Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America (217) *** La multi ani 2011! ***


Recommended Posts

Ha, ha Ruxij, ati profitat de ziua copilului ((: Pina am inceput sa-mi invit eu prietenii, stiu ca ai mei invitau copiii din vecini care se jucau cu mine, plus prieteni de ai lor ([:)]) care aveau copii apropiati de virsta mea. La scoala era moda sa duci bomboane de ziua ta, atita tot. Gradinita n-am servit, ca m-au dat afara dupa o luna [:I]. "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ne am intors si noi din scurta vacanta. La Las Vegas a nins si tare frig a fost. Am si gambled dar nika :) Andreea si Adriana spor la mutat! Flavia sarcina usoara! Sanzi multa multa bafta sotului maine si refacere rapida! Cine ma ajuta si pe mine (parca s a mai scris) unde sa trimit diploma mea de Romania ptr evaluare? multumesc. Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, depinde pentru ce iti trebuie. Daca vrei sa aplici la vreun master, e bine sa stii ce evaluare accepta ei. Daca vrei doar asa sa o stii evaluata si sa stii cam ce valoreaza,atunci cea mai buna agentie(sau cum i-o zice) mie mi s-a parut asta http://ece.org/ pentru ca nu cer originale la documente.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, depinde[:D] Daca vrei sa aplici pentru un government job, atunci trebuie sa vezi pe site-ul lor ce cer pentru foreign education. In sectorul privat e cam egal cu zero ca ai echivalare sau nu la diploma pe care o treci pe resume. E o concurenta atit de acerba pe piata muncii la ora asta ca li se filfie la aia ca ai su nu Bs, BA, MBA sau mai stiu eu ce in Ro atita timp cit sunt atitia cu american education care cauta disperati un entry level. Cred ca singurul loc unde mai conteaza echivalarea asta e government doar ca e jale si p-acolo cu joburile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, nu am raspuns, dar iti dau linkuri [:)] http://www2.ed.gov/about/offices/list/ous/international/usnei/us/edlite-visitus-forrecog.html http://www.edupass.org/admissions/evaluation.phtml si o lista de organizatii nerecunoscute http://www.credentialwatch.org/non/agencies.shtml Eu am tradus diploma si foaia matricola in Romania + autentificare la notar tot acolo, banui ca universitatea de aici a avut un birou de acreditare. Diplomele din US au prioritate, ideal ar fi sa faci un master aici, peste BS-ul din Romania. Succes! "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corina, eu am echivalat la ece.org cu ziua de nastere, eu am tinut cont de regula aia cu varsta implinita si nr de copilasi, deci la 1 an n-au fost alti copii (la Phil, la Nick am avut 2), la 2 ani inca un copilas, prietenul lui, la 3 ani inca 2 si apoi le-am pierdut numarul :) miere, la multi ani de pe acum lui Aidan Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat so noi cu zgomot in 2011. Marti seara am luat copiii la film ($5 Tuesdays - am vazut True Grit)...venim acasa, trimit copiii la baie la spalat pe dinti si dus...sotul cica se duce pina in pod sa puna niste lucruri de vara, eu ma duc la bucatarie sa spal niste pahare...deodata aud un BOOOOOM imens, se zguduie casa...fug in hol si il vad pe sot atirnind DIN TAVAN cu un picior si o mina. Capul i se oprise in beam, singele ii siroia pe jos, bucati de tavan si fisii de insulation imprastiate peste tot. Am inlemnit pentru o secunda! I-a alunecat piciorul de pe beam si a cazut direct prin tavan (care nu-i reinforced). Nu si-a pierdut cunostinta dar nitel in soc a fost. Am fugit la spital unde a primit niscai stitches, l-au verificat sa nu aiba capul spart sau concussion (toata noaptea l-am sculat sa il verific)...a avut noroc ca nu s-a lovit la timpla ci fix la spinceana (coltul ochiului)...e vinat tot si sub ochi si catre ureche. Acum avem o gaura de 2 metri in tavan si o luam cu constructia de la capat (dupa ce tocmai pusesem totul la loc si ma mindream ca-i casa gata). Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh my God Anamaria ce spaima trebuie sa fi tras! Bine ca s-a terminat cu bine si nu e ceva mai grav. Insanatosire grabnica [flo] si tavanul il vei repara voi, nu-i bai. Am mai auzit de cineva care a trecut prin tavan la fel dar a cazut nasol de tot pe un picior si l-a rupt si merge schiop de atunci (nu stiu detalii dar nu fu tocmai placut). Doamne fereste de accidente de astea stupide! Si DH s-a urcat in pod si a dat gauri de am pus lampile deasupra insulei in bucatarie dar nu avuram belele de astea ... nici nu m-as fi gindit la asa ceva ... There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...