Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

andrada, era pe spate. s-a trezit acum din somn si arata muuult mai bine. nu-l doare gatul, nu i-au facut testul de strep si nu ia antibiotice. are muci, tuseste, stranuta si a tot avut febra. acum mi-a zis ca ar manca niste crackers si jello. n-a mancat de 2 zile. [url="http://apha.shutterfly.com/"]US[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q"]Depeche Mode August 25, 2009[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea scolile adora copii ca ai tai, advanced proficient le ridica media, directorul scolii ne saluta de zici ca avem lunch zilnic. Cu mincarea taman ce am cumparat de la costco go picnic (online) sint tot felul de nimicuri intr-un lunch box dar sint sanatoase si cica se bat copiii pe ele. Astea ptr zilele cind n-am ce sa-i mai pun la pachet. A
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fain link-ul Andrada. Andreea, se poate sa fie swine flu. Chestia e ca-i greu de "figured out", din cite am citit eu variaza simptomele destul de mult. Alexandru a avut febra si a fost mucos, dar nu foarte tare. A vomat in prima zi, dar nu sint sigura ca n-a fost de la Tamiflu. Febra a avut vreo patru zile, dar numai in primele doua a avut si pe timpul zilei. Apoi a facut numai seara. A tusit doar putin, cred ca de vineri nu i-am mai curs nici nasul. Habar n-am cit o fi ajutat Tamiflu, o fi contat ca l-a luat si pe asta. Eu l-am tinut separat si n-am luat nicicare de la el. De simbata s-au jucat copiii, dar acum am citit ca unele persoane pot fi contagioase destul timp dupa ce au disparut toate simptomele. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona daca te ajuta un pic si eu sunt la fel cu Raluca. Copilului astuia nu i place nimic. Plimba mancarea la si de la scoala ( de luat de la scoala nu se pune problema ca mai bine sta pe banca la lunch area decat in picioare la coada; ca tot asa "mananca")si sta cu burta goala 7 ore. Acasa o amenint cu altele daca nu mananca. Si i o slabanoagaaaaaaaa. Cred ca mananca, dupa amenintari, cat un copil de 4 ani... Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este - nu m-am gandit la strep ...Flavia a avut strep si am descoperit pentru ca ii iesise o iritatie in gura si in jurul gurii. Eu am crezut ca este un fel de stomatita si cand colo era Strep. Strep-ul asta se manifesta foarte diferit de la copil la copil, de ex Flavia nu a facut atunci febra si nu s-a plans 1 sec ca o doare in gat ... ea tot zicea saracuta de gura siintr-adevar nu manca nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, m-am uita in fuga acum pe net si nu am inteles - ce contin GoPicnic astea de mancare - in afara de juice si snack si cookie ..mancare adevarata exista acolo ? De ex alor mei nu le place nici hamburger. Plus ca mai am si alta problema, ce ii place unuia nu ii place celuilalt - Alex vrea chicken nuggets (ca imi vine sa-l calc cu masina pe ala care le-a inventat [:D]), pizza, peanut butter and jelly si hot dog. Flaviei nu ii plac astea - ei ii place mamaliga cu branza si paine prajita cu unt. Adica dupa cum vedeti nu am de unde alege si forma 5 zile * 2 meals/day (lunch and dinner). In schimb, daca ii zvarlu afara de la masa si nu le mai dau nimic de mancare, dupa 1 ora incep sa miorlaie - vreau un cookie, un biscuite, o napolitana ..normal ca le e foame, pe astea nu le refuza niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...