Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mah fetelor, eu chiar nu mai pot sa tin pasul cu tot ce de scrie aici! Si n-as vrea sa fiu nepoliticoasa sa evit pe cineva anume, sunt unele dintre voi cu adevarate probleme, sa dea Domnu sa se rezolve toate, unele in asteptare, altele cu copilasi bolnavi sau chiar unele mamici bolnave samd.

Insa trebuie sa mentionez doua mini-praline care si-au sarbatorit ziua de nastere. In ordine cronologica:

LA MULTI ANI Yannis-Christian de mamica mandra si frumoasa Simonette!!! Sa va traiasca flacaul, sa fie fericit, iubit, sa iubeasca si sa fie norocos in viata! Pupici apasati.

LA MULTI ANI Adriana de mamica Diana!!! sa va traiasca mica domnisoara, sa fie sanatoasa, fericita si implinita si sa aiba parte de multa iubire in viata mai ales ca-i nascuta de ziua indragostitilor.

Anush, esti cool ce mai! Te-ai pregatit tu cu toate bunataturile pe masa desi mai ai putin si nasti! Multumesc din suflet pt aceasta intalnire pusa la cale, m-am bucurat sa va vad pe toti trei, sa le vad pe praline si sa mai stam la palavre. Ca de obicei, era acolo o harmalaie ...cu puiuti care mai de care mai frumosi, cu fete care aveau ce povesti, etc.

Sa stapaniti sanatosi casuta si sa fiti fericiti in ea.

Imi pare rau ca n-am mai putut sa stau dar era musai sa plec.

In Franta am fost la Arras. Un oras foarte frumos si curat. Am ramas placut impresionati de cate grija au francezii de cladirile vechi pt a le conserva. Parca ma aflam undeva intr-un oras flamand si asta pt ca intr-adevar cu mult timp in urma acolo au locuit flamanzii care si-au lasat adanc amprenta in special in stilul arhitectonic. Au doua "grand place" superbe mai ales noaptea. Luminate cu multa arta de parca era zi. O sa pun niste poze. Catre casa ne-am oprit in Lille unde am luat masa in piata centrala, frumos oras dar parca Arrasul mi-a furat inima.

 

Fete dragi, nu mai stiu daca am propus deja o zi pt intalnirea da la mine acasa cu ocazia zilei de 8 martie. Deci ar cam fi in perioada 1- 5 martie sau 14 - 19 martie. Care din aceste zile va convine? Va rog sa spuneti fiecare apoi vom stabili ziua precisa. Daca sambata este ok pt voi atunci sa fie sambata, imi este indiferent dar ma gandeam ca poate in weekend aveti alte planuri cu intreaga familie. Deci va rog eu sa spuneti fiecare ziua in care credeti ca se poate. Evident, copilashi sunt bine-veniti, spatiu e destul iar daca vremea va fi calduta se pot juca in gradina.

Of, ce repede trece timpu, trebuie sa fug la treaba.

Va pup si va doresc o saptamana super, sa fiti sanatoase, fericite, iubite, norocoase si la fel de frumoase.

Happy Valentine day !!!

 

 

 

Bepii

Live as if you were to die tomorrow,

Learn as if you were to live forever

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare [pup]

 

Si sa aveti o zi plina de dragoste [olala][olala][olala]

 

Noi am fost vineri la doctor la Bxl si ne-a mai linistit putin. Ne-a confirmat diagnosticul de aorta bicuspida dar ne-a expilcat ca nu e asa de grav si ca operatia se face in functie de gaurica pe care o are (la el nu e etans dar scurgerea e minima). Exista sanse sa nu se mareasca in timp si daca e asa nu are nevoie de un tratament anume, doar antibiotic in caz de infectie bacteriana sa nu se ajunga la endocardita [q]. Acum va fi urmarit de un medic acolo si avem iar control peste 3 luni, pe 9 mai. Ne [ruga][ruga] sa fie totul bine.

 

Si pt ca ne mai linistisem, ieri am fost cu el la urgente. [bang][q][q] A cazut in bucatarie cu gura de perete (am un perete cu caramida aparenta [bang]) si si-a spart buza si s-a jupuit pe nas si gurita [q][q] Cand l-am vazut plin de sange am zis ca lesin. Eram si eu si sotul cu el in bucatarie si totusi a reusit sa cada... Dupa ce ca toata ziua fusese marait di cauza de dinti... [q][q] L-a urgenta doar l-au dezinfectat (o facusem si eu acasa) si ne-au spus sa-l supraveghem sa nu vomite, sa nu fie apatic si sa-i dam nurofen.

A fost o sapt de groaza si ma bucur ca s-a terminat.

Sper ca cea care tocmai a inceput sa fie mai buna.

 

Pupici si multumim ca va ganditi la noi. [pup][pup][pup]

 

__________________________

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

 

id="blue">

"] Arthur, l'amour de papa et maman id="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyelana, , uf, chiar ca ati avut o saptamana grea. Un pupic pentru Arthur, sa-i treaca repede bubu de la nas si gurita. Ma bucur ca v-a mai linistit doctorul, acum stiti exact ce se intampla si pe ce drum o luati. Multa sanatate si sa nu se lipeasca nici un microb de puiul mic.

 

Tania, sa va fie de bine excursia, frumos ce povestesti tu acolo si-mi place mult de voi ca mereu va plimbaciti. Imi pare rau ca nu te-am mai prins la Ana. Pt martie in saptamanile de care intrebi sunt libera pe 3-4 martie si 18 martie. In weekend-urile 5-6 si 19-20 martie lucrez. Pe 19 avem si bilete la concertul Kylie Minogue [pk]. Am mai zis, pt moi e preferabil in timpul saptamanii, dar la o adica ma descurc si-n weekend, dar mai scurt asa, ca nu pot sa-l las pe sot cu copiii toata ziua, sau iau piticii cu mine. In fine, m-am lungit, vezi ce zic celelalte fete, ca eu o sa incerc sa vin oricand zici tu.

 

La multi ani, Yannis!

La Multi Ani, Adriana!

Sa cresteti mari, frumosi si sa fiti sanatosi. Felicitari Simona si Diana, sa va traiasca minunile mici.

 

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANA, la multi ani sanatosi si bucurosi! dia, sa va traiascasi sa va fericeasca!

 

la multi ani, YANNIS! simo, ti-am lasat mesaj pe ym. scuze de intarziere

 

danyelano, dc nu intrai ma pregateam sa-ti dau un tel sa te bestelesc[:D]. ai vazut ca nu naiba chiar atat de negru??? bafta in continuare, sa nu ajungeti la infectii. o sa aiba o viata normala, sunt convinsa. ma bucur ca nu e grav

 

pup tuturor

visez sa dorm:) si ieri la fel:)))

 

ana, mama Mariucai (11.03.2007)

varsta mariei

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana babe thx one more time pt sambata;)[pup]

 

Ingrid, ma gandesc mereu la tine si ai sa vezi ca va fi bine pana la final, vei avea baietelul sanatos in bratze si va avea o viatza normala!Pastreaza-ti speranta si va fi totul bine!

 

Daniela chiar vorbeam la Ana ce o mai face Arthur, bine ca v-ati mai revenit din sperietura!Hai sa speram ca asta a fost cea mai anspa saptamana din an si acum urmeaza numai saptamani bune si foarte bune![pup]

 

Tania uite aici un link unde poti vedea cand sunt eu libera intre 1-5 martie si 14-19 martie. Am trecut si ultimele zile de februarie ca tot vorbeati de karaoke. Daca Miha poate pe 25 duceti-va atunci la karaoke lasati-ma pe mine ca si asa abia o prindem pe Miha.

Uite aici linkul: http://www.doodle.com/mvyvpvxm2cd7vm59

 

Pe mine m-a chemat directorul sa-mi zica ca vrea sa-mi echivaleze anii mei de lucru ca ani de practica si-mi va trimite dosarul pt validare sa pot sa lucrez ca psiholog singura si nu ca asistent psiholog. So din momentul in care se rezolva si asta cred ca voi trece pe post de psiholog ca parca parca stapanesc mai bine limba si nu-mi mai e tarsa sa deschid gura si trec frate pe post de psiholog ca mi-au mancat astia urechile de cand ma lupt cot la cot cu ei.

 

Gata ma duc la citit (va recomand o carte 'under the neon sky' se cheama e scrise de un tip absolvent de pishologie care a lucrat 7 ani ca doorman la MGM grand in vegas. E un fel de analiza a diverselor presonaje si a propriei vieti traita intr-o atmosfera atat de speciala cum e cea din vegas)Chiar v'o recomand

 

Pus pus

 

 

 

Aaaaaa Ror bafta ca cred ca se apropie the momment, wright?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Yannis!

La Multi Ani, Adriana!

Si pe mamici le felicit pentru copii frumosi si lipiciosi [:)]

 

 

Mai intru un pic maine sa pup si pralinele adulte.

Prixi, probabil ca o sa te mai bombardez cu intrebari dupa.[flo] Deocamdata cred ca-i mai bine sa fiu nestiutoare.

 

 

[pup]

 

Ror [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rorutz, bafta multa, tin pumnii sa treaca totul repede si usor, sa tii bebelina sanatoasa in brate.

 

Ingrid, iti urez o noapte linstita, mereu ma gandesc la tine, in fiecare seara-mi spun " a mai crescut bebe Lucas cu o zi".

 

M-a scos sotul la film de st Valentine [:I]. Initial planificasem un resto dar l-am anulat ca e mai relax la film. Am vazut "Rien a declarer" , haios, ne-am amuzat, merita vazut.

 

pup

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare pralinutze, de undeva din E EU [:D]

 

Dragelor, nu stiu daca am mai spus-o, dar mi-a facut mare placere sa va vad la Ana - imi era tare dor de voi! [pup]

 

Anutzuk, multumesc mult gagico, si pentru invitatie si pentru compliment [:I]; pup dulce si pana una alta ai grija de tine, odihneste-te, ca numai maine nu-i poimaine [:D]; [pup]

 

Danyelana uffffff ce bine ca nu este atat de grav! M-am gandid atat de mult la voi si m-am rugat sa fie bine! Pup pui mic si julit, sa treaca repede! [pup]

 

La multi ani puiutilor Yannis si Adriana, sa va traiasca si sa creasca mari frumosi si norocosi! [pup][pup]

 

Antoanela, frumos St Valentine, bravo! [pup]

 

Rorutz: multa bafta si sanatate miercuri! Mai este asa de putin si o vei tine in brate pe mica printesa Jasmine [:D] [pup]!

 

Ninia, super cujat pe tine, bravo! asta inseamna sa ai o pasiune! [pup]

 

Prettysunshine - ne mai dai ceva vesti? ma gandesc tot timpul la tine si iti doresc din inima sa il tii cat mai repede in brate pe micul Luca si totul sa se termine cu bine! [pup]

 

Oanademunk - FELICITARI! Sunt tare bucuroasa pentru tine, o meriti pe deplin! Mult succes! [pup]

 

Bepii suna foarte frumos Arras, se pare ca ati avut in WE tare frumos - bravo voua! [pup]

 

Legate de invitatia ta: 1-5 sunt in Vietnam & Filipes; 14-19 sunt in BE, dar 18 este ziua Monicai (11 ani!!) iar 19 avem petrecere flamanda la bowiling cu colegii de clasa. DAR VA ROG id="red">mult fetelor, nu tineti cont de mine! Stiu ca am un program imposibil, iar strangerea unui grup atat de mare ridica dificultati inca din start, asa ca nu vreau sa adaug extra complicatii!

 

Apropo de St Valentine: aseara am iesit la cina cu directorul general de aici, intr-un restaurant fancy, si....surpriza: inimioare peste tot, flori din partea restaurantului, plin de perechi indragostite, love was in the air....si noi....discutand BUSINESS si BUGETE [:D][:D].

 

Va pup, fug la aerport; saptamana asta am 7 (SAPTE) zboruri pentru 3 destinatii [8D].

 

O saptamana super, M

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyelana, ma bucur si eu, alaturi de celelalte fete, ca nu e asa de grav cu Arthur, si ca stiind despre ce e vorba, stiti ce aveti de facut si cum sa-l protejati, ca sa nu aiba nici o infectie! Si al meu a alunecat si s-a lovit urat de semineu, asa ca stiu cum este...pupici pe nasuc, ca sa ii treaca buba! [pup]

 

Ror,bafta multa! Chiar ca e mai bine sa fii nestiutoare, ca asa nu iti faci ganduri! Ei stiu ce au de facut, si vei vedea, ca mai repede decat ai crede, vei recupera. Cand o vei tine in brate pe Jasmine, absolut nimic altceva nu va mai conta! [pup]

 

Bepii, sa stii ca am notat adresa! [8D] Ca prea frumos ai povestit! [pup] Multumesc si pentru invitatie, dar in primul we il aniversam pe sot, iar pe 18 martie vin nasii din Ro, ca sa ii taiem motul lui Christian! [olala] Deci astept o alta ocazie pentru a va cunoaste! [pup] Si sigur vor mai fi! [8D]

 

Antoanela, frumoasa iesirea![olala] Noi am aniversat acasa, dar mai mult am aniversat cei 3 ani de cand am intrat in apartamentul nostru! [flo] Si te duci la concert cu Kylie Minogue![olala] Ai fost si la Shakira! Preferatele mele! De abia astept sa ne povestesti cum a fost![flo]

 

Ana, dar de ce visezi ca dormi si nu dormi de-a binelea? [:D] Profita cat mai poti! [flo]

 

Le salut si pe restul pralinutelor si le doresc sa aiba o saptamana buna! [flo]

 

 

 

 

 

 

Roxana, [mamica] fericita de Christian (23.01.2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...