Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu -95


Recommended Posts

Buna ziua, fete dragi!

Am terminat si noi cu raceala su cu tusea si cu antibioticul ([neand]).Laura_andreea, la fel am patit si noi cu revelionul si toate alea. Tare ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai spune ce tratament ati folosit. Pitica mea tusea si avea ceva secretii in gatut si 2 medici [bang] dupa ce au ascultat-o, au apreciat ca are nevoie de antibiotic. Nici macar nu a facut febra!

Deja am hotarat sa avem in casa siropelul ala de zicea Raluci [flo], si daca mai aud de ceva alternativ tare as aprecia.

Pitica e vesela, am iesit azi la zapada, dar nu prea e entuziasmata sa mearga pe jos asa ca m-a cocosat. Maine ies cu carutul, clar. Inca mai caut o saniuta mai inalta, dar care sa aibe si spatar. ceva idei? Am vazut saniutele fetelor dar nu ma simt eu confortabil sa o tin asa de jos cu manutele prin zapada si caca de catei[:D] (la noi in zona sunt cu nemiluita).

Pup fetele dragi.

 

Angi [mamica] de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si la noi a fost preotul de Boboteaza am crezut ca Mihai se va speria si va plange dar nu a fost asa a stat si l-a urmarit pe popa curios ce face si cand s-a apropiat de el cu crucea el a deschis automat gura sa muste din cruce si apoi a intins mainile din nou dupa cruce si i-a mai dat din nou popa sa pupe crucea, iar cand i-a dat cu busuioc nu s-a speriat deloc.

 

Fetelor voi ati slabit? Eu am slabit enorm de speriat nu alta am 48 kg si eu vream sa ajung la kg din inainte de sarcina adica 53 kg.

Poate aveti vreo reteta de ingrasat un pic (nu mult) ca sunt si ametita de asa slabita si probleme cu fierea (bila) sper sa nu ajung la cutit.

Am mancat de sarbatori non stop dar nu am pus nimic in schimb mi-am aranjat fierea (bila) si nu mai manac numai o data pe zi asa ca iar slabesc, vai de capul meu. Hainele imi pica jos de pe mine si altele nu mai vreau sa cumpar.

 

ALI mama lui MIHAI

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

Am scapat si noi azi de musafiri... asa ca am si eu timp de stat pe net.

De la atatia musafiri Andra si-a cam dat programul peste cap... doarme numai 30-40 min pe timp de zi...mananca putin la ora de masa si giuguleste mai mult intre mese...dar sper sa ne revenim.

Incerc sa pun si niste poze sa vad dak ma lasa....

Va pupik pe toate si va doresc sa aveti un an mai bun di toate punctele de vedere.

 

Mami fericita de strumfita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la doctor, are bronsita la unul din plamani iar tratamentul este pe baza de aerosoli. Ne-a dat un plan de urmat pana vineri cand mergem sa vedem cum se prezinta. Sa vedem cum va decurge distractia in seara asta. Sper sa functioneze ca am platit o groaza de bani pe el [bang] (in comparatie cu preturile de prin tara).

 

Angi, tratamentul prescris a fost foarte simplu si anume: sirop de tuse, picaturi nazale, dormitul pe o perna inalta, antitermic (a avut si febra), temperatura din camera sa fie moderata si umiditate rece (adica ceva haine umede insa nu puse pe calorifer).

Bronsita asta este de natura virala si doar la un plaman iar antibioticul nu ar fi ajutat deloc. Tusea i-a disparut, mai are un usor suierat cand respira (mucus retinut care sper sa-l scoatem cu aparatul asta).

 

 

poze

Europe is the best!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt cele 2 saniute. Nu am gasit dubla (atat cat am cautat) si cu spatar,si cu centuri...

 

 

Trebuie sa imi fac alt album (de fapt o noua adresa de gmail si apoi album) ca nu mai pot posta in albumul asta...si avem si poze cu saniuta in zapada,nu numai pe covor [:D]

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura-A, ma bucur nespus ca au fost apreciate crosetatele mele[pk], chiar eram curioasa cum le vei gasi tu.[flo]

Cum v-ati descurcat cu avioanele la venit si la intors?[pis]ca am stat toate fetele de pe aici cu sufletul la gura si pt tine si pt Lumi care avea avion pt Heathrow.

Va tin pumnii sa dea roade tratamentul pt gargarita ta frumoasa!

Sa stii ca acum muncesc la marele greu la martisoare, sunt asa de incantata de ele[olala]..Le postez maine, o parte din ele , ca mai am o gramada in plan.

 

In rest sunt ok, fara dureri de tatzi(Angi[pup])

Stam in casa momentan, ca nu am curaj inca sa cobor singura cu carutul cu Amalia pentru ca vreo 4 trepte tre sa ridic carutul cu fata cu tot, si parca nu as vrea sa ma risc sa ridic atata greutate(undeva la 20kg[bang]).[:-@][alcool]

 

Monis, verificat si azi posta(ambele oficii postale din mangalica) nici urma de colet[q]

 

Many, ai inceput tratamentul? cum merge?

 

Gabitza, imi place ca esti activa, se vede treaba ca ai revenit la Bucale.

 

Strumphy, hai ca isi revine pitica ta la programul normal de papica. Si al meu are tendinta de a ii da intre mese prea multe ciuguleli, si tot ii atrag atentia ca o facem grasuna ca pe masa(adica je care sunt ca bulina dupa sarbatorile astea ingrasacioase[bang])

 

Ali, hai ca trimit de la mangalica niscai vro 5kg in plus, le primesti??

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Many,poate ai spus si nu am retinut,faci toate procedurile inhibare, stimulare... toate injectiile alea) pt FIV-ul asta sau decat ET cu puiul pastrat?Tu ai facut protocol lung sau scurt la Vlad?[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009 mucosii
align="right" id="quote2">FAc tot procedeul de fertilizare(inhibare/stimulare) si daca nu iese poate punem ceva embrioni acum la rece si cu ce mai avem cred ca in aprilie fac si un ET de criogenati, dar poate ne ajuta DD si iese acum. La clinica unde fac eu se lucreaza pe loturi si nu stiu ce procedeu (lung sau scurt) este [:I]. Stiu ca sunt o carca de injectii, la ultimul FIV am facut 56 de injectii(inhibare+stimulare). Cand am obtinut sarcina cu Vlad nu am facut injectii, a fost crioET si am luat numai estrofem.[pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...