Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Dragelorid="red">, eu nu am mai scris de pe aici de un milion de ani, dar va iubesc si stiu ca si voi ma iubiti[:I]!

 

Fetelor noiid="red">, sunteti binevenite oricand, credeti-ne pe cuvant de onoare[flo]!

 

Danyelana si Prettysunshineid="red">, Doamne ajuta sa va fie bine, ma gandesc la voi[ruga][ruga][ruga]!!!

 

Sper sa ne vedem cat mai multe la Anuskid="red">[pup]!

 

Altfel, noi suntem bine, scoala(Andrei si Victorid="red"> cresc frumos si sunt minunati, suntem tare mandrii de ei[olala]), casa, servicu, saptamana viitoare vom avea masina cea noua[auto], tii ce fericita sunt[8D]!

 

Noraid="red">[hia]cu Andreiid="blue"> si Victor id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui prettysunshine
Antoanela,la mine infectia nu cedeaza,au scazut parametrii dar nu dispare.Cerclaj au zis ca nu mai pot face fiindca colul nu e numai deschis,ci si prea scurt.Deocamdata vad ca am rezistat o saptamana,ma rog sa mai rezistam macar cateva.In ce spital ai fost atunci?Pralinute,multumesc tuturor pentru incurajari!Mami de Cosmin (03.07.1997) si [gravi]23+[baietel] cu bebe LucasMy babyNever take life seriously.Nobody gets out alive anyway.
align="right" id="quote2">Pretty, am fost la spitalul Ixelles-Etterbek pt ca doctorul meu acolo "naste". La consultatii ma duceam la el la cabinet dar pt nastere sau probleme in timpul sarcinii e acreditat la mai multe spitale insa la Ixelles e de baza. La mine colul nu era scurtat ci sters, complet si sacul amniotic era bombat inspre afara, asistenta care m-a controlat mi-a zis ca e ca la o femeie pe cale sa nasca... la 20 de sapt. De aceea cerclajul a fost atat de dificil, efectiv a trebuit sa impinga sacul amniotic inapoi (cu riscul sa se fisureze sau mai rau) sa aiba din ce sa "faca" un col pe care sa puna benzile de cerclaj. Doctorul meu e super, sa-i dea Dumnezeu sanatate ca fara el nu stiu daca aveam doi copii acum, am vazut cum vorbeau despre el si cei din spital, toti il respecta. Am avut si noroc ca infectia nu trecuse in lichidul amniotic, pt asta mi-au facut amniocenteza chiar in ziua in care m-am internat, daca ar fi trecut nu mai aveau ce sa-mi faca. Dar ti-am zis, au fost si doctori care nu credeau ca voi reusi sa nu nasc prematur. Cel mai mult conteaza acum sa poti sta linistita, fiecare zi, fiecare ora care trece e in favoarea lui bebe. Important e ca cedeaza infectia, chiar daca mai incet, atata timp cat e un progres, chiar si lent, e f bine. Te pup, daca mai ai intrebari nu ezita, nu pot sa dau sfaturi medicale dar iti raspund cu drag la tot ce sttiuAnto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nora
Dragelorid="red">, eu nu am mai scris de pe aici de un milion de ani, dar va iubesc si stiu ca si voi ma iubiti[:I]!Fetelor noiid="red">, sunteti binevenite oricand, credeti-ne pe cuvant de onoare[flo]!Danyelana si Prettysunshineid="red">, Doamne ajuta sa va fie bine, ma gandesc la voi[ruga][ruga][ruga]!!!Sper sa ne vedem cat mai multe la Anuskid="red">[pup]!Altfel, noi suntem bine, scoala(Andrei si Victorid="red"> cresc frumos si sunt minunati, suntem tare mandrii de ei[olala]), casa, servicu, saptamana viitoare vom avea masina cea noua[auto], tii ce fericita sunt[8D]!Noraid="red">[hia]cu Andreiid="blue"> si Victor id="blue">
align="right" id="quote2">Nora,, [pup]. S-ar parea ca ne facem colegi de scoala [:D]. Azi am fost si am depus dosarul lui Victor [pk]. Uf, imi pare asa de rau, nu cred ca ajung sa va vad la Ana. Sper macar la Bepii sa reusesc sa vin. Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela,am ramas tablou cand am citit,va tin pumnii si sper din toata inima sa fie bine puiul, Doamne-ajuta ca cei de la St Luc sa va dea vesti bune!Te pup tare!

 

Ingrid,iti doresc sanatate multa si sa fie totul bine,incearca ,atat cat iti e posibil in conditiile de fata,sa fii pozitiva si linistita,conteaza foarte mult atunci cand peste toate ai si contractii.Te imbratisez si sunt alaturi de tine!

 

 

Simo,La multi ani flacaului tau,sa creasca mare ,sanatos si norocos!

 

Bun-venit micutei Alessia si sa fie sanatoasa!

 

Prixi,La multi ani baietelului tau,cu sanatate si noroc!

 

Iubitele mele,abia astept sa va vad la Ana,mi-e dor de voi si simt nevoia de o gura de aer proaspat.Eu incerc sa intru in randul clasei muncitoare, caut cu drag si pana acum fara prea mare spor ceva de lucru ,vedem ce imi rezerva astrele...horoscoapele zic de bine,se pare ca anul asta sparg avioane ,atata succes o sa am.

Marie are din nou otita,a patra din septembrie 2010 incoace,ne-a trimis dr la investigatii.In rest ,e o minunata si incepe sa imi semene din ce in ce mai mult!In alta ordine de idei,incepe sa mi se faca dor de Bxl si de cosmopolitismul sau,aici la amicii flamanzi ar fi tare bine,daca am fi si noi flamanzi.Nu vreau sa ma plang prea tare,imi mai dau cateva sanse ,cert este ca nu pot sa am pretentia sa ma accepte fara sa le demonstrez inainte cate ceva,asa ca mai am de lucrat la limba si sper sa vad lumea cu alti ochi in momentul cand voi avea un serviciu.Daca as putea sa pocnesc din degete si sa fac minuni,as muta casa noastra la valoni,si anume pe langa Huy,pe acolo...

 

 

Tania,iubita,multumesc de invitatie ,mi-e dor de tine!Faina idee sa ramana o traditie ziua de 8 martie sarbatorita la tine acasa,sper ca de data asta sa nu o ratez.

 

 

Rorut,scumpa mea,mai e un pic si vine marea intalnire!La fel ca Tania,mi-as fi dorit si eu sa te vizitez la Antwerpen,dar imprejurarile nu mi-au permis ,o sa venim o data cand o sa ai tu chef de vizite,dupa ce va faceti un programel si va intrati in ritm.E bine ca e mami la tine,zic eu.Eu nu i-am dat mamei mele voie sa vina cand am nascut,am vrut sa-i arat ca pot sa ma descurc singura,si acum regret,daca as putea sa dau timpul inapoi ,nu as mai face la fel.Cu toate stangaciile ,asa cum iti vrea mama binele nu ti-l vrea nimeni,si dupa ce nasti,o sa ai nevoie de tot sprijinul pe care poti sa-l primesti.

 

Mihutule,esti trop cool,citesc si raman cu gura cascata , sa nu uit sa-ti cer un autograf data viitoare cand ne vedem! Te pup cu drag si chapeau,fetita!

 

 

Virginia ,sanatate multa copilasilor!

 

 

Referitor la discutia din paginile precedente,parerea mea este ca in grupul de praline ,numai cine nu a vrut,nu a intrat,au fost n-spe ocazii de a cunoaste personal fetele ,de cate ori s-a organizat cate ceva au fost invitate fetele noi cu inima deschisa.Pe una ca mine o puteti acuza de "ignorare",ca eu ,daca vin in jur de 2 ori pe an aici sa scriu,am nevoie sa merg in urma sa-mi iau notite,ca sa stiu care cine e ,care ce a zis,deci asta pot sa inteleg.Dar interventia lui Picky nu o pricep,adica am inteles ca nu vrei sa ai de-a face cu noi,dar atunci,de ce sa ne citesti "din umbra",ca mie chestia asta imi suna a "Big Brother is watching you ".

 

 

Aici inchei pe trimestrul I 2011,va pup pe toate ,vechi si noi,sa auzim numai de bine in zilele ce urmeaza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Antoanela23
Citat:
citat din mesajul lui prettysunshine
Antoanela,la mine infectia nu cedeaza,au scazut parametrii dar nu dispare.Cerclaj au zis ca nu mai pot face fiindca colul nu e numai deschis,ci si prea scurt.Deocamdata vad ca am rezistat o saptamana,ma rog sa mai rezistam macar cateva.In ce spital ai fost atunci?Pralinute,multumesc tuturor pentru incurajari!Mami de Cosmin (03.07.1997) si [gravi]23+[baietel] cu bebe LucasMy babyNever take life seriously.Nobody gets out alive anyway.
align="right" id="quote2">Pretty, am fost la spitalul Ixelles-Etterbek pt ca doctorul meu acolo "naste". La consultatii ma duceam la el la cabinet dar pt nastere sau probleme in timpul sarcinii e acreditat la mai multe spitale insa la Ixelles e de baza. La mine colul nu era scurtat ci sters, complet si sacul amniotic era bombat inspre afara, asistenta care m-a controlat mi-a zis ca e ca la o femeie pe cale sa nasca... la 20 de sapt. De aceea cerclajul a fost atat de dificil, efectiv a trebuit sa impinga sacul amniotic inapoi (cu riscul sa se fisureze sau mai rau) sa aiba din ce sa "faca" un col pe care sa puna benzile de cerclaj. Doctorul meu e super, sa-i dea Dumnezeu sanatate ca fara el nu stiu daca aveam doi copii acum, am vazut cum vorbeau despre el si cei din spital, toti il respecta. Am avut si noroc ca infectia nu trecuse in lichidul amniotic, pt asta mi-au facut amniocenteza chiar in ziua in care m-am internat, daca ar fi trecut nu mai aveau ce sa-mi faca. Dar ti-am zis, au fost si doctori care nu credeau ca voi reusi sa nu nasc prematur. Cel mai mult conteaza acum sa poti sta linistita, fiecare zi, fiecare ora care trece e in favoarea lui bebe. Important e ca cedeaza infectia, chiar daca mai incet, atata timp cat e un progres, chiar si lent, e f bine. Te pup, daca mai ai intrebari nu ezita, nu pot sa dau sfaturi medicale dar iti raspund cu drag la tot ce sttiuAnto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
align="right" id="quote2">Multumesc,Antoanela,cred ca si la mine e aceeasi situatie cu colul,de asta nu au facut cerclaj.Amniocenteza vad ca nu au riscat,probabil din cauza fibroamelor din interiorul uterului.Deocamdata asteptam,am primit injectiile de maturare a plamanilor.Multumesc mult tuturor pralinutelor pentru incurajari!Mami de Cosmin (03.07.1997) si [gravi]23+[baietel] cu bebe LucasMy babyNever take life seriously.Nobody gets out alive anyway.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce activitate pe aici..pacat ca in mare parte cauzata de subiecte triste...

 

Ingrid, iti tin pumnii sa fie totul ok si sa gaseasca medicii o solutie. Imi pare tare rau ca trebuie sa treci ptin asta.

 

Daniela, sper sa fie totul ok. O veste de acest gen e un soc pentru orice parinte. Nu-mi dau seama ce inseamna disgnosticul... dar sper nu fie ceva grav.

 

Mihaela, dar stiu ca umbli prin toata lumea, nu gluma. Calatorie placuta (pe cat de placuta poate fi, si sa ai timp si pentru tine, sa te poti bucura de locurile pe care le vizitezi).

 

Interesanta discutia anterioara... desigur fiecare are dreptul la parerea sa proprie si personala.

 

Picky_toto, mie mi se pare complet deplasata interventia ta. Si esti foarte departe de adevar.

Si eu sunt relativ noua pe aici (de mai putin de un an); dar niciodata nu mi s-a parut ca as fi fost ignorata sau ca pralinutele ar fi fost neprimitoare. Am avut la inceput multe intrebari ...am primit unele raspunsuri (nu la toate intrebarile...dar la multe dintre ele); ok...nu primesti raspuns la orice interventie, si da, multe discutii au loc intre fete care se stiu deja de multa vreme, si e normal sa fie asa. Iar de integrat, cand esti nou si vrei sa te integrezi intr-un grup, faci tu primii pasi, nu zici doar "sunt si eu pe-aici" si-apoi te superi ca nu sare toata lumea sa te ia pe brate si sa te copleseasca cu atentie.

Poti sa stai in umbra, poti sa studiezi doar virtual ce se intampla, sau poti sa te implici si sa participi si la intalnirile din lumea reala - e o alegere personala si orice alegi e bine. Dar e o alegere in functie de ce vrei tu, si nu e drept sa pui dorinta ta de a sta deoparte pe seama "rautatii" pralineor si mediului "neprimitor". Daca vrei sa participi la vreo intlanire si nu esti acceptata/primita, sau esti primita dar acolo nimeni nu teia in seama, ok, atunci poti sa spui ca celelalte praline sunt de vina. Dar cand ele te invita la diverse intalniri si tu n-ai chef sa mergi, nu e drept sa faci asta!

Din experienta proprie pot spune doar ca prima intalnire a pralinelor la care am participat a fost super faina si nu m-am simtit nici o secunda o intrusa sau ignorata. Desigur ca pot exista si altfel de experiente dar pa anu incerci nu cred ca ai dreptul sa acuzi persoanele ca daca ai merge nu te-ar lua in seama si te-ai simti intrusa.

 

Mirik, felicitari pt hainutele 40!

...ai povestit ce patanii ai avut cu flamanzii? sau ne povestesti? ...sau nu vrei sa mai povestesti?

 

Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Casa, dulce casa!!! Azi am sosit acasa, dupa prea minunata vizita in Romanica si vreau sa sa va spun ca sunt super fericita. Am ajuns in Romania acum 2 saptamani, duminica la 00:00, iar in jur de ora 11 Lorena a facut o convulsie febrila. M-am panicat rau de tot, a tremurat puternic de 3 ori, dupa care a dat ochii peste cap, s-a invinetit, s-a albit. a fost cea mai groaznica experienta din viata mea, va spun cu mana pe inima! Am crezut ca-mi moare copilul [q] Din fericire a venit super rapid ambulanta si ne-au dus la spital, unde am si ramas 3 zile. Au bagat-o pe antibiotic, pentru ca se pare ca avea otita si rosu in gat. Dar dupa aia am dat-o in alte alea, candidoza, eu rani la sani.. Abia acum ca am ajuns acasa mi s-au mai vindecat si mie ranile si o pot alapta fara sa ma usture si sa ma doara. Daca ar fi acceptat bibe, i l-as fi dat cu draga inima, insa din pacate nu renunta ea asa de usor la titi, stie ce-i bun :-) PLus ca m-am dus cu gandul de a o mai lasa cu ai mei si de a mai recupera un pic la capitolul somn si cand colo numai de mine a stat agatata saracuta. Pe urma a fost un geeeeeeeeeeeer, mama mea, exact cand am ajuns s-a racit rau, iar azi ca am plecat era o zi atat de frumoasa. parca a fost un facut, un semn ca nu ar fi trebuit sa ne aflam acolo in perioada asta. Da' na acum una peste alta au fost si momente frumoase, ca atunci cand Lorena din proprie iniativa a inceput sa imparta pupicuri mie, si parintilor mei, m-am topit toata. Creste fata mea si nu-mi vine sa cred, parca mai ieri era un ghindoc mic.

 

Danyela, offfffffffffff doamne, mititelul scump! Ma gandesc mult la tine, stiu ca iti este foarte, foarte greu :-( Te pup apasat si te imbratisez strans! [pup]

 

Ingrid, fi tare! Asa cum bine au zis fetele continua sa crezi intr-o minune si poate ca se va intampla! Muaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah[pup]

 

Rorut dragut, burtico, am venit la timp, ma bucur ca nu ai nascut pana acum si ca voi fi pe aici cand se va intampla marele eveniment. Intr-adevar mama ta este foarte emotionata, insa cand va veni momentul ai sa vezi cu ce viteza va face totul :-)[pup]

 

Virginia, imi pare rau sa aud ca-ti sunt copilasii bolnaviori. Insanatosire grabnica![pup]

 

Ardeiashule am vazut ca ziceai ca trebuie sa te intalnesti cu o Carmen, era vorba de mine? Nu de alta da'nu vreau sa crezi ca ma fac ca ploua si nu reactionez.

 

Miha, fata da'ce te mai plimbi cre dca in curand nu va fi loc pe pamantul asta sa nu-l fi vazut tu :-) super, dar in acelasi timp este obositor.

 

Mikule, felicitari aspre pentru masura 40 [flo][pk] ce-ti mai fac piticii, in special Jeremy?

 

Prixi, cu mare intarziere la multi ani pentru printesicul tau! Sa se faca mare, sanatos, voinic! [flo]

 

Sanda, sa-ti traiasca flacaul dulce cu ochi verzi si gene superbe pe nume Luca! La multi ani impliniti, fericiti, sanatosi! Un pupic pentru el!

 

 

Apropo ati vazut ce mare chiulangioaca sunt si eu? da'voi tot ma iubiti stiu eu [olala]

 

feteloooooooooooor vreau si eu la kara, innebunesc ca nu pot veni, dar data trecuta cand fost a plans motata mea pana am ajuns acasa si eu care stiam ca doarme, asa ca nu ma mai risc :-( Cand o voi intarca sper sa pot veni, pana atunci absentez si imi bag unghia-n gat!

pe masura ce scriu, imi dau seama ca mi-a fost dor sa fac asta :-)

 

Acum va pupicesc si fug sa trag pe dreapta, ca-mi pica ochii-n gura si parca vad ca ma ia de noua curand.

 

 

[mamica] de Lorena 03.03.2010id="red">

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'nseara [pup]

 

Dragelor bine c-am revenit [pup]; si pentru ca va sunt datoare cu detalii: am vizitat o zi intraga Santiago de Chile - SUPERB orasul! o impletire de oras vechi, cu multa istorie, cu o parte noua a orasului, cu zgarie nori si cea mai inalta cladire din America Latina (intr-o zona cu multe cutremure!); vreme superba, cald, perioada estivala (acum la ei este plina vara, mart-mai toamna, iar iun-aug iarna [:-@]);toata lumea era la terase, in rochite si slapi, muzica si palmieri peste tot, superb;

Am revetint acasa ieri seara, dupa 20 de ore de la plecare: 14 ore doar zborul pana la Madrid! [:-@] Dar a fost OK, nu am mai putut sa lucrez dupa o zi de alergat prin oras, asa ca am vazut....filme [:D]; erau vreo 42 disponibile, 10 abia lansate, am vezut vreo 4 in total, asa sa ma mai pun la punct cu cultura cinematografica [:D].

 

In rest, peripetii: anulat zbor personal pentru Madrid, se pregateau sa imi dea voucher de hotel cu transfer, si sa plec Luni [bang] - am zis NO WAY; m-au pus pe o cursa de Frankfurt in final, a aceeasi ora, via Madrid - bun pana aici; apoi avionul a decolat....cam 3 secunde in aer, dupa care BUF inapoi pe pamant cu franele de rigoare si viraje ca s-a terminat pista [:D]; bon, verificari loco - apoi anuntul: inapoi la rampa caci este o defectiune; stam pe loc 2 h, copii plangeau, oamenii si mai si [:D]; intr-un final plecam...cu acelasi avion[:D]; va dati seama ce reconfortant: sa zbori 14 ore cu un avion...reparat [:D]; ma rog, a fost OK; apoi alte emotii: cand am aterizat noi la Madrid, conexinuea mea ...se imbarca; dar trebuie sa stiti ca aeroportul este imens, iar de la un terminal la altul mergi cu tren/metrou, whatever era...; deci oricat as fi vrut sa alerg nu puteam...; anyway, am contactat Iberia la primul gisheu si i-am anuntat sa ma astepte - si m-au asteptat [:D]. Deci, totul [:D] s-a terminat cu bine si am venit inapoi[:D].

 

Buburuzele mele de acasa ma asteptau dragii de ei cu casa sclipind, lalele, cina calda, patul schimbat si calcat cu lenjerie noua, parfumat, pijamaua si capotul pe pat - dragii de ei! Am fost impresionata [:D].

 

revin [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum despre pralinutze [:D]

 

Prettusunshine si Danyelana - va tin pumnii din tot sufletul si va transmit gandurile cele mai bune! [pup][pup]

 

Noricic, deci masin care credeam ca este a voastra nu era "de tot", corect? Pobablu a "car pool" pana vine masina cea noua? Ma bucur tare pentru voi! Tebuie sa scoateti la plimbare [:D]![pup]

 

Mady multa sanatate lui Domonique! Asa este la varsta asat, otilele vin la comanda....; la noi au tercut doar ca i-am scos polipii. Bafta cu serviciul - sa de-a D sa gasesti ceva ce iti place [pup].

 

Carmita bine ati revenit acasa! Destule peripetii ati avut si voi, imi pare rau ca nu ai putut sa te odihnesti, dar cel putin bine ca Lorena este Ok acum.[pup]

 

Miri spuneai de bule bule - eu as propune o zi a saptamanii - ce ziceti? Eu as propune aceeasi saptama cu cea de kara (ultima propunere de kara) 21-25 Feb, poate marti 23? [pup]

 

Ninia cum mai sunt copilasii tai?[pup]

 

Bepii cum a ramas cu "8 Mart"? Avem deja o data exacta? Scuze ca intreb, poate este anuntata deja si mi-a scapat mie

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaid="blue">, Michael Palin e nimic pe langa tine :) sunt sigura ca National Geografics ar fi interesat in copy right-ul reportajurilor tale. Ce frumos te-au primit Moni si Doru! Ce face matzulica?

 

Carmitaid="blue">, eu m-am gandit des la tine si te fericeam ca te poti relaxa, in sfarsit la mami acasa ... si cand colo ... Bine ca s-a refaut copilul si ca ai trecut cosmarul cu bine. Uita-te tot inainte! stii doar, ca doar ai fost comandanta de detasament :)

 

Ce se aude de kara??? ramane 25 febrid="size3">id="red">???

 

Pupici, [pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...