Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sfaturi despre nasteri filantropia


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna mamici de Filantropia! Cineva prin zona [:)]? Incerc sa activez iarasi ceva discutii despre subiectul cu Filantropia, pt ca am deja 39 de sapatamani, mari emotii si... mare dorinta de informatii! Eu am fost pe acolo cam cu o luna in urma (cand mi se intorsese dr din State [:D]..., si a trebuit sa il caut de urgenta) si mi s-a parut, ca de obicei, ok, curat, personal amabil etc... cu exceptia aglomeratiei. E foarte mare aglomeratie peste tot, chiar am vazut niste comentarii defavorabile despre aceasta, la ceva subiecte similare, pe care m-am uitat acum. Ar putea sa imi dea cineva niste informatii despre nasterea acolo... de preferinta nou-noute si optimiste [:)]? Zau asa, mai scrieti cate ceva! Multumesc [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivanca, multumesc [flo]! Si eu imi doresc tare mult sa fie totul bine si sa pot naste natural si de data asta, pentru ca e o experienta deosebita, "magic" as zice. Ideea e sa ai un psihic bun, sa te gandesti ca durerile au un scop, ti-l aduc pas cu pas mai aproape pe bebe. Sa fii pozitiva, sa "accepti" contractiile care vin si trec, sa nu li te "impotrivesti". Sa vorbesti cu dr sau cu moasa ca dupa ce iese bebe, daca e in regula, sa ti-l dea in brate putin, mie mi-au dat-o pe a doua fetita la 2-3 minute, dupa ce au verificat-o si invelit-o intr-un scutecel si sentimentul a fost extraordinar. Pe prima am nascut-o acum aproape 10 ani si atunci nu se obisnuia asa din pacate. Nastere usoara si bebe sanatos! Iti tin pumnii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ivanca, cand ai zis ca nasti? uite, nevasta-mea are 2 prietene care au nascut marti la filantropia; una pacienta lui peltecu, cealalta pacienta dr care ni l-a adus pe bebe pe lume (ea este la a doua nastere acolo; prima data a fost suuuuper multumita); amandoua sunt tare nemultumite de asistente, de moase si de tot personalul asta care, dupa spusele lor e cel mai acru [:-@] parerile sunt impartite; sper ca tu sa pleci de acolo cu o impresie buna, la fel ca si nevasta-mea, [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olaaa!!! Si eu voi naste la Filantropia in decembrie, cu dr. Catalin Haiduc si tare bucuroasa sunt ca am gasit acest topic [:D] Despre maternitate stiu in mare cam tot ce se intampla pe acolo, cum sunt moasele, asistentele, reguli, etc. Dar am totusi o intrebare: eu vreau sa nasc normal cu epidurala si am auzit de la cineva ca serul anestezic se cumpara din spital, nu il primim "pe degeaba" si am auzit ca si costa ceva. Stiti cumva, asa este? [gravi] 35 + cu [fetita] Diana Anastasia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...