Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America (217) *** La multi ani 2011! ***


Recommended Posts

Hello fetele-cer scuze ca intervin dar vreau si eu sa postez un mesaj umanitar,dc puteti sa votati, apreciem f. mult ajutorul. "Va rog si eu ceva... o prietena draga are o fetita de 6 luni diagnosticata cu o modificare genetica cu efecte foarte grave(mersi de idee, S, si mersi Rox ca ai intrebat cum putem ajuta). Boala e atat de rara, incat nu sunt diagnosticate decat vreo 200 de cazuri si ca atare este foarte dificil sa se ajunga la fonduri pentru cercetare. Din nefericire i se poate intampla oricui, mutatiile sunt de novo aproape toate si sunt afectate fetele. Pepsi ofera lunar bani pentru diverse cauze, insa se dau in baza voturilor de la public, iar publicul trebuie sa fie in USA. In noiembrie si decembrie au terminat pe locul 11 in cursa pt 50k, numai primele 10 proiecte sunt finantate. DACA stiti pe cineva in US, va rog sa propagati: 1. Text a vote: Send 102973 to Pepsi (73774) 2. Vote on Facebook: www.cdkl5.com/pepsi-refresh using the Pepsi Voting App 3. Vote on the Pepsi Refresh site: www.refresheverything.com/curecdkl5" Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea, ce incurcatura! N-au venit pasapoartele? Ei nu vad ca aveti o data de plecare? Ma laudam ca n-avem treaba cu stomacul, nu? Azi-noapte s-a pus Anuta pe vomat. Acum imi e greu si s-o tin hidratata. Am cautat Smecta ala expirat de care ziceam, cred ca l-am aruncat ca nu gasesc nimic. Azi-noapte a facut si febra, acum vad ca nu mai are. Azi-dimineata a vomat apa, asa ca acum ii dau cite o lingura la juma' de ora. Sper sa functioneze metoda asta. Bianca, voi cum sinteti? Diana, sper sa nu fie astm. Flavia si Panteruta, cred ca trebuie sa va linistiti cu plimbatul prin diverse tari![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, uitasem ca si Nicholas e cu voma! Ce-i dai? Sanatate multa si sa vina pasapoartele! Miere, nu i-am dat niciodata. Stii tu ca noi sintem cu hibele respiratorii de obicei.[:)] N-am nimic in casa pentru asa ceva, sotul a mers la job in loc sa-si ia sick day[bang] si eu n-am cum sa merg pe nicaieri. Deocamdata i-am dat doua linguri de apa si pina acum e OK. Peste un sfert de ora ii dau inca o lingura. Mincare n-a vrut, nu i-am dat. Am niste crackers in caz ca vrea sa manince. Daca vrea ceva la prinz ma gindesc sa fac un orez simplu. Uitasem sa zic de morosan, cit e de haios! Problema cu canalizarea a rezolvat-o?[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramona, eu nu le dau alor mei nimic cand au probleme de astea. Nick a mancat un sfert de banana si n-a vomat-o si i-am dat sa bea sprite amestecat cu apa (mai mult apa) ca sa ma asigur ca sta hidratat. el nu vomita chiar ca anuta. eu zic ca-i poti da cate o lingurita de lichid pe minut. n-o forta sa manance nimic. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Philip sanatate si voua! Incercati si ginger ale, e bun pentru stomac. Ramona, a rezolvat problema cu canalizarea pentru ca ne-am mutat de acolo. M-a impresionat teribil ieri cand m-a intrebat o educatoare de a lui Aidan daca am fost bolnava. Aidan a anuntat pe toata lumea la gradinita: Mommy sick, I'm sorry [olala]! Mai am fost bolnava trei saptamani, incredibil! Si ca sa fie tabloul complet, mi-am facut un ditamai hematomul sub limba cu WaterPik, stiti ce este? chestia aia cu water pressure cu care cureti gingiile, am indreptat-o din greseala cu jetul sub limba (era la putere maxima) si mi-am facut un hematom cam de un cm diametru exact sub limba, unde e ata aia. M-am speriat am maers la dentist imediat, a ras dentistul de mine, cica sa ii dau in judecata pe astia cu waterpikul lor, nu a mai vazut asa ceva in toata cariera lui:)) [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate la toti bolnaviorii [flo] si insanatosire grabnica! Imi pare rau sa aud ca sunt atitia bolnaviori in zona. Ramona eu Biancai i-am dat pedialyte o lingurita din jumatate in jumatate de ora. Dar in primele 24 de ore tot a vomat destul de des :( Cred ca asta e mersul bolii orice ai face, pina isi face numarul. Ginger ale am incercat si nu l-a acceptat, nu i-a placut gustul deloc. Drept e ca era si mai mica si mai reticenta la unele gusturi iar acum de cind suntem mari nu a mai avut probleme la burtica deloc. Si la noi in zona sunt inchise 3 scoli mari (chiar si un HS) pe motiv de stomach bug. Sper sa scapam! Miere ce chestie cu waterpik-ul [:)] si eu am si sunt dependenta. Sa stii ca de la tine am citit de el si de atunci l-am luat [8D] de fapt sunt la al doilea ca primul murii subit si a fost a must sa imi iau altul. PS Denisam am votat! [flo] Succes campaniei! There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar trebui si mie waterpik. Pina acum e OK cu o lingura de apa la juma' de ora, ma gindesc sa maresc un pic ca ii este sete. E OK, dar obosita ca n-a prea dormit azi-noapte, are cearcane, e transparenta si deja pare cu mult mai slaba... Ana nu vrea bauturi acidulate. Mi-a zis teacher ca au fost copii bolnavi cu ceva stomach bug zilele astea. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah Andreea, ce incurcatura...dar nu e vina voastra ca ati fost instruiti prost, nu se poate sa va mai dea 10 zile? sau sa se rezolve cumva ca daca trebuie sa mai stati cum naiba sa platiti voi din buzunar? Adriana mami de Isabelle Marie - 4 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...