Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Inca o data, felcitari Alina si bun venit micutei Alessia. Picki, Alina intreba de o pediatra care vorbeste romaneste, am aflat numele : Dr M. WINKLER (Fr-En-Hu-Ro-He) : Rue Van Driessche 62, 1050 Bruxelles, tel 02/345 93 25. Nu o cunosc personal dar am auzit ca e ok. Prixi, mersi de urari. Nici eu nu as fi stiut de Sf Anton daca nu eram direct interesata [:D]. Normal ca sotul uita in fiecare an, dar ii aduc eu aminte [:)]. Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

saluti scumpe pralinutee cu intarziere FELICITARI ALINA!!!!!!!BUN VENIT MINIPRALINUTA!!!!! [flo][pup][flo][pup][flo][pup][flo][pup][flo][pup] noi va dorim un wek cat mai frumos,cu soare(asa cu dinti si ger),noi o sa avem wek asta casa plina cu cataratori[:D][:D],este un concurs samb si dum.asa ca noi fetele facem galerie ....avem treaba[:D] va imbratisam cu drag[pup][pup][pup] carmen si stefii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Alina pentru papusica mica Alessia! [flo][flo][olala] Lucicule, imi pare rau ca tocmai tu trebuie sa te confrunti cu astfel de situatii. Sunt convinsa ca o sa gasesti un apartament pe placul tau si fara desteptul respectiv.[pup] si bafta Ror [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pralinutze [pup] Felicitari Alina, sa fie sanatoasa si mancacioasa Alessia! Anutzuco multa sanatate tatalui tau, si ma bucur ca a trecut cu bine peste operatie! Recuperare rapida pe mai departe. Legat de invitatia ta, eu plec duminica dimi si ma intorc celalata duminica seara, asa ca nu pot opta, dar bineinteles nu tine cont de mine; dupa programul meu nu ne mai vedem pana la vara [:D] [:D] [:D]. Nina imi pare rau de Reina ca a fost bolanvioara, uite un pup dulce [pup]; legat de Moni cu baschetul, face la o scoala in sat, vad ca merge in continuare si este foarte entuziasmata; fetele din grup sunt foarte dragute cu ea, chiar daca sunt ceva mai mari; mi-a mai trecut ingrijorarea cu inaltimea, si ai dreptate - oricum va fi cat calul ...cu baschet sau fara [pup]. Luci imi pare asa de rau de si mi se pare atat de nedrept! Ma alatur si eu opiniei fetelor daca poti sa-l reclami - nu sta pe ganduri; intre timp multa bafta sa iti gasesti un apartament asa cum iti doresti. PUP toata cutia de praline, M [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete, mi-am consumat ieri bonul de la ziua mea la o alintare de masaje fata, spate si picioruse ... mmmmmmmm. Am fost ZEN tot weekend-ul. Sunt feri ca va am si ca va ganditi la mine. Ana, ma bucur ca tatal tau a trecut cu brio peste ce a fost mai grei si ca acum este bine, in sanul familiei. Mi-as dori sa vin sa va vad, dar eu nu por decat in weekend. Insa vedeti cum va organizati, dupa majoritate. Dar tu mai poti sa te pui in card cu noi? Nu stiu cine e fata cu pricina, cum de altfel nu mai stiu cu cine vorbesc pe acilea, dar ii urez sa fie fericita cu bebe Alessia, noua pralinuta. Pupici la toata cutia, [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun venit alessia! sa ai o viata frumoasa! lucica, naspa cu rasistii astia! hmm, dc tie ti se intampla, care stii asa bine limba, ce sa mai vb de alde mine?[:D] deci, fetelor, m-am gandit si razgandit si iar m-am sucit...stiu ca sambata e zi de stat in familie si multe vreti sa fiti acasa cu ai vostri; stiu pe de alta parte ca pt f multe dintre voi nu se poate sa veniti in cursul saptamanii din motive de munca etc... asa ca, m-am hotarat sa va invit la noi sambata viitoare, adica pe 12 februarie (cred ca asta e data, ia sa ma uit in calendar!). deci, va astept incepand cu 10 dimineata, cand puteti voi pe parcursul zilei pana la 5 seara(ca dup-aia tre sa ma ocup de copil). va astept cu mare drag, o cafea si ceva de-ale gurii, casa calda dar inca neterminat[:D] mi-e dor sa vad pe cat mai multe, mai ales ca dupa aceea nu stiu cand mai reusesc[alcool] poate mai spre toamna, dc reusim sa ne facem program si cu tilincuta, sa aranjam cat de cat curtea, sa veniti cu catel si purcel la un bbq... dar mai e pana atunci deci, astept confirmarea voastra, sa stiu cate sunteti si cata pita si sare sa cumpar[:D] pup cu dor ana, mama Mariucai (11.03.2007) [url="http://b3.lilypie.com/Ofpwp1.png" alt="]varsta mariei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misssexy alias Alina, sincere felicitari, sa va traiasca mica printesa Alessia si sa va aduca numai fericire. Ardeiash, cred ca e vremea sa treci noua pralina in lista copilasilor dar si pe mamica. Ana, eu o sa incerc sa vin sambata pe 12 feb daca voi fi in stare, asta pt ca vineri seara la noi acasa va fi un mare quiz cu lume multa si care de regula se termina dimineata pe la 3...4.... Este deja al 4-lea an consecutiv (sau al 5-lea....) si stiu la ce sa ma astept. In principiu, cred ca totusi voi trage o fuguta pt ca mi-e prea dor de tine si de celelalte motzate in general. Picky, multumim pt faptul ca ne-ai tinut la curent cu vestile despre Alina si sper ca poate odata intrata pe forumul pralinelor vei si ramane printre noi. Mi-a placut cum ai povestit despre nasterea primei tale printzesuca. Fete, va pup si va doresc numai bine. Bepii Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetiliiiiiii Ce faceti? Iaca am ajuns si noi acasa.. Astazi este prima zi cu bebelina acasa[olala].Suntem bine,am inceput sa papam titi[alap],momentan avem 2860gr,am mai scazut in greutate la spital,am mai luat putin......Peste doua saptamani avem programare la pediatru sa ne vada buricul.Momentan suntem inca la faza de acomodare.Eu sunt binisor,nasterea a decurs relativ bine,cu putine dureri caci am asteptat pana nu mai suportam contractiile sa mi se faca epidurala.Data viitoare(daca va mai exista) am sa o cer mai repede.De taiat ,ma taiat putin caci bebelina mea are capusorul cam mare cred[:D] si a fost necesar.Circumferinta 34(asa a zis doctorita).Inca ma mai doare cusatura,dar trece si asta Am sa bag zilele astea niste poze cu buburuza mea. Va multumesc la toate pt incurajarile aduse.[pup] Nu am avut timp sa va citesc din urma decat foarte putin,asa ca vreau sa felicit si mamicile care au nascut intre timp,si cele care au sa nasca zilele acestea. [majoreta]HAI MAMICI,CURAJ[majoreta] Buburuza mea doarme,asa ca o sa ma retrag si eu,caci in spital nu am putut dormi deloc[bang].Am avut o vecina de salon care a avea un bebe tare plangacios,si ea sforaia ca un urs[q][bang].Buba mea plange doar daca ai e foame,sau trebuie schimbata. Va dau si datele nasterii,sa modificati acolo la listuta. ALESSIA TIMEEA,3030 gr,49 cm ,34 cm craniul,apgar 10/10/10 ,nascuta la ora 14:07,39 saptamani si 2 zile DR:Andreea Radulescu ,clinique Saint Jean. V-am pupacit pe toate. ALINA mamica fericita de buburuza ALESSIA TIMEEA http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=alina&year=2011&month=2&day=2&babycount=1"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat,ANTOANELA ms mult ca te-ai straduit sa gasesti pediatrul ala[pup] .O sa am nevoie de el.[pup] Somnic usor la toate. ALINA mamica fericita de buburuza ALESSIA TIMEEA http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=alina&year=2011&month=2&day=2&babycount=1"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...