pup][pup]

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Licu, Lyly din pacate azi trebuie sa incep antibiotice, ciprinol, ca nu vrea sa-mi dea pace parlita.

Vlad a avut o noapte buna, adica a adormit pe la 22,45 pe burta lui tati si a dormit pana la 10,33 dimineata, acum este un pic mai bine si ce este importatnt nu mai este marait.

align="right" id="quote2">

iti afecteaza planul de bb2? pup sa treaca repede si ma bucur ca Vlad e bine [pk]



Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09)
poz(n)e
id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...