Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui prettysunshine
Fetelor,multumesc mult ca sunteti alaturi de mine!Multumiri speciale Virginiei,care m-a ajutat foarte mult de cand sunt in spital.Eu nu am contractii,asa ca medicii vor sa-l tina pe bebe cat mai mult in burtica,poate sta si cu putin lichid,chiar si luni.Eu nu sper la luni,situatia noastra e foarte complicata,dar macar o saptamana sau doua,sa aiba mai multe sanse.Va pup si sper ca va distrati bine la Ana!Mami de Cosmin (03.07.1997) si [gravi]24+[baietel] cu bebe LucasMy babyNever take life seriously.Nobody gets out alive anyway.
align="right" id="quote2">Ingridid="red">, ma bucur ca bebe e bine acolo in burtica si-i dorim dein tot sufletul s aramana cat mai mult timp, chiar si luni, cum spun doctorii ca se poate!Anuskid="red">, a fost tare placut la tine si m-am bucuurat mult sa vad atatea motate[pup]. Sa fiti fericiti in casuta voastra si sa va iubiti mereu[pup]!Noraid="red">[hia]cu Andreiid="blue"> si Victor id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ingrid, ma bucur ca ai intrat si pe la noi sa ne spui cum te mai simti si ce mai spun doctorii! Eu ma uitam si la celalalt subiect, dar nici acolo nu stiau fetele mai multe... Ma bucur ca nu ai contractii, inseamna ca bebe va mai sta linistit inauntru![pup] Imi spunea sotul de un coleg a carui nevasta a nascut o fetita la 6 luni, avea doar 800 g, si tot in Gent, si cica acum e mare si frumoasa! Asa ca sa nu iti pierzi speranta! Minuni se intampla in fiecare zi, continua sa stai linistita si sa ii asculti pe doctori! [pup]

 

Alina, of, nici eu nu stiu ce sa iti spun...poate fi de la ceva ce mananci tu si nu ii priieste ei! Eu aveam un siropel, mi-l recomandasera de la ONE, Nuxil se numeste, pe baza de plante, si cred ca pe Christian l-a ajutat...Functioneaza si cu ceva caldut pus pe burtica (eu am cumparat de la Blokker o pernuta din samburi de cires, care se incalzeste la micro-unde si i-o puneam pe burtica), cu mangaiat burtica, exact asa cum te-a sfatuit si Carmita! Incearca totusi sa te duci fie la ONE, fie la pediatra pe care ti-a recomandat-o Antoanela, ca ei stiu mult mai bine decat mine! Te pup si rabdare, ca va trece![pup] Si fii linistita, ca nu e nimeni suparat pe tine, ca nu ai mai trecut pe aici! [pup]

 

Mai stie cineva de Danyelana?

 

Nora, inca o data, sa stapanesti sanatoasa masinuta!

 

Of, vad ca si Virginia a avut probleme cu puiutii, acum Carmita...Fetelor, multa sanatate la puiuti, ca stiu cate griji si nelinisti isi face o mama...Christian a facut febra cateva zile la rand si pana la urma a fost din cauza dintilor...Dar cate ganduri mi-am facut, ca trebuia sa asteptam alea 72 de ore, pana se uita un doctor la noi...Asa ca, sanatate multa la puiuti![pup]

 

Bepii, cum nu ai mai spus nimic, presuspun ca mica interventie pe care trebuia sa o ai, s-a derulat cu bine! [pup] Distractie placuta in Franta!

 

Ardeiash, daca nu sunt indiscreta, in ce domeniu ai facut stagiul? Oricum, bafta multa si sa iti fie de folos!

 

Ror, deci va fi cezariana...Sa nu ai regrete, important este ca apoi iti vei tine bebelina in brate, si vei uita de tot!!! Daca ai intrebari, cu draga inima, iti povestesc cum a fost in cazul meu! [pup]

 

Sa va fie de bine intalnirea! De abia astept sa citesc mai multe impresii! Noi ne-am plimbat prin parc si am vazut deja ca au iesit si brandusele si ghioceii![olala] Vine primavara!!! Si maine va fi frumos, asa ca sigur vom sta mai mult pe afara!

 

Pupici tuturor si va doresc o duminica frumoasa!!!

 

Roxana, [mamica] fericita de Christian (23.01.2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ingrid: iti tinem pumnii //Dumnezeu sa-l ajute pe bebe sa se faca cat mai mare si sa stea cat mai mult la caldurica // pupici

 

rorut; cum stai cu curajul? [:D]

 

danielana : sa stii ca astazi ne-am gandit cu toatele la voi. pupici mari si grasi

 

missexy : bine-ai venit acasa... stai linistita, stim ce-nseamana sa ai bb mic. va doresc sa cresteti mari si sanatoase si fara probleme ..

 

prixi : in informatica [bibe]

 

carmita: ce face lorenuca? sper din toata inima ca e bine

 

fetelor: nici nu stiti ce m-am bucurat sa va vad astazi.. imi venea sa va rup in 2 cand v-am strans in brate.. pe fiecare in parte :)> mi-a fost tare dor de voi.. si de cele prezente si de cele neprezente carora le trimit pupici

anuco si vio si mariuca si tilincuta [flo][flo][flo], va multamesc pentru invitatie ... mult mult de tot... imi place casa voastra, e superba.. sa dea Domnul sa o faceti precum va doriti ... pupici grasi

 

 

 

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

 

-------------------------------------------

Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce ma oftic ca nu am putut veni azi la Anuska, tare mi-e dor de voi toate [pup]

 

Ingrid ma gandesc la voi si sper ca bb sa ramana in burtica si sa creasca bine bine pana cand dr vor considera ca e safe sa se nasca. Pupi, o sa fie bine cu bb Lucas!

 

Alina cum sa ne suparam pe tine ca nu mai intri aici? E si normal, esti proaspata mamica, bebelina iti ocupa timpul. Off, citesc ca va chinuie colicii, poti incerca ceai de fenicul si daca alaptezi poti bea si tu.

 

Noricic sa stapanesti sanatoasa masinuta si sa ai multa placere la volanul ei!

 

Prixi esti draguta tu, eu ma refeream ca e normal sa iti scri altfel cu o persoana pe care o cunosti personal si bineinteles ca am scris in spirit de gluma [flo]. Ce face puiul tau? Merge la cresa sau mai e mami tau la voi?

 

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!

 

Taniucule multumim pt. invitatia din martie, in principiu zic da, si tare sper sa nu lipsesc ca vreau sa va vad. Distractie placuta in Franta! muaahhh

 

Si noi am fost gripati toti 3( intai sotul, apoi puiul si nici eu n-am scapat), suferinta mare, am avut zile cand nu m-am putut ridica de pe canapea, greturi, ameteli, stomac dat peste cap, tuse etc, micul meu a fost f intelegator, s-a jucat singurel si nu a cerut prea multa atentie.

 

Pup toate fetele si va doresc o duminica minunata!

 

 

 

Sebastian, baietelul nostru iubit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani lui Yannis Cristian de Simonette! [s][s] Mami, sa va traiasca flacaul, sa creasca mare si voinic, si sa aiba noroc cu carul in viata! Petrecere frumoasa astazi!

 

Ardeiash, ooo, respectele mele! [asia] Tin pumnii sa iti gasesti cat mai repede un job, ca de informaticieni e nevoie peste tot![flo]

 

Scumpi, de acord cu tine, dar de cand v-am vazut pe FB pe toate, am impresia ca va stiu de o vesnicie![flo] Noi, tot in formatia "catel si purcel" suntem si de aia ne este greu sa dam curs invitatiilor! Adica as putea profita ca mama e aici, dar nu ma indur, ca v-am zis ca il vad tare putin pe Christian, si mai recuperez si eu in we! Din mai incercam sa il dam 4 ore la cresa, sa vedem cum se va simti...daca totul e bine, de prin toamna, full-time...dar mai e pana atunci! [:D]

 

Pupici tuturor si o duminica frumoasa! Multa sanatate tuturor!!![pup]

 

Roxana, [mamica] fericita de Christian (23.01.2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simonette: mama fericita sa-ti traiasca falacaiasul si sa creasca sanatos, fericit si cuminte [:D]

 

scumpilicule si mie-mi pare rau ca nu te-am vazut [pup]

 

stefi, mami de stefi , stiam eu ca am uitat ceva [:I] mi-a facut placere sa va cunosc ... desi fetita parea mai in forma pe muntele ala de catarat decat cu noi.. pana la urma si-a dat si ea putin drumul.. eu m-am simtit de parca ati fi facut parte dintotdeuna in grupul nostru [olala].

 

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

 

-------------------------------------------

Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, ma bucur sa vad vesti bune. E greu, dar tu esti foarte curajoasa, iti urez sa fie totul bine, te imbratisez.

 

Ana, inca o data, mersi de invitatie, am ajuns tarziu, dar mai bine asa decat deloc. Esti super , te pupicesc. Sa stapaniti cu placere casuta, sa va bucurati de ea si sa fiti sanatosi cu totii.

 

Fetele pe care le-am mai prins ma bucur foarte mult ca v-am vazut, pe voi si pe copilasii vostri. La fel si cele cu care am facut cunostiitnta ieri, Carmen si Diana, imi pare bine ca am avut ocazia sa ne vedem face 2 face.

Tura de dimineata [:D] pe care am ratat-o sper sa va vad la urmatoarea intalnire. Mi-e dor de voi.

 

Nora, sa stapanesti cu placere masinuta.

 

Carmita, Virginia, multa sanatate copilasilor.

 

Si noi am tras ieri o sperietura groaznica, Sonia s-a plans de dureri de cap, nu va zic ce ganduri am avut. Dar azi vad ca nu mai zice nimic si nu o mai intreb ca-mi zice "da, ma doare" zambind cu gura pana la urechi, de-mi vine s-o iau razna ca nu stiu daca glumeste sau nu. Dar avand in vedere ca e bine dispusa, mananca, se joaca, pare absolut ok, sper sa fi fost ceva trecator.

 

Alina, colicii sunt groaznici atat pt copii cat si pt parinti. Pot sa-ti zic ce faceam noi, dar la unii copii ajuta iar la altii nu. Ii incalzeam burtica cu un feon sau cu un scutec cald. Feonul il suflam peste hainutze, nu direct pe piele. Mai sunt saculeti cu samburi care se incalzesc la microunde si apoi se pun pe burtica, vezi ce gasesti. Le-am dat Sab simplex adus din Romania, debridat, ceaiuri, dar nimic nu a ajutat prea tare. E foarte diferit de la un copil la altul. Cel mai mult ajuta plimbatul in brate sau pus cu purtica in jos pe antebratul tau si tinut asa. Bafta si curaj, o sa treaca.

 

pupici la fete, o zi buna,

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

am zis ca intru azi -sa va multumesc iar din inima pt ziua pe care mi-ati facut-o ieri. nu stiu dc ma credeti dar m-am simtit musafir:D

- sa-mi cer scuze de lipsa de scaune, v-am tinut in picioare; promit ca data viitoare cumpar 10 tabureti de la ikea

-sa-mi cer scuze ca au plecat fete fara sa haleasca ceva dulce[bang] nu stiu la ce mi-a fost gandul, macar mi-am adus aminte cand sa plece tania, am intors-o din drum

- sa-i dau doi slapi la fund taniei, ca merita, ii spun io de ce (fatah, io am crezut ca e un bon, nu cinshpe mii:( deja am fo in capu satului si mi-am luat ceva pt baie, iti multam si te bat)

-sa va dau slapi tuturor, de fapt (fetele mele vor fi niste gagice cochete numai din cauza voastra, si vecinii ma vor invidia si mai tare pt florile multe si superbe ce le am in geam, si dr o sa ma certe joi ca am 5 kile in plus de la tarte si bomboane)

- sa va spun ca vio va multumeste pt sticle[:D]

-ca imi pare bine ca v-ati straduit s aveniti

-s-o felicit pe nora pt machineta

- ca ma bucur ca am cunoscut-o pe carmenstefi et co.

-ca-mi pare rau ca n-au venit antwerpenu si bruggeu

-da macar am pupat niste bucalati de elena si am admirat gropite de matthias ( am scris bine?!)

-sa multu lu' vic ca s-a infierbantat toata la cat a strans prin bucatarie

-si sa-i multu lu' anto ca a venit, chiar si la spartul targului si n-a mai avut parte de atata distractie

 

 

va pup pe toate si-mi sunteti dragi

 

 

multu special ninei, mirikai pt ajutor

si lu madi ca l-a batut in tarie de caracter si convingere pe barbaxu[pk] si au venit pana la urma

 

 

azi mi-e somn toata ziua

ieri am fo fresh, nicio obo, durere, contractii, nik

 

miha, inca-mi esti datoare cu o vizita la un raclette( s-asa esti numa piele si os)

 

 

si.... danyelanaaaaa, mah, nu ne mai tine in priza! nu fii neserioasa, zi macar un cuvant, sa stim cum sunteti!

 

ror, inca putin! bafta multa si curaj!

 

 

 

ana, mama Mariucai (11.03.2007)

varsta mariei

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor asa mor de ciuda, din nou mi s-a sters aici textul si chiar scrisesem cate ceva la fiecare in parte[bang]. Acu ramane pe alta data sa sa ma intind. Mi-s obosita tare , azi am muncit la primul meu tort facut din fondant de zahar.

M-am inscris pe ultima suta de metri la un workshop din asta, si cand ajung acolo, care mai de care mai avansate fetele alea,..cat am transpirat sa tin pasul cu ele, ca nu statea tipa aia sa explice in detaliu cum se face cutare lucru , si mai ales ca am fo in Olanda,unde vorbesc altfel decat pe aici( ce curajoasa mai sunt)[:D], a trebuit sa ma ochesc in stanga, in dreapta..pfff muult mai greu de cat am crezut, oricum interesanta experienta ..Dat viitoare merg la ceva mai usor! Pus poze cu renumitul tort pe fb!

 

Dragelor ma bucur mult ca am reusit sa va vin sa va vad! M-am simti tare bine, cu toate ca eram stresat ca galusca mica baga tot ce prindea in gura (si Nina pe langa mine [pup] ), la un moment dat gustase si din ceva pamant de la plantele Anei! [:D]

 

Ana esti super de super, nu-s cum de ai indraznit sa le faci pe toate si graviduta , si cu casa neterminata..Jos palaria! Imi place tare mult felul tau de a fi![pup][flo] Multa sanatate si tie si bebitzei Tilinca, si nastere cat mai usoaraaaaa!

 

Pup fetele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si continuam cu petrecerile! [:D]

 

[s]La Multi Ani Adriana!!! Diana, sa va traiasca domnisoara, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii[flo]

 

Virginia, a, ai fost la workshop! Bravo tie! [pup] De abia astept sa vad deseara pozele pe FB! Stiu ca esti talentata si sunt convinsa ca vei reusi sa faci tarte mult mai frumoase decat fetele de la TitaTovertaart! [pup]

 

Ma bucur sa citesc ca v-ati simtit bine la Ana acasa! Sper sa ajung sa va cunosc si eu intr-o zi! [8D]

 

O saptamana frumoasa tuturor si numai bine![flo]

 

Roxana, [mamica] fericita de Christian (23.01.2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...