Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sfaturi despre nasteri filantropia


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ivanca78 Este intr-adevar un detaliu care m-ar interesa in mod special: la rezerva, ati putut / ati fi putut sa stati tot timpul cu bebelusul (si noaptea)? Multumesc!!
la rezerva cu plata (90 euro/zi), da, se poate sta cu bebelusul, din cate am inteles de la unele mamici care urmau sa se mute de la reanimare; si, cred ca are voie si tati [:)] la rezerva normala, cu 2, respectiv 4 paturi nu se poate sta cu bebelusul; iar programul de vizita aici este f strict, 15-17; [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307
La rezerva cu plata, tatal are voie numai in timpul orelor de vizita. Dar se poate sta cu bebelusul si in camerele normale, fara plata. Catalina
noi am discutat acest aspect cu dr, iar raspunsul a fost ca la rezerva cu plata tati are voie mereu, iar la saloanele normale numai in timpul orelor de vizita ... [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si s-a intamplat asa? Pentru ca eu am stat la rezerva privata, am fost pacienta Dr. Peltecu, iar programul de vizita a fost la fel de strict. Cele 2 ore de vizita, valabile pentru toata lumea. Mai mult, in timpul orelor de vizita, in mod normal copilul este luat din salon fie el si privat si dus la bebelusi. Se mai negociaza acest aspect daca nu ai vizitatori, sau daca este numai tatal, eventual inca o persoana. Salon privat sau neprivat, cu 5 minute inainte de terminarea orelor de vizita venea asistenta sa ne anunte ca "taticul ar tb sa se pregateasca de plecare". Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai noi nu am ales rezerva privata; insa o colega de nastere a sotziei a optat ptr varianta asta si sotzul a stat cu ea mereu; la fel si bebelusul ... cred ca difera de la caz la caz, ca multe altele ... nu cred ca faptul ca ai fost pacienta lui peltecu (chiar daca e directorul spitalului) ar fi putut influenta cu ceva... [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Uraa, activitate la subiectul nostru [:)] Voiam sa spun ca, de acum doi ani, cand am fost in ingrijirea profesorului Peltecu, intr-a situatie trista in care a trebuit sa ma internez, si eu stiu ca programul la Filantropia se respecta foarte strict; faptul ca eram pacienta profesorului nu a schimbat cu nimic acest lucru (la gineco oricum nu sunt rezerve private, cred). Pe mine nu ma deranjeaza de loc sa se respecte un program de vizite - atunci oricum nu voiam sa vad pe nimeni, si m-am bucurat de liniste. Stiu impresii ale unor cunostinte care au nascut la clinici pivate si au fost deranjate de faptul ca vizitatorii (si ai lor, dar mai ales ai vecinilor) nu se mai dadeau dusi. Asa ca despre program nu am obiectii - in schimb as vrea sa fiu sigura ca pot sa stau cu bebe! Catalina, Tannoo - multumesc mult de tot ca mi-ati raspuns! Tannoo, felicitari inca o data, sa va traiasca! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ivanca - da, poti sta cu bebelusul. La rezerva privata in mod sigur. La celelate nu stiu, dar stiu ca medicii sa plangeau ca mamele nu isi iau copilasii in salon oricat de mult ar incerca ei sa le impulsioneze. Este la fel de adevarat ca asistentele sunt cele care nu sunt foarte incantate ...nu am inteles de ce. Dar daca le spui clar ce vrei, nu intervin. In primele 24 ore, cat stai la terapie intensiva iti aduce foarte putin copilasul la ora de vizita. Insa incepand cu a doua zi nu mai este nici o problema. Eu am luat-o pe Anastasia in camera cu mine imediat ce am ajuns in salon si nici ca am mai lasat pe cineva sa mi-o ia. :) Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...