Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America (217) *** La multi ani 2011! ***


Recommended Posts

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani cu intarziere pentru 2011, sa fie un an excelent! Noi tocmai ne-am intors din tarile calde, io'st cam zombie, maine incepe scoala, dar totul e bine [:)] Lia, la multi ani cu multa multa fericire si multe impliniri pe toate planurile! Aidan, la multi ani! Miere, sa va traiasca si-nfloreasca puiul drag! Iulia, la multi ani cu multe bucurii! Ramona si Andreea, sanatate multa puilor. Adriana si Andreea, drum bun si multa bafta! Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca v-am povestit cum a decurs cu invatatoarea[:I]... Mi-a spus ca David vorbeste tot timpul cu colegul de banca [:I] (David pe care eu il stiu asa tacut, ca ma ingrijoreaza), si ca nu isi termina every day counts dimineata (au 2 pagini amarate si jumate de ora la dispozitie). Cica he gets easily distracted...si desi lucreaza la matematica la cel mai inalt nivel din toata clasa, se intampla de multe ori sa nu termine "in timp" ce are de facut.... Normal ca intrebarea mea a fost.."de ce nu ii spune sa nu mai vorbeasca in timpul orei" si ea mi-a raspuns ca ei trebuie sa fie resposabili cu ce au de facut, si sa invete sa se incadreze in timpul pe care il au la dispozitie fara sa li se atraga atentia.... Solutia ei?? : [:-@][alcool]...au 4 "materii" la care au classwork zilnic, si ea o sa ii faca un "chart" in fiecare zi cu 4 stickere pt fiecare materie terminata [alcool][:-@]....dar...ca sa nu il demoralizeze...va incepe doar cu 2 "goals"...din 4...si va fi recompensat cu un sticker pt cele 2 activitati terminate [:-@].... Din politete nu am spus nimic...desi, stiu ca la David nu merge nici cu stickere, nici cu bomboane nici cu 100$, nici cu pedepse [:D].... Si acasa...m-am transformat in "chinese mom"[:D]...I-am spus ca eu nu vreau sa aiba un goal de 2 materii, ci de 4 [:D], ca o sa intreb in fiecare zi daca si-a terminat classwork, si in caz ca nu....le va termina acasa dublu [:I] (cu work dat si de mine). Problema mea este...ca daca classwork-ul nu il termina, cum termina atunci testele? Si cum de se concentreaza si acasa cand are ceva de facut? Si...apoi...de ce a asteptat invatatoarea sa ii strice TOATE mediile ca sa imi atraga atentia ca e ceva in neregula.... Mai ales ca totul a inceput dupa vacanta de iarna - accidentul lui Radu...care cred ca l-a afectat intr-o anumita masura (nu stiu daca pot pune asta pe seama vorbariei insa...) Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult tuturor! Toate urarile de bine si catre voi! Sper sa fim aici impreuna multa vreme si sa ne si vedem intre noi cat mai mult(e) s-o putea! Sanzi, asa se pare ca vor aici, independenta, responsabilitate. Mi se pare tare devreme clasa a 2a pt asa ceva, dar poate ca altii fac asa si ai nostri nu, altfel poate n-ar avea aceste pretentii. Fara doar si poate insa, profa voastra e dura, cam ca a noastra. Baiatul meu intr-a 2a nu a avut probleme deloc si nu era mai matur decat acum, ci invers. Dar cerintele la noi au fost mai mici, treaba cu independenta a aparut abia acum intr-a 3a. Succes sa treceti cu bine de hopul asta cu clasa a 2a si profa demanding. Philip, ma bucur ca s-a rezolvat si mult succes in Azore! Lai, ma bucur ca a fost frumos in tarile calde si succes in noul semestru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, poate ma puteti ajuta...se pare ca sunt probleme cu catelul nostru de la Atlanta la Houston...nu il poate primi la cala ca e prea cald..[q][q][q][q][q], cum naiba sa fie prea cald la 50-60F? Daca ar fi 80 as intelege dar asa?? Ah imi vine sa plang...nu pot sa las il las pe Snoop in urma [q][q] Ce sa fac in contextul in care, de la Atlanta eu zbor spre Houston si DH zboara spre VA? Eu nu conduc asa ca nu pot merge in HOU cu masina...ce alternative mai sunt? Vreo companie de transport? Adriana mami de Isabelle Marie - 4 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...