Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele si anul 2011!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata fetele! Lora ,ce frumuseti ai tu acolo [olala],ce zambareata e bebelina [pup] ...am zarit-o si eu pe Laura,cam spasita in poza ,o bulgarisei inainte [:D] Black ,faza cu banii e nasoala,si noi am preferat sa avem carduri de credit,niciodata nu apucam sa le umplem ...eu am 4,sotul 3 [alcool],plus 2 credite barosane ,unul pe 10ani,unul pe 5ani ... Eu am inceput sa simt criza pe pielea mea,comisioanele s-au miscorat,clientii mai putini... pentru cine nu stia lucrez la DOMO,daca aveti vreodata nevoie de un sfat sau pot sa va ajut cu un discount cu cea mai mare placere [flo] Olim ,in Franta nu se simte criza ? ****************************** "Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola, mamis!! Cum va este ziua de azi?? Mie mi-e rau de nu mai pot dar m-am incarcat cu energie pozitiva dupe ce-am vazut pozicile cu bolfosenia [olala]. Chiar ca-si merita denumirea! Lora tare-s frumoase fetele tale. Sa-ti traiasca. olim si eu vreau in Franta in vacanta. Sa vedem cum facem cu Ralu sa ne programam escapade. Acum, la modul cel mai serioas, eu am o frumoasa invitatie la vara pentru COasta de Azur...dar sa vedem daca ne vom putea permite financiar drumul. Imi doresc muuult de tot sa pot merge. Deocamdata...visez frumos! kokiy si la noi se simte criza din belsug. De fapt de la inceputul ei s-a simtit. La mine mai putin...ca eu lucrez intr-o companie cu capital majoritar de stat. N-am primit niciun fel de majorari salariale (iar salariile sunt exagerat de mici!!!) ca daca-ti zic ce meserie am si ce salariu, iti vine sa plangi...dar la sot a fost o prabusire colosala. In 2009 i-a scazut sal cu 70% si de-atunci n-a mai avut nicio crestere. De niciun fel. Deci se simte! black hai sa-ti dau tema de casa. Vrei?? Mi-e rau de nu mai pot. Nu ma doare nimic concret dar am o stare de parca m-a lovit trenul. Ieri mi-a fost putin frig ca l-am asteptat afara pe sot sa vina sa ma ia si-a intarziat vreo 5-10 min. Ei din sec aia n-am mai reusit sa ma incalzesc cu nimic. N-am reusit sa mananc nimic ca simteam ca vomit. Mi s-au inclestat muschii. Apoi...am avut o stare de somnolenta continua. M-am culcat de la pe 6 pana pe la 8 jumate. Seara. Cand m-am trezit eram tot sloi si-o stare de moleseala ca ma taraiam de pe canapea pe pat. M-am bagat la loc in pat pe la 9 jumate si pana pe la 1 noaptea am dormit scandurica. Am zis ca poate imi revin...si am vrut sa mananc o banana ca mi-era foame cumplit...din nou greata. M-am bagat din nou in pat si m-a luat cu transpiratie rece si cu tremurat. Pe la 4 dimineata ma simteam bine...dar nu m-am mai dat jos din pat. Si a inceput Radu programul artistic asa ca n-a fost chip sa mai adorm. Dar mi-era bine. N-am indraznit sa ma duc sa mananc ca ma gandeam ca iar ma ia cu rau. Dimineata...mai bine...dar dupa ce am dus fata la scoala...iar m-a taiat toropeala si-o stare de rau. Cu dureri de cap. Daca inclin capul putin...simt ca am un bolovan in el. Ia zi, mai am mult de trait [:D]??? De fapt...voiam sa te intreb daca asta e vreo boala sau e vreo lipsa de ceva. Ma gandesc sa nu-mi faca vreo farsa tiroida...cu toate ca n-am cazuri in familie. Ia da-ti cu presupusul aici, pliiiz! Ca daca e treaba serioasa ma duc sa-mi fac niste analize. Daca nu e de murit..atunci pot sa o mai duc pe picioare. Oricum, groaznica senzatie. Ralu lasa-l pe frate-tu sa se dea cu capul de pragul de sus, poate ca odata si-odata o sa-l vada pe cel de jos. E major, e vaccinat, lasa-l sa se descurce. E firesc, poate, sa nu mai asculte de sora-sa... Dar o sa ajunga odata si-odata la vorbele ei. Si eu am un frate tot la fel de catar [:D] Va pupescu pe fiecare-n parte! Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url] „ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neataaa! La multi ani pt. Ioni/Ioane! revin cand n-oi avea bolfosenia in brate! Lora, mami de Iustina si Adelina [url="http://community.webshots.com/album/577049286UYRuhK"]Carti personalizate[/url] - [url="http://www.carteacopilariei.ro/"]Cartea copilariei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155345"]Bazar umanitar DC - ajutati copiii[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne traiti Ioni si Ioane intru multi si fericiti ani!! Noi...avem cu totii...inceput de sfarsit [:D] Radu este racit...dar e vindecabil rapid. Moama ce fel suna [:p] Deci el are faringo-bronsiolita. Bine ca n-are nimic la plaman si bine ca n-are si el laringele cu probleme ca e suficient fii-mea cu pb de genul asta. Daca tot am fost...m-am plans si de ale mele. Evident ca mi-a dat de facut analize si sa iau niste Ca+Mg+Zn. Sot trebuie sa mearga la fizioterapie ca are un umar intepenit si nu i-a trecut cu de-astea clasice. Iar Andra are o tuse cronicizata care n-a cedat la antibiotic si nici la aerosoli si la niciun alt leac babesc asa ca trebuie sa o iau de manuta sa facem un exudat. Si eu, evident, ca am o tuse parca as fuma [:D] Black pt ca ficior'miu este mucos am bagat batista bebelusului. Cand l-am vazut cu cata indarjire mi se opune si ce reactie are numai cand scot aspiratorul...m-am gandit automat la Dragos [:D]. Tu vrei sa vezi reactii si cuvinte pt lucrurile pozitive, dar la lucrurile negative, care nu-i plac, care-i creaza disconfort, cum reactioneaza?? O luam cu negarea negatiei [:D] olim da' ce trebi ai avut, soro?? Lora da' tu stai chiar tot timpul cu bolfosenia in brate?? Cred ca ai un brand serios ca nu pare genul silfiduta [:D]. Hai mai povesteste cateceva despre fetele tale. Bolfo doarme?? Papa?? Au inceput dintisorii?? Ati scapat de colici? V-ati vaccinar?? Creste ca Ileana Cosanzeana?? Cum o iubeste Iustina?? Cred ca-i topita dupa ea. Cum te ajuta? Cum ai reusit (ca eu am esuat lamentabil la capitolul "interactiune intre copii")???? Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url] „ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa-ti zic ca tot cu ea-n brate sunt? iti zic: sunt cu bolfosenia mamo-dependenta-n brate! [alcool] se pare ca io n-am avut de furca la cap. iubire frateasco-soreasca, e super-ok. dinfericire, e meritul lor, nu al meu. de dormit ziua cam ioc, cate 2-3 ore maxim, dar puse cap-la cap 10-30- de min. o data, maxim. noaptea doarme cu tzatza-n gura... de mancat rade tot, se si vede, de altfel, da-i mostenire de familie. dintisorii inca n-au aparut, da-i nervoasa si baga tot in gura si tipa si roade tot colici a avut putin primele 2 luni si cam atat ca-i si Iustina peste ea si n-o lasa in pace, iar eu nu mai fac fata, imi vine sa fug de-acasa![:D] glumesc...sau poate nu?! [alcool] Lora, mami de Iustina si Adelina [url="http://community.webshots.com/album/577049286UYRuhK"]Carti personalizate[/url] - [url="http://www.carteacopilariei.ro/"]Cartea copilariei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155345"]Bazar umanitar DC - ajutati copiii[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliac, am zis ca iti raspund de aseara, insa culmea ghinionului calculator virusat, in carantina. Laptop partial curatat doar azi ce-am prins, imprimanta indaratnica (am scris retetele de mana, grooooaznic). De nervi, am plecat cu sticla cu apa sfintita la munca si am dat si eu pe acolo, sa-mi ierte Dumnezeu pacatele si sa nu-mi mai aduca energie negativa in cabinet! [popa] V-am spus ca am clopotei feng-shui atarnati in dreptul usii? Tot la o lipsa de minerale ma gandeam si eu. Sau vreo anemie cronica. Mai palida in ultimul timp? Ti-a revenit menstruatia deja? Insa am si eu o intrebare: daca tot alaptezi, nu iei si ceva vitamine din genul celor prenatale? Alimentatie corespunzatoare la ore regulate, odihna (aci intervine mult somn), multe lichide. Si nu te baza pe cofeina; in cazuri de genul acesta mai mult rau face (te deshidrateaza si ai senzatia de oboseala mult mai mare dupa). Stiu ce spun: am ajuns la 4 cafele mari pe zi si ganduri sa iau capsule cu cofeina. [bang] Ia-ti concediu medicaaaal! Cat despre batista bebelusului si Dragos, ai sa razi, dar acum copilul isi da singur drumul la aspirator si isi baga singur furtunasul in nas! [:D] Proteste avem cand mai insist eu si cu sprayul cu apa de mare. Imi pare rau de Raducu. Sincer, nu prea am inteles diagnosticul: are "rosu in gat", dar si tuseste? sau cum? Daca nu face febra, si din cate am inteles nu a facut, ii dai doar panadol/nurofen (la alegere), curatat nas cat mai bine eventual cu 1-2 picaturi de ser fiziologic si sirop de tuse. Prospan ai incercat? Noi tot pe Flavamed (ambroxol), parca de ieri numai behaie asa urat. Azi chiar l-a scos sot pe afara pe cel mic. Daca nu-i convine celui mic ceva, plangee! [q] Se da cu fundul de pamant, arunca obiecte, incepe sa dea in noi, ne respinge. Dupa un anumit moment, se calmeaza, de obicei ii distragem atentia cu altceva, si revenim iar la momente de armonie si iubire. V-am spus ca il iubeste mai mult pe sot? [olala] Serios, cum il vede, cum plange sa il ia in brate. Lora, tie iti scrisesem acum 3 zile mesaj separat insa venit copil si sters mesajul. [:D] Ideea este ca stiu prin ce treci, cred ca numai voi stiti cat ma plangeam de alaptat si de nopti nedormite si de neluat in greutate! Daca tu esti ok, linistita si cea mica la fel, se poate si asa! [flo] Te felicit insa ca nu ai renuntat complet! [pup] Si chiar asa: toata ziua cu bolfosenia in brate? La aproape 7 kg cred ca iti rupe mainile! [:)] Bine ca mananca, nu-ti doresc copil nemancacios (hai sa spun ca azi Dragos a ras un Barney intreg pe-afara, era ta'su cu el la alimentara si a cerut copilul si a mancat). De-ar rade asa si carnea, si legumele, si fructele... Dau send la mesaj acum, am copil periculos prin zona! [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! am sosit si eu! am avut PC ul virusat si abia azi ne-am incumetat sa il formatam.Suntem binisor.Ma voi face bunica! De la Catalin , este cu alta fata, o dulceata de fata! e graviduta intr-o luna si jumate cred...O sa citesc din urma sa ma pun la punct cu noutatile. [pup][pup][pup][pup][pup][pup] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...