Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sfaturi despre nasteri filantropia


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Revenim si noi cu vesti.[:D] Am nascut pe 8 decembrie o mogaldeata de 2800 gr. Despre spital am numai cuvinte de lauda, la urmatorul bebe sigur alegerea va fi aceeasi. Toata lumea s-a purtat exceptional cu noi fara sa simt vreodata ca trebuie sa dau ca sa fiu ajutata. E mare lucru in momentele dificile ale nasterii sa primesti o vorba buna, o incurajare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25
madyi, vrei sa spui ca n-ai dat nimic nici macar la moase? ca sa nu te mai intreb de asistente... felicitari pentru [bibe]; sa creasca mare, sanatoasa (vad din poza ca e fetitza); [flo]
Eeeiii, de dat am dat. Ma refer ca tot personalul s-a purtat foarte bine si ce am dat am dat din placere, nu de teama ca daca nu dau nu se mai ocupa de mine si de bebe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari dreagelor pentru bebei si nasteri usoare. Ei bine acum e randul meu sa pun intrebari pentru ca este posibil sa nasc pana in anul nou . Doctorul meu este ediz huseynoglu si vroiam sa stiu daca a nascut careva cu el si as mai vrea sa stiu cat a-ti dat si cui a-ti dat ca nu a-ti nimic de acest aspect si zau ca habr nu am. [gravired]37+ cu [baietel] baby Rafael-Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani! [flo] altesa, noi am dat asa: 400 euro dr gineco; 70 euro dr anestezist; 60 lei moasele care asista nasterea (2); 10 lei/pers moasele care faceau calmante; 5 lei/pers infirmierele. totalul e undeva in jur de 2.500 lei pentru 4 zile spitalizare. cand se preconizeaza marea intalnire? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tanoo multam de informatii eu ma gandeam la 300 de euro la dr gineco o fi prea putin? Tanno nici eu nu stiu cand se preconizeaza marea intalnire eu speram sa fie pana in revelion dar...... nu stiu ce planuri are bebeica si nici doctorul nu este sigur daca trec sau nu de anul nou eu ma simt asa de bine si plina de energie ca nu stiu ce sa mai cred. [gravired]38+ cu [baietel] baby Rafael-Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, bine v-am regasit! Madyi, FELICITARI! Bravo, imi pare bine ca sunteti bine, sa va traiasca bebe! ALTESA, nastere usoara! Eu am nascut de curand la Filantropia (natural) - nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, tot ce am vazut eu pe acolo e de bine [:)] De dat ceva am dat si eu, sa nu intelegeti altfel, dar nu mi-a cerut nimeni niciodata. Oricum, chiar incluzand onorariul profesorului, consider ca merita - este, in total, mai ieftin decat la privat, conditiile de cazare sunt similare cu cele de la privat (mie asa mi s-a parut, dar e adevarat ca am stat ff putin), iar dotarea medicala este mult mai buna decat la privat (cel mai bine este sa nu aveti nevoie de dotare de acel nivel, dar eu m-am gandit ca, daca este nevoie, nu vreau sa-mi plimbe copilul, poate singur fara mine, de la clinica particulara la spital). Intre timp, noi am mai crescut, dar tot mancam des, si noaptea [:D] Dar, si asa, este o experiente tare frumoasa - Sarbatorile cu asta micu'! Va doresc si voua Sarbatori Fericite cu puii vostri, un An Nou bun si sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...